Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 249 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Katowicach

SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow.

63 opinie
Ocieplanie poddaszy Katowice

Wysokiej klasy ocieplenie poddasza nieużytkowego to najważniejszy temat dla ekipy z firmy SławexPol ocieplenie poddasza welną stropodachow. - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dobre Ocieplenie Poddasza Styropianem w Katowicach

40 opinii
BOS Usługi budowlane - Dobre Ocieplenie Poddasza Styropianem w Katowicach

Specjaliści z BOS Usługi budowlane złożą Ci doskonałą ofertę ocieplenia poddasza styropianem. Mają na swoim koncie wiele pozywnych opinii od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

W&B Eco Technic S.C

25 opinii
W&B Eco Technic S.C - Wysokiej Klasy Izolacja Poddasza Katowice

Chcesz znaleźć fachowców od wysokiej klasy izolacji poddasza w rejonie Katowic lub w rejonie powiatu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

P.W. EwaPUR

19 opinii
P.W. EwaPUR - Profesjonalne Ocieplanie Poddasza Katowice

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego ocieplania poddasza z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma P.W. EwaPUR jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Kamil Kowalski K&D- Izolacje

17 opinii
Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Idealna Izolacja Nakrokwiowa Katowice

Każdy, kto poszukuje izolacji nakrokwiowej powinien już teraz zgłosić się do Kamil Kowalski KD- Izolacje i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Opłacalna Izolacja Nakrokwiowa Katowice

8 opinii
P.W. AS - Opłacalna Izolacja Nakrokwiowa Katowice

Firma P.W. AS świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Katowic i okolic. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna

6 opinii
ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna - Pierwszorzędne Ocieplanie Dachu Katowice

Firma ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Katowic i z sąsiednich miast. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza

4 opinie
Mateusz Głogowski Pełną Parą Klimatyzacje Fotowoltaika - Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza Katowice

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do ocieplania poddasza ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Adibart Sp. z o.o.

3 opinie
Adibart Sp. z o.o. - Wyjątkowe Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Katowice

Po prostu zleć usługę ocieplania poddasza nieużytkowego specjalistom z miejscowości Katowice. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Katowic są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Najwyższej Klasy Ocieplenie Stropu Styropianem Katowice

1 opinia
Kraft-Kol - Najwyższej Klasy Ocieplenie Stropu Styropianem Katowice

Osiągnij założone cele dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi ocieplania stropu styropianem na wysokim poziomie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Katowicach (27)

Zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatk...

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 5 dni temu

 • Katowice

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Katowice

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie dachu Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia p...

2023-03-20 do 2023-03-24

 • Katowice

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić doda...

2023-03-14 do 2023-03-15

 • Katowice

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 201-250m², Mikołów

Zakres prac ociepleniowych: wymiana istniejącej izolacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie dachu Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozp...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Mikołów

Ocieplenie poddasza, 950m², Katowice

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Zakres prac: Ocieplenie stropu garażu wełną Powierzchnia prac: 950m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: generalnego wykonawcy Inform...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Katowice

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: na skosach wełna+folia,stelaż płyta osb 12...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Katowice

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza styropianem, 900m², Katowice

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 900m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: firmy Termin rozpoczęcia prac: najbliżs...

2023-02-27 do 2023-02-27

 • Katowice

Ocieplenie poddasza styropianem, 251-300m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 251-300m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić ...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Katowice

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 401-500m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 401-500m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa zapytanie...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Katowice

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, 301-400m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia dachu: 301-400m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firm...

2023-01-18 do 2023-01-21

 • Katowice

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Katowice

Do wykonanie ocieplenie poddasza styropianem, do 100m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Katowice

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, 201-250m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna granulowana Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatko...

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Katowice

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, do 100m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach Klient skła...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Katowice

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Katowice

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Katowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Katowice

Dam zlecenie na ocieplenie stropu styropianem, 80m², Katowice

Materiał do ocieplenia stropu: styropian Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatkowe: Szukam osoby do...

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Katowice

Zapotrzebowanie na ocieplenie stropu wełną, budynek pow. ok. 2500m², Katowice

Materiał do ocieplenia stropu: wełna mineralna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: prace w budynku o pow. ok. 2500m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wyko...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty