Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Pruszkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Pruszkowie

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

13 opinii
Murowanie ścian Pruszków

Budowa ściany i szczegóły z tym powiązane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli wybierzesz ofertę Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Wykwalifikowani znawcy z dziedziny budowy ściany pomogą Ci znaleźć skrojone na miarę rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Serhiy Polnyy ADVENTIS

13 opinii
Serhiy Polnyy ADVENTIS - Pierwszorzędna Budowa Ściany Pruszków

Wciąż nie znalazłeś budowy ściany, pomimo że poszukujesz od dłuższego czasu? Serhiy Polnyy ADVENTIS może zakończyć Twój problem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Firma Budowlana ORION-DUO Wiktor Hozer

11 opinii
Firma Budowlana ORION-DUO Wiktor Hozer - Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru Pruszków

Zatrudnij specjalistów z Firma Budowlana ORION-DUO Wiktor Hozer jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do rewelacyjnego murowania z klinkieru w miejscowości Pruszków lub okolicy. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Świetna Ściana Działowa Pruszków

10 opinii
APC DEVELOPMENT Sp. z o.o. - Świetna Ściana Działowa Pruszków

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ściany działowej i zatrudnij APC DEVELOPMENT Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Perfekcyjna Ściana Murowana Pruszków

8 opinii
Max -Bud - Perfekcyjna Ściana Murowana Pruszków

Według Ciebie perfekcyjna ściana murowana to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Max -Bud udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Usługi Budowlane Arub

12 opinii
Usługi Budowlane Arub - Fantastyczny Murarz Ścian Pruszków

Zwróć się do Usługi Budowlane Arub jeśli szukasz fantastycznych murarzy ścian działających w miejscowości Pruszków oraz w okolicy. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najwyższej Klasy Budowa Ściany

4 opinie
Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Budowa Ściany Pruszków

Lepszej oferty budowy ściany szybko nie znajdziesz na terenie Pruszkowa, więc jeżeli szukasz najwyższej klasy budowy ściany to od razu sprawdź Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o.. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Dariusz Klimkiewicz

2 opinie
Dariusz Klimkiewicz - Profesjonalna Ściana Pruszków

Wykonanie ściany będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Dariusz Klimkiewicz ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Kon-bud Konrad Turczyniak

1 opinia
Kon-bud Konrad Turczyniak - Kompetentny Murarz Ścian Pruszków

Zacznij działać z Kon-bud Konrad Turczyniak jeśli szukasz kompetentnych murarzy ścian oferujących swoje usługi w miejscowości Pruszków i w sąsiednich miastach. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Najlepsza Ściana Murowana w Pruszkowie

2 opinie
ARBUD - Najlepsza Ściana Murowana w Pruszkowie

Jesteś zdania, że najlepsza ściana murowana to trudny temat? Nic bardziej mylnego - murarze ścian z ARBUD posłużą radą i znajdą najlepsze rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Pruszkowie (25)

Murowanie ścian, 401-500m², Komorów

To zlecenie o treści - Murowanie ścian, 401-500m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie oraz przyległych powiatów. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 7 dni temu

 • Komorów

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 15m², Komorów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 15m² Informacje dodatkowe: Trochę rozbiórki, zamurowanie ściany szczytowej ...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Komorów

Murowanie ścian, 30m², Brwinów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Brwinów

Murowanie ścian, 40m², Raszyn

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Murowanie ścian, 40m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Raszyn

Stawianie Ścian Pruszków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 34m² Informacje dodatkowe: Wymuowanie 10 mb muru ogrodzenia z cegły formowanej. Wysokość muru ...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Komorów

Murarz Ścian Pruszków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-23 do 2023-09-23

 • Nadarzyn

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany Pruszków

Remontowany budynek: budynek użyteczności publicznej Remontowane pomieszczenia: Kominy Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: prace murarskie...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Nadarzyn

Wysokiej Klasy Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: Domurowanie ściany i zamurowanie ściany pod dach...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Komorów

Murowanie ścian, 700m², Komorów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 700m² Informacje dodatkowe: Budowa domu kultury w Komorowie koło Pruszkowa. ...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Komorów

Fantastyczne Murowanie Ścian Pruszków

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania profesjonalista z zakresu fantastycznego murowania ścian? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Komorów

Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Brwinów

Poszukujesz klienta jako fachowiec od najlepszego budowania ścian w miejscowości Mazowieckie lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi od razu.

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Brwinów

Pierwszorzędne Budowanie Ścian Pruszków

Klient złożył zapytanie "Murowanie ścian, 50m²". Odpowiedz na potrzebę pierwszorzędnego murarza ścian z zakresu budowania ścian. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Michałowice-Wieś

Solidna Ściana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 300m² Informacje dodatkowe: Zlecę całościowe wybudowanie ściany 300m2...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Sękocin stary

Znakomita Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 300m² Informacje dodatkowe: Zlecę pomurowanie ściany o powierzchni 300m2. Z gazobetonu2...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Sękocin stary

Solidne Budowanie Ścian

Jeżeli realizujesz zlecenia na solidne budowanie ścian w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 60m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Walendów

Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Kajetany

Klient napisał "Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego murowania ścian jako ekspert w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania działalności z okolic Mazowieckiego i przyległych miast. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Kajetany

Profesjonalny Murarz Ścian

Klient szuka profesjonalnego murarza ścian dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zlecę murowanie ścian, 201-300m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Janki

Wykwalifikowany Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ter...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Raszyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty