Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Gliwicach

Expert Bud. Pl Sp. z o.o.

6 opinii
Murowanie ścian Gliwice

Stawianie ścian to życiowa pasja ekipy z firmy Expert Bud. Pl Sp. z o.o. - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranna Ściana

1 opinia
BRAJAN PARUZEL - Staranna Ściana Gliwice

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ściany? Skorzystaj z doświadczenia BRAJAN PARUZEL. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

"LEN" Andrzej Sztuka

20 opinii
"LEN" Andrzej Sztuka - Porządna Ściana Murowana Gliwice

Firma LEN Andrzej Sztuka oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gliwic i okolic. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Porządny Mur z Cegły w Gliwicach

7 opinii
Makrobud Dom - Porządny Mur z Cegły w Gliwicach

Wciąż szukasz profesjonalistów od muru z cegły? Zaufaj doświadczeniu Makrobud Dom. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

LEMARK

5 opinii
LEMARK - Perfekcyjny Mur z Cegły Gliwice

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od muru z cegły? Trafiłeś w dobre miejsce - LEMARK jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Doskonała Ściana Działowa

2 opinie
Andrzej Gwóźdź - Doskonała Ściana Działowa Gliwice

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie ściany działowej i zatrudnij Andrzej Gwóźdź. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Fantastyczne Budowanie Ścian Gliwice

1 opinia
AdamSzymański - Fantastyczne Budowanie Ścian Gliwice

Potrzebujesz fachowców od fantastycznego budowania ścian w miejscowości Gliwice lub na terenie Gliwic? Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

P.H.U. "A.K.O." OLEG KWIATKOWSKI

18 opinii
P.H.U. "A.K.O." OLEG KWIATKOWSKI - Solidna Ściana Działowa Gliwice

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od ściany działowej? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom P.H.U. A.K.O. OLEG KWIATKOWSKI. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Murowanie Ścian Gliwice

3 opinie
ArCus - Profesjonalne Murowanie Ścian Gliwice

Pragniesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu profesjonalnego murowania ścian z Gliwic do realizacji zaplanowanych działań? Firma ArCus jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

OPI Invest Sp. z o.o.

4 opinie
OPI Invest Sp. z o.o. - Fantastyczne Murowanie Ścian Gliwice

Fantastyczne murowanie ścian to życiowa pasja ekipy z firmy OPI Invest Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Gliwicach (17)

Znakomity Murarz Ścian Gliwice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5000m² Informac...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 5 dni temu

 • Gliwice

Staranna Ściana Murowana Gliwice

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od ściany murowanej. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-19 do 2023-03-27
dodano 6 dni temu

 • Gliwice

Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiw...

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Gliwice

Murarz Ścian

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: Domek letniskowy na rod 35m2 Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: pokój Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: papa Budynek podpiwniczony: nie Projekt: Klien...

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Gliwice

Perfekcyjne Budowanie Ścian Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Gliwice

Murowanie ścian, 15m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 15m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Gliwice

Pierwszorzędna Budowa Ściany Gliwice

Jako ekspert złóż bezkonkurencyjną ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-01-31 do 2023-02-01

 • Gliwice

Budowa Ściany

Doprowadź do tego, że budowa ściany nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z branży budowy ściany sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o murowanie ścian, 90m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 30m², Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: Altana murowana Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Gliwice

Dam zlecenie na murowanie ścian, 160m², Gliwice

Doprowadź do tego, że budowa ściany nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży budowy ściany sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na murowanie ścian, 160m². Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2022-09-14 do 2022-09-14

 • Gliwice

Stawianie Ścian Gliwice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 210m² Informacje dodatkowe: Poszukiwany murarz do budowy domu. Przewidywane prace - wrz...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Zabrze

Murowanie ścian, 71m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 71m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Zabrze

Technologia: Relokacja bramy segmentowej oraz drzwi przeciwpożarowej Budowany obiekt: Relokacja bramy segmentowej oraz drzwi przeciwpożarowej Zakres zlecenia: Gotowy do montażu wymaganej nowej bramy segmentowej Powierzchnia obi...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Zabrze

Najwyższej Klasy Murarz Ścian

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Zlecenie na murowanie ścian, 401-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Zabrze

Pierwszorzędne Budowanie Ścian

Klient złożył zapytanie "Murowanie ścian, 450m²". Odpowiedz na potrzebę pierwszorzędnego murarza ścian z zakresu budowania ścian. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Zabrze

Rewelacyjna Ściana Murowana

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 600m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie ściany murowanej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty