Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Świętochłowicach

Filbud

1 opinia
Murowanie ścian Świętochłowice

Pragniesz znaleźć dobrego fachowca z zakresu perfekcyjnego murowania ścian z Świętochłowic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Filbud jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Fantastyczne Murowanie Ścian Świętochłowice

Fantastyczne murowanie ścian to życiowa pasja ekipy z firmy AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Doroshko Sp. z o.o.

11 opinii
Doroshko Sp. z o.o. - Rewelacyjna Ściana Działowa Świętochłowice

Doroshko Sp. z o.o. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Świętochłowic oraz przyległych powiatów. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

BudKrzew Daniel Helman

1 opinia
BudKrzew Daniel Helman - Doskonały Mur z Cegły Świętochłowice

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od muru z cegły to skorzystaj z doświadczenia BudKrzew Daniel Helman. Świętochłowice i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Sumienny Murarz Ścian Świętochłowice

1 opinia
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - Sumienny Murarz Ścian Świętochłowice

Firma Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Świętochłowice i okolic. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędna Ściana Świętochłowice

AG-BUD Łukasz Jagieła - Pierwszorzędna Ściana Świętochłowice

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AG-BUD Łukasz Jagieła jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

P.P.H.U. "MAYAR"

P.P.H.U. "MAYAR" - Pierwszorzędne Murowanie Ścian Świętochłowice

Jeżeli interesuje Cię pierwszorzędne murowanie ścian w rejonie Świętochłowic i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z doświadczenia P.P.H.U. MAYAR. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa - Rewelacyjna Budowa Ściany Świętochłowice

Lepszej propozycji budowy ściany szybko nie znajdziesz na terenie Świętochłowic, więc jeśli szukasz rewelacyjnej budowy ściany to bez zbędnej zwłoki zobacz F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

PPHU MR

PPHU MR - Znakomity Mur z Cegły Świętochłowice

Uważasz, że znakomity mur z cegły to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - murarze ścian z PPHU MR udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Najwyższej Klasy Budowanie Ścian w Świętochłowicach

AMD Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Budowanie Ścian w Świętochłowicach

Potrzebujesz najwyższej klasy murarza ścian z zakresu budowania ścian? Nie musisz już dłużej szukać, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Świętochłowicach (16)

Zlecenie na murowanie ścian, łącznie 3900m2, Chorzów

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Chorzowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Chorzów

Murowanie ścian, 101-200m², Chorzów

Zleceniodawca napisał "Murowanie ścian, 101-200m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie murarza ścian do realizacji usług z zakresu stawiania ścian. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Chorzów

Dam zlecenie na murowanie ścian, 5000m², Chorzów

Ten Klient uważa, że doskonała ściana murowana to skomplikowany temat. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na murowanie ścian, 5000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Chorzów

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Ruda Śląska

Doprowadź do tego, że budowa ściany nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z branży budowy ściany znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na murowanie ścian, do 100m². Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Ruda Śląska

Budowa Ściany Świętochłowice

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zlecenie o treści "Zlecę murowanie ścian, 101-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Ruda Śląska

Zapytanie o murowanie ścian, 301-400m², Ruda Śląska

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Ruda Śląska

Zapytanie o murowanie ścian, 573m², Ruda Śląska

Zlecenie o treści - Zapytanie o murowanie ścian, 573m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Rudy Śląskiej i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Zapytanie o murowanie ścian, 20m², Bytom

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Bytom

Murowanie ścian, 800m², Bytom

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 800m² Informacje dodatkowe: Wymurowanie ścian działowych w budynku 5 kondygnacyjnym. Ś...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Bytom

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Bytom

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dot. GRILL Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, zlecę wykonanie grilla murowanego na terenie firm...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Bytom

Wyjątkowe Budowanie Ścian Świętochłowice

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu wyjątkowego budowania ścian z Bytomia? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Bytom

Wyjątkowe Budowanie Ścian

Zaoszczędź sobie kłopotów i przyjmij zapytanie o wyjątkowe budowanie ścian w Bytomiu. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Bytom

Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Bytom

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: Domek na działce ROD Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczon...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Bytom

Odpowiednia Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Siemianowice Śląskie

Stawianie Ścian Świętochłowice

Nie marnuj energii i przyjmij zapytanie o rewelacyjne stawianie ścian w Siemianowicach Śląskich. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Siemianowice Śląskie

Tania Budowa Ściany

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: garaż murowany - bud. gospodarczy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: papa Budynek podpiwni...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty