Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
577 277 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Jaworznie

P.W. AS

8 opinii
Ocieplanie poddaszy Jaworzno

Bez oporów zleć zadanie pierwszorzędnego ocieplania poddasza fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Jaworzna i przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Rewelacyjna Izolacja Poddasza

8 opinii
Niaga Sp. z o.o. - Rewelacyjna Izolacja Poddasza Jaworzno

Z czystym sumieniem powierz zadanie rewelacyjnej izolacji poddasza profesjonalistom z firmy Niaga Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Jaworzna i pobliskich powiatów. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

Mateusz Głogowski Pełną Parą Klimatyzacje Fotowoltaika

4 opinie
Mateusz Głogowski Pełną Parą Klimatyzacje Fotowoltaika - Tania Izolacja Nakrokwiowa Jaworzno

Jeżeli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Mateusz Głogowski Pełną Parą Klimatyzacje Fotowoltaika są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Pierwszorzędne Ocieplanie Poddaszy

3 opinie
Rockbud - Pierwszorzędne Ocieplanie Poddaszy Jaworzno

Bez oporów zleć zadanie pierwszorzędnego ocieplania poddasza fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Jaworzna i przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Opłacalna Izolacja Nakrokwiowa Jaworzno

2 opinie
Purtech Poland - Opłacalna Izolacja Nakrokwiowa Jaworzno

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję izolacji nakrokwiowej natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Purtech Poland nie ma sobie równych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najlepsze Ocieplanie Poddasza

1 opinia
Budimaks Robert Wójtowicz - Najlepsze Ocieplanie Poddasza Jaworzno

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne walory firmy Budimaks Robert Wójtowicz, której specjalnością jest ocieplanie poddasza. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Profesjonalne Ocieplanie Dachu w Jaworznie

1 opinia
Therm-bud - Profesjonalne Ocieplanie Dachu w Jaworznie

Zatrudnij firmę Therm-bud jeśli szukasz odpowiednich ludzi do profesjonalnego ocieplania dachu na terenie Jaworzna. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Paw-bud

2 opinie
Paw-bud - Fantastyczne Ocieplanie Poddasza Jaworzno

Pragniesz znaleźć wartego zaufania specjalistę z zakresu fantastycznego ocieplania poddasza z Jaworzna, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Paw-bud jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalne Ocieplanie Poddasza Jaworzno

20 opinii
TOM-BUD - Profesjonalne Ocieplanie Poddasza Jaworzno

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu profesjonalnego ocieplania dachu z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma TOM-BUD jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Perfekcyjne Ocieplanie Poddasza

8 opinii
Paweł Cholerzyński - Perfekcyjne Ocieplanie Poddasza Jaworzno

Szukasz specjalistów od fantastycznego ocieplania poddasza w miejscowości Jaworzno lub w pobliskich powiatach? Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Jaworznie (16)

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 151-200m², Jaworzno

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Wykonanie podłogi na legarach z płyt OS...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Jaworzno

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Jaworzno

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrze...

2022-12-17 do 2022-12-17

 • Jaworzno

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Jaworzno

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrze...

2022-12-17 do 2022-12-17

 • Jaworzno

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 151-200m², Jaworzno

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowyc...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Jaworzno

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Jaworzno

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: wykonanie ścianek działowych, zabudowa podd...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Jaworzno

Zapytanie o izolację, pow. 460m2, Chrzanów

Zakres zlecenia: wykonanie izolacji wewnętrznej klatki schodowej (materiał, robocizna, sprzęt po stronie wykonawcy) Lokalizacja: Chrzanów Typ budynku: budynek wielorodzinny (6 kondygnacji - parter, 1, 2, 3, 4, 5 piętro) ...

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Chrzanów

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Chrzanów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Chrzanów

Zlecę ocieplenie poddasza lub dachu, 151-200m², Chrzanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Materiał do ocieplenia poddasza: celuloza Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe pra...

2023-01-16 do 2023-01-16

 • Chrzanów

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 100m², Chrzanów

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić doda...

2023-01-29 do 2023-01-30

 • Chrzanów

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Chrzanów

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Chrzanów

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 143m², Imielin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 143m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa zapyt...

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Imielin

Ocieplenie poddasza, do 100m², Mysłowice

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodat...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Mysłowice

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 151-200m², Mysłowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Mysłowice

Zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 151-200m², Mysłowice

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkow...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Mysłowice

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza, do 100m², Mysłowice

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowy...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Mysłowice

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza styropianem, 101-150m², Mysłowice

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: D...

2023-03-30 do 2023-04-07
dodano 3 dni temu

 • Mysłowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty