Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 935 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Siemianowicach Śląskich

Znakomita Ściana Działowa

14 opinii
Murowanie ścian Siemianowice Śląskie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ściany działowej i zatrudnij FHUSTANTOM-BUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Najlepsza Ściana Murowana

2 opinie
Reda Group Sp. z o.o. - Najlepsza Ściana Murowana Siemianowice Śląskie

Jesteś zdania, że najlepsza ściana murowana to trudny temat? Nic bardziej mylnego - murarze ścian z Reda Group Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą najlepsze rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Perfekcyjny Murarz Ścian Siemianowice Śląskie

146 opinii
Detalis - Perfekcyjny Murarz Ścian Siemianowice Śląskie

Ten murarz ścian proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Siemianowice Śląskie i w pobliskim rejonie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Schubert budownictwo

3 opinie
Schubert budownictwo - Rewelacyjne Murowanie Ścian Siemianowice Śląskie

Od wielu lat pracownicy Schubert budownictwo realizują usługi z zakresu murowania ścian, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najlepsza Ściana w Siemianowicach Śląskich

1 opinia
DPK Usługi Remontowe - Najlepsza Ściana w Siemianowicach Śląskich

Właśnie wybierasz solidnego partnera do realizacji swoich planów? DPK Usługi Remontowe z Siemianowic Śląskich będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian Siemianowice Śląskie

2 opinie
Damian Prauze - Najwyższej Klasy Stawianie Ścian Siemianowice Śląskie

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest stawianie ścian. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Termodom

1 opinia
Termodom - Doskonała Ściana Siemianowice Śląskie

Firma Termodom oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Siemianowice Śląskie i okolic. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

PHU VMG

PHU VMG - Korzystna Budowa Ściany Siemianowice Śląskie

Szukający budowy ściany musi zgłosić się do PHU VMG i poznać dobre oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

ELIPSA S.C.

ELIPSA S.C. - Wykwalifikowany Murarz Ścian Siemianowice Śląskie

ELIPSA S.C. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Siemianowic Śląskich i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

F.H.U. SKAN Sebastian Wąs

F.H.U. SKAN Sebastian Wąs - Solidne Murowanie Ścian Siemianowice Śląskie

Jeśli interesuje Cię solidne murowanie ścian i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj doświadczeniu F.H.U. SKAN Sebastian Wąs. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Siemianowicach Śląskich (18)

Doskonałe Stawianie Ścian Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Informacje dodatkowe: Murowanie z porothermu 25AKU na zaprawie z węzła Termin ...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o murowanie ścian, 42m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 42m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Siemianowice Śląskie

Pierwszorzędne Budowanie Ścian Siemianowice Śląskie

Zrealizuj zlecenie dotyczące pierwszorzędnego budowania ścian od wiarygodnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Siemianowic Śląskich lub okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 5000m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5000m² Informacje dodatkowe: Bloczki silikatowe 24cm na zaprawie kle...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na murowanie ścian, 7000m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 7000m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-05...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Siemianowice Śląskie

Zlecenie na murowanie ścian, 1m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1m² Informacje dodatkowe: Naprawa nadproża wykonanie plomb na pęknięciach Termin r...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Siemianowice Śląskie

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Czeladź

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego murowania ścian od sprawdzonych zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Śląskie lub okolicy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Czeladź

Zlecenie na murowanie ścian, 1500m², Chorzów

Jako rewelacyjny murarz ścian proponujesz swoje usługi w miejscowości Chorzów i w rejonie powiatu? Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Chorzów

Odpowiednia Budowa Ściany Siemianowice Śląskie

Wybranie budowy ściany nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na murowanie ścian, do 100m². Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Wojkowice

Wyjątkowe Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zbudowanie płotu z pustaka szalunkowego. Termin rozpocz...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Wojkowice

Zlecę murowanie ścian, 2m², Będzin

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Będzin

Murowanie ścian, 101-200m², Będzin

Ten Klient myśli, że rewelacyjna ściana to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Murowanie ścian, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-26 do 2024-02-28

 • Będzin

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 16000m², Katowice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 16000m² Informacje dodatkowe: prace murarskie, 16 000 m3 rozpoczę...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Katowice

Opłacalna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Możliwość zatrudnienia w Anglii lub p...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Katowice

Zlecenie na murowanie ścian, 1000m², Katowice

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu perfekcyjnego stawiania ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zlecenie na murowanie ścian, 1000m² i zostało złożone przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Katowice

Perfekcyjna Ściana Siemianowice Śląskie

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o murowanie ścian, 750m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Katowice

Murowanie ścian, 4000m², Katowice

Bądź pewny, że Klienci zlecający stawianie ścian są wiarygodni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od stawiania ścian. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Katowice

Dam zlecenie na murowanie ścian, 3600m², Katowice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3600m² Informacje dodatkowe: Bloczki gipsowe wielkoformatowe Multigips Termin rozpocz...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty