Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Żarach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 224 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Żarach

BALAKI Usługi Ogólnobudowlane Sp. z o. o.

1 opinia
Murowanie ścian Żary

Zrealizowanie ściany działowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BALAKI Usługi Ogólnobudowlane Sp. z o. o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Fantastyczne Budowanie Ścian

6 opinii
RAFPOL - Fantastyczne Budowanie Ścian Żary

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego budowania ścian profesjonalistom z firmy RAFPOL. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Żar i przyległych miast. Ażeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Profesjonalne Stawianie Ścian Żary

2 opinie
MAKSBUD - Profesjonalne Stawianie Ścian Żary

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest stawianie ścian. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ZIELIŃSKI Dachy

14 opinii
ZIELIŃSKI Dachy - Porządna Ściana Murowana Żary

Przygotowanie ściany murowanej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ZIELIŃSKI Dachy ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

An-Dach Zakład Murarsko-Dekarski Blacharstwo Budowlane

1 opinia
An-Dach Zakład Murarsko-Dekarski Blacharstwo Budowlane - Doskonałe Murowanie Ścian Żary

Wybierz specjalistów z An-Dach Zakład Murarsko-Dekarski Blacharstwo Budowlane jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do doskonałego murowania ścian w miejscowości Żary lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Inoxtom

1 opinia
Inoxtom - Znakomity Mur z Cegły Żary

Wykonanie muru z cegły będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Inoxtom ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Fantastyczne Murowanie z Klinkieru w Żarach

1 opinia
Paweł Durski - Fantastyczne Murowanie z Klinkieru w Żarach

Nie marnuj energii i powierz prace tym zawodowcom w kwestii murowania z klinkieru. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najlepsza Ściana Żary

1 opinia
HORTANA Sp. z o.o. - Najlepsza Ściana Żary

Według Ciebie najlepsza ściana to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - murarze ścian z tej firmy pomogą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

KA-MAT

1 opinia
KA-MAT - Doskonały Mur z Cegły Żary

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od muru z cegły to skorzystaj z doświadczenia KA-MAT. Żary i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Brenn. Mirosław Morżkowski

1 opinia
Brenn. Mirosław Morżkowski - Fenomenalny Murarz Ścian Żary

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brenn. Mirosław Morżkowski z Żar jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Żarach (16)

Budowa Ściany Żary

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek biurowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: W obiekcie istniejącym wyburzenie niepotrzebnych ścian oraz ...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Żary

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Żary

Murowanie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Żary

Perfekcyjne Murowanie Ścian Żary

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 78m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Brody

Murowanie ścian, do 100m², Brody

Wykonanie ściany murowanej dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Murowanie ścian, do 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Brody

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Żary

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od ściany. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Żary

Zapytanie o murowanie ścian, 201-300m², Szprotawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Szprotawa

Szukam firmy do wykonania prac murarskich z Silki, pow. 100m2, Szprotawa

Potrzebujesz pracy jako specjalista od pierwszorzędnego budowania ścian w rejonie Lubuskiego lub w pobliskich miastach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Szprotawa

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m², Krosno Odrzańskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę murowanie ścian budynku magazynowego w Krośnie O...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Krosno Odrzańskie

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 35m², Krosno Odrzańskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Krosno Odrzańskie

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Zielona Góra

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Zielona Góra

Zlecenie na murowanie ścian, 1800m², Zielona Góra

Klient poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na murowanie ścian, 1800m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Zielona Góra

Ściana Żary

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Zielona Góra

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Zielona Góra

Klient złożył zapytanie "Zapytanie o murowanie ścian, do 100m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na chęć zatrudnienia murarza ścian do realizacji usług z zakresu murowania ścian. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Zielona Góra

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Zielona Góra

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Wymurowanie trzech ścian szczytowych z pustaków ceramicz...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Zielona Góra

Murowanie ścian, 12m², Zielona Góra

Przyjmij zlecenie pierwszorzędnego budowania ścian o treści "Murowanie ścian, 12m²", jako ekspert z miejscowości Zielona Góra. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Zielonej Góry jesteś jednym z najlepszych. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Zielona Góra

Najwyższej Klasy Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Zielona Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty