Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Pleszewie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Pleszewie

SABUD

1 opinia
Murowanie ścian Pleszew

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od ściany murowanej? Powierz tę kwestię specjalistom z SABUD. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian w Pleszewie

2 opinie
Maciej Forycki - Najwyższej Klasy Stawianie Ścian w Pleszewie

Bądź pewny, że osoby, które zatrudnisz do stawiania ścian mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Rewelacyjne Budowanie Ścian

8 opinii
Wykończenia wnętrz - Rewelacyjne Budowanie Ścian Pleszew

Firma Wykończenia wnętrz świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Pleszew oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Bud- mat Grzegorz Matuszewski

1 opinia
Bud- mat Grzegorz Matuszewski - Wyjątkowe Murowanie z Klinkieru Pleszew

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Bud- mat Grzegorz Matuszewski jest na to skuteczną metodą. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Staranna Ściana Działowa

1 opinia
P.P.H.U WIROWSKI MICHAŁ WIROWSKI - Staranna Ściana Działowa Pleszew

Uwierz ekspertom w dziedzinie ściany działowej i zatrudnij P.P.H.U WIROWSKI MICHAŁ WIROWSKI. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Bautom

1 opinia
Bautom - Utalentowany Murarz Ścian Pleszew

Bautom zatrudnia utalentowanych murarzy ścian - nieprzeciętne kwalifikacje i rzetelność to ich atuty. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Solidne Murowanie z Klinkieru Pleszew

1 opinia
Cycuś-Glancuś usługi remontowo-budowlane - Solidne Murowanie z Klinkieru Pleszew

Powierz zadanie murowania z klinkieru profesjonalistom firmy Cycuś-Glancuś usługi remontowo-budowlane z miejscowości Pleszew. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Pleszewa są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Staranny Mur z Cegły

6 opinii
Zakład Robót Ogólnobudowlanych "ZROBUD" - Staranny Mur z Cegły Pleszew

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Zakład Robót Ogólnobudowlanych ZROBUD są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Fantastyczne Murowanie z Klinkieru

PPHU JARKOT - Fantastyczne Murowanie z Klinkieru Pleszew

Murowanie z klinkieru to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tym fachu. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Perfekcyjne Budowanie Ścian Pleszew

PRO-MAR - Perfekcyjne Budowanie Ścian Pleszew

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego budowania ścian z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PRO-MAR jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Pleszewie (17)

Murowanie ścian, 101-200m², Jarocin

Zlecenie o treści - Murowanie ścian, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Jarocina i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-06-14 do 2023-06-14

 • Jarocin

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 101-200m², Jarocin

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od ściany murowanej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Jarocin

Zlecenie na murowanie ścian, 55m², Jarocin

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 55m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Jarocin

Dam zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Jarocin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje do...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Jarocin

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Jarocin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatk...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Jarocin

Budowa Ściany Pleszew

Podjęcie decyzji o wyborze budowy ściany nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m². Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Jarocin

Wyjątkowe Budowanie Ścian Pleszew

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu wyjątkowego budowania ścian z Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Zbiersk

Fantastyczne Budowanie Ścian

Zrealizuj zlecenie dotyczące fantastycznego budowania ścian od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Wielkopolskiego lub okolicy. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Zbiersk-Cukrownia

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1500m², Zbiersk-Kolonia

Przyjmij zadanie najlepszego budowania ścian o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1500m²", jako profesjonalista z miejscowości Wielkopolskie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Zbiersk-Kolonia

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 600m², Zbiersk-Kolonia

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista z zakresu doskonałego budowania ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Zbiersk-Kolonia

Zlecę murowanie ścian, do 100m², Biskupice Ołoboczne

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Biskupice ołoboczne

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 401-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Kalisz

Murowanie Ścian Pleszew

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek hotelowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Kalisz

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1000m², Kalisz

Przyjmij zadanie doskonałego murowania ścian o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1000m²", jako ekspert z miejscowości Kalisz. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Kalisza jesteś w ścisłej czołówce. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Kalisz

Świetna Budowa Ściany

Wybranie budowy ściany nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na murowanie ścian, do 100m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Ostrów Wielkopolski

Dam zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zamurowanie otworów okiennych i bram garażowych...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Ostrów Wielkopolski

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 1200m², Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek biurowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1200m² Informacje dodatkowe: Sciany zewnetrzne Silka - 850 m2, ściany wew Poroterm - 350 ...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Ostrów Wielkopolski
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty