Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 297 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Gliwicach

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz

30 opinii
Murowanie ścian Gliwice

Stawianie ścian to życiowa pasja ekipy z firmy Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranna Ściana

8 opinii
Aronbud - Staranna Ściana Gliwice

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ściany? Skorzystaj z doświadczenia Aronbud. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Firma Budowlana RENOVAX

3 opinie
Firma Budowlana RENOVAX - Porządna Ściana Murowana Gliwice

Firma Firma Budowlana RENOVAX oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gliwic i okolic. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Porządny Mur z Cegły w Gliwicach

2 opinie
FAMA-BUD Petro Yakibiuk - Porządny Mur z Cegły w Gliwicach

Wciąż szukasz profesjonalistów od muru z cegły? Zaufaj doświadczeniu FAMA-BUD Petro Yakibiuk. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

Esato Sp. z o.o. (Perfekt4 Sp. z o.o.)

1 opinia
Esato Sp. z o.o. (Perfekt4 Sp. z o.o.) - Perfekcyjny Mur z Cegły Gliwice

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od muru z cegły? Trafiłeś w dobre miejsce - Esato Sp. z o.o. Perfekt4 Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Doskonała Ściana Działowa

2 opinie
Sebastian Boniecki SeDom-Bud - Doskonała Ściana Działowa Gliwice

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie ściany działowej i zatrudnij Sebastian Boniecki SeDom-Bud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Fantastyczne Budowanie Ścian Gliwice

33 opinie
"LEN" Andrzej Sztuka - Fantastyczne Budowanie Ścian Gliwice

Potrzebujesz fachowców od fantastycznego budowania ścian w miejscowości Gliwice lub na terenie Gliwic? Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Makrobud Dom

7 opinii
Makrobud Dom - Solidna Ściana Działowa Gliwice

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od ściany działowej? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Makrobud Dom. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Murowanie Ścian Gliwice

5 opinii
LEMARK - Profesjonalne Murowanie Ścian Gliwice

Pragniesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu profesjonalnego murowania ścian z Gliwic do realizacji zaplanowanych działań? Firma LEMARK jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

AdamSzymański

1 opinia
AdamSzymański - Fantastyczne Murowanie Ścian Gliwice

Fantastyczne murowanie ścian to życiowa pasja ekipy z firmy AdamSzymański - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Gliwicach (13)

Zapytanie o murowanie ścian, 180m², Gliwice

Murowanie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 4 dni temu

 • Gliwice

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany Gliwice

Oferujesz solidną propozycję dotyczącą budowy ściany? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Gliwice

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Informacje dodatkowe: Wymurowanie z gazobetonu (Ytong) 130m2 ścian nośnych gr...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Gliwice

Murowanie ścian, 10m², Gliwice

Wykonaj zlecenie dotyczące pierwszorzędnego budowania ścian od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gliwic lub okolicy. Przedłóż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Zlecę murowanie ścian, 6000m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 6000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Najwyższej Klasy Murowanie Ścian Gliwice

Wykonaj zapytanie dotyczące najwyższej klasy murowania ścian od sprawdzonych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gliwic. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, 501-800m², Gliwice

Szukasz Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu najwyższej klasy budowania ścian z Gliwic? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Przedzwoń i prześlij ofertę - naprawdę warto.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Gliwice

Zlecenie na murowanie ścian, 10m², Gliwice

Klient szuka solidnego murarza ścian dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zlecenie na murowanie ścian, 10m². Jeśli oferujesz całe spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Małe zlecenie na max. 2 dni. Wyburzenie ścian...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Gliwice

Wykwalifikowany Murarz Ścian Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 8000m² Informacje dodatkowe: 6 kondygnacji , 30x15 Termin rozpoc...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Gliwice

Wysokiej Klasy Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Chodzi o poprawienie otworów drzwowych wewnątrz budynku (zwężen...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Gliwice

Świetna Budowa Ściany

Pokaż Zleceniodawcy, że lepszej oferty budowy ściany szybko nie znajdzie na terenie Gliwic, więc jeśli szuka świetnej budowy ściany to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Gliwice

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 7m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 7m² Informacje dodatkowe: wiatrołap i komórka Termin rozpoczęcia prac: n...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty