Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Suchej Beskidzkiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 624 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Suchej Beskidzkiej

Przemysław Gielata

6 opinii
Murowanie ścian Sucha Beskidzka

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego murowania ścian profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Suchej Beskidzkiej i pobliskich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonała Ściana Murowana

14 opinii
Firma Budowlana" TOD-BUD" - Doskonała Ściana Murowana Sucha Beskidzka

Jeżeli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Firma Budowlana TOD-BUD są dla Ciebie stworzeni. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

USŁUGI BUDOWLANE Andrzej Worwa

1 opinia
USŁUGI BUDOWLANE Andrzej Worwa - Znakomita Ściana Działowa Sucha Beskidzka

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od ściany działowej to skorzystaj z kwalifikacji USŁUGI BUDOWLANE Andrzej Worwa. Sucha Beskidzka i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zarezerwuj termin od razu!

Fantastyczne Budowanie Ścian Sucha Beskidzka

3 opinie
La verdad - Fantastyczne Budowanie Ścian Sucha Beskidzka

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest budowanie ścian. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru

2 opinie
M-BUD Marcin Bargiel - Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru Sucha Beskidzka

Powierz usługę murowania z klinkieru profesjonalistom z miejscowości Sucha Beskidzka. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Suchej Beskidzkiej są jednymi z najlepszych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Budowanie Ścian w Suchej Beskidzkiej

6 opinii
PARSAL-BUD - Pierwszorzędne Budowanie Ścian w Suchej Beskidzkiej

Sprawdź tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego budowania ścian na terenie Suchej Beskidzkiej. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Złota rączka

24 opinie
Złota rączka - Perfekcyjny Mur z Cegły Sucha Beskidzka

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od muru z cegły? Wykorzystaj doświadczenie Złota rączka. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Andrzej Nieciąg Usługi Budowlano-Remontowe

9 opinii
Andrzej Nieciąg Usługi Budowlano-Remontowe - Wyjątkowe Budowanie Ścian Sucha Beskidzka

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wyjątkowego budowania ścian, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Andrzej Nieciąg Usługi Budowlano-Remontowe jest gotowa Ci pomóc. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Zygmunt Mika -Usługi ogólnobudowlane

2 opinie
Zygmunt Mika -Usługi ogólnobudowlane - Pierwszorzędne Stawianie Ścian Sucha Beskidzka

Nie marnuj energii i zleć swoje zadanie specjalistom od stawiania ścian z Suchej Beskidzkiej. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz ofertę.

Doskonała Ściana Działowa Sucha Beskidzka

5 opinii
Usługi Dekarsko Blacharskie - Doskonała Ściana Działowa Sucha Beskidzka

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od ściany działowej to skorzystaj z kwalifikacji Usługi Dekarsko Blacharskie. Sucha Beskidzka i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zarezerwuj termin od razu!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Suchej Beskidzkiej (16)

Murowanie ścian, 20m², Sucha Beskidzka

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: bardzo pilna sprawa , potrzebuje wymurować kilka ścian żeby ...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Sucha Beskidzka

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 100m², Zawoja

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Silka 12ka Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Zawoja

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Zawoja

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Sciany działowe z silki 12ki Termin rozpoczęcia prac: najb...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Zawoja

Dam zlecenie na murowanie ścian, 401-500m², Bystra

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 401-500m² Informacje dodatkowe: Pilnie poszukiwana ekipa do murowania ści...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Bystra

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 400m², Jordanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 400m² Informacje d...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Jordanów

Zapytanie o murowanie ścian, 301-400m², Jordanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Informac...

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Jordanów

Murarz Ścian Sucha Beskidzka

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: altana na działce. Wykonanie ścian z pustaków ceramiczny...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Myślenice

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Myślenice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Myślenice

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Wadowice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Wadowice

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Wadowice

Jako ekspert przedstaw najlepszą ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zapytanie o treści "Zlecenie na murowanie ścian, do 100m²" jest idealne dla Ciebie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Wadowice

Doskonałe Murowanie Ścian Sucha Beskidzka

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 4000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Rabka-Zdrój

Dam zlecenie na murowanie ścian, 2000m², Rabka-Zdrój

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2000m² Informacje dodatkowe: Praca w Rabce Zdrój Termin rozpoczęcia prac: w...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Rabka-Zdrój

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Krzyszkowice

Przekonaj się, że Klienci zlecający stawianie ścian są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od stawiania ścian. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Krzyszkowice

Perfekcyjna Ściana Murowana Sucha Beskidzka

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od ściany murowanej potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na murowanie ścian, 45m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Małopolskiego na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Jurczyce

Porządna Ściana Murowana

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę murowanie ścian, 40m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie ściany murowanej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Jurczyce

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 60m², Radziszów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Nadmurowanie dodatkowej ściany działowej z...

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Radziszów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty