Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Częstochowie

POL-AGMA Agnieszka Laskowska

88 opinii
Ocieplanie poddaszy Częstochowa

Wciąż nie znalazłeś ocieplenia poddasza styropianem, chociaż szukasz od dłuższego czasu? POL-AGMA Agnieszka Laskowska może ma szansę zakończyc Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędna Izolacja Poddasza Częstochowa

77 opinii
DAW-TERM-BUD - Pierwszorzędna Izolacja Poddasza Częstochowa

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do izolacji poddasza mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Świetna Izolacja Nakrokwiowa Częstochowa

70 opinii
GOLD-BUD Dawid Staszewski - Świetna Izolacja Nakrokwiowa Częstochowa

Zdecydowanie o wyborze izolacji nakrokwiowej nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z GOLD-BUD Dawid Staszewski dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow.

63 opinie
SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow. - Dobra Izolacja Nakrokwiowa Częstochowa

Nadal nie znalazłeś izolacji nakrokwiowej, pomimo że próbujesz znaleźć od kilku tygodni? SławexPol ocieplenie poddasza welną stropodachow. może być Twoim rozwiązaniem. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną

25 opinii
W&B Eco Technic S.C - Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną Częstochowa

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z WB Eco Technic S.C są dla Ciebie idealni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Styropianem

15 opinii
Pol-Market - Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Styropianem Częstochowa

Ocieplenie poddasza styropianem i szczegóły z tego wynikające już nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Pol-Market. Wykwalifikowani konsultanci z dziedziny ocieplenia poddasza styropianem pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Fantastyczne Ocieplenie Stropu Styropianem

6 opinii
ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna - Fantastyczne Ocieplenie Stropu Styropianem Częstochowa

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do ocieplania stropu styropianem mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną w Częstochowie

4 opinie
BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek - Pierwszorzędne Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną w Częstochowie

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek, której specjalnością jest ocieplenie poddasza wełną mineralną. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Adibart Sp. z o.o.

3 opinie
Adibart Sp. z o.o. - Solidne Ocieplanie Poddasza Częstochowa

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do ocieplenia poddasza wełną mineralną ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wysokiej Klasy Ocieplanie Poddasza

1 opinia
BUDAR - Wysokiej Klasy Ocieplanie Poddasza Częstochowa

Chcesz znaleźć ekspertów od wysokiej klasy ocieplania poddasza w rejonie Częstochowy lub w rejonie powiatu? Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Częstochowie (18)

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Częstochowa

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 151-200m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodat...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Nowa Wieś

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, zabudowa podd...

2023-02-13 do 2023-02-13

 • Nowa wieś

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Częstochowa

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 401-500m², Częstochowa

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: bez różnicy Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: Poszuku...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Częstochowa

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 151-200m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Częstochowa

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 101-150m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofer...

2022-12-24 do 2023-01-01

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach Klient skł...

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ocieplenie ...

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Częstochowa

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 201-250m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-11-17 do 2022-11-25

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 401-500m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 401-500m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, wykonanie ści...

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ści...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Częstochowa

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Częstochowa

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 100m², Częstochowa

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych prac ...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Częstochowa

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: Stary dom Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: ...

2022-09-17 do 2022-09-25

 • Częstochowa

Do wykonanie ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Częstochowa

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac:...

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty