Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Zawierciu

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz

30 opinii
Murowanie ścian Zawiercie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ściany działowej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

ADBUD Adrian Dorobisz

2 opinie
ADBUD Adrian Dorobisz - Perfekcyjny Mur z Cegły Zawiercie

Przygotowanie muru z cegły będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ADBUD Adrian Dorobisz ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Firma Remontowo Budowlana Dominik Nocuń

2 opinie
Firma Remontowo Budowlana Dominik Nocuń - Solidny Mur z Cegły Zawiercie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie muru z cegły i zatrudnij Firma Remontowo Budowlana Dominik Nocuń. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Murowanie z Klinkieru w Zawierciu

2 opinie
FAMA-BUD Petro Yakibiuk - Solidne Murowanie z Klinkieru w Zawierciu

Przygotowanie muru z cegły będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. FAMA-BUD Petro Yakibiuk ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Esato Sp. z o.o. (Perfekt4 Sp. z o.o.)

1 opinia
Esato Sp. z o.o. (Perfekt4 Sp. z o.o.) - Wyjątkowe Budowanie Ścian Zawiercie

Wybierz Esato Sp. z o.o. Perfekt4 Sp. z o.o. jeśli szukasz odpowiednich ludzi do wyjątkowego budowania ścian w miejscowości Zawiercie lub sąsiednim mieście. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Budowanie Ścian Zawiercie

1 opinia
Budowlaniec - Rewelacyjne Budowanie Ścian Zawiercie

Szukasz rewelacyjnego murarza ścian z zakresu budowania ścian? Nie musisz już dłużej szukać, Ten przedsiębiorca jest świetnym wyborem. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Termo-bud Rafał Karwa

23 opinie
Termo-bud Rafał Karwa - Doskonała Ściana Murowana Zawiercie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie ściany murowanej i zatrudnij Termo-bud Rafał Karwa. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Andrzej Klapa KAMPIASK-POL

9 opinii
Andrzej Klapa KAMPIASK-POL - Rewelacyjna Ściana Zawiercie

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od ściany? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Andrzej Klapa KAMPIASK-POL. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Sk-bud

5 opinii
Sk-bud - Doskonałe Budowanie Ścian Zawiercie

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest budowanie ścian. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomita Budowa Ściany Zawiercie

3 opinie
ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY "Dach Decker" Eliasz Waldemar - Znakomita Budowa Ściany Zawiercie

Takiej propozycji budowy ściany nie znajdziesz na terenie Zawiercia, więc jeśli szukasz znakomitej budowy ściany to bezzwłocznie sprawdź ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY Dach Decker Eliasz Waldemar. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Zawierciu (16)

Solidne Stawianie Ścian Zawiercie

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na solidne stawianie ścian w rejonie Zawiercia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1400m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

2023-07-09 do 2023-07-10

 • Zawiercie

Zlecenie na murowanie ścian, 8500m², Zawiercie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na murowanie ścian, 8500m²". Przyjmij zadanie najlepszego budowania ścian jako specjalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Zawiercia i pobliskich powiatów. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-07-07 do 2023-07-10

 • Zawiercie

Wyjątkowe Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 160m² Informacje dodatkowe: Murowanie sian nośnych i działowych Termin rozpoczęcia pra...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Żarnowiec

Szukamy ekipy budowlane,j Zawiercie

Zakres zlecenia: naprawa muru leje się do domu Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Zawiercie

Opłacalna Budowa Ściany Zawiercie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5m² Informacje dodatkowe: obrobić drzwi po wymianie Termin rozpoczęcia prac:...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Poręba

Murowanie ścian, 101-200m², Włodowice

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi stawiania ścian na wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest wiarygodny. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Włodowice

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: Rekreacyjny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Proj...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Zawiercie

Zapytanie o murowanie, pow. 2500m2, Zawiercie

Przekonaj się, że Klienci zlecający stawianie ścian są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od stawiania ścian. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Zawiercie

Wysokiej Klasy Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Zawiercie

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Zawiercie

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty budowy ściany nie znajdzie na terenie Zawiercia, więc jeżeli poszukuje odpowiedniej budowy ściany to koniecznie powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Zawiercie

Rewelacyjne Stawianie Ścian

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m²". Przyjmij zlecenie rewelacyjnego stawiania ścian jako ekspert w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania działalności z Zawiercia i przyległych miast. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-04-01 do 2023-04-09

 • Zawiercie

Budowanie Ścian Zawiercie

Zaoszczędź sobie kłopotów i przyjmij zlecenie na wysokiej klasy budowanie ścian w Zawierciu. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Zawiercie

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Myszków

Murowanie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Myszków

Zapytanie o murowanie ścian, 2000m², Myszków

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o murowanie ścian, 2000m², dotarcie do dobrej budowy ściany może być niełatwe, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Myszków

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Myszków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: tylko z praktyką praca od zaraz Termin rozpoczęcia prac: n...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Myszków

Pierwszorzędna Ściana Zawiercie

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od ściany. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Myszków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty