Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 601 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Łodzi

Wyjątkowe Ocieplanie Poddasza Łódź

86 opinii
Ocieplanie poddaszy Łódź

Bez oporów zleć zadanie wyjątkowego ocieplania poddasza specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Łodzi i okolicznych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

83 opinie
SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędne Ocieplenie Stropu Styropianem Łódź

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, która świadczy usługi ocieplania stropu styropianem na bardzo wysokim poziomie. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Najwyższej Klasy Ocieplanie Poddasza w Łodzi

61 opinii
SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow. - Najwyższej Klasy Ocieplanie Poddasza w Łodzi

Jeśli potrzebujesz najwyższej klasy ocieplania poddasza i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje SławexPol ocieplenie poddasza welną stropodachow.. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Doskonałe Ocieplenie Poddasza Styropianem Łódź

15 opinii
Power Therm - Doskonałe Ocieplenie Poddasza Styropianem Łódź

Wybranie ocieplenia poddasza styropianem nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Power Therm doradzą Ci i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

OIB-24

5 opinii
OIB-24 - Świetne Ocieplanie Poddaszy Łódź

Wybranie ocieplania poddasza nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z OIB-24 doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz!

TKM Izolacje Wdmuchiwane

5 opinii
TKM Izolacje Wdmuchiwane - Najlepsze Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną Łódź

Zleć prace dotyczące ocieplenia poddasza wełną mineralną fachowcom z miejscowości Łódź. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Łodzi nie mają sobie równych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

OLBUD

4 opinie
OLBUD - Fantastyczne Ocieplanie Poddasza Łódź

Z czystym sumieniem powierz usługę fantastycznego ocieplania poddasza ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PHU Budmatek Szymon Zwoliński

3 opinie
PHU Budmatek Szymon Zwoliński - Idealne Ocieplanie Poddaszy Łódź

Dotarcie do idealnego ocieplania poddasza może być niełatwe, ale PHU Budmatek Szymon Zwoliński na pewno pomoże Tobie w znalezieniu rozwiązania. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fantastyczna Izolacja Poddasza

3 opinie
PMP-PUR - Fantastyczna Izolacja Poddasza Łódź

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z PMP-PUR są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Galpex

1 opinia
Galpex - Profesjonalne Ocieplanie Poddasza Łódź

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii ocieplania poddasza z miejscowości Łódź. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Łodzi (56)

Do wykonanie ocieplenie poddasza, do 100m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 8 godzin temu

 • Łódź

Zlecenie na ocieplenie dachu, 260m2, Łódź

Zakres zlecenia: ocieplenie dachu płytami PIR na deskowaniu dachu Powierzchnia: ok. 260m2 Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: wełna 150 między krokwie ,wełna 100 pod kr...

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 110m², Łódź

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 110m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: Dzień...

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, 201-250m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: f...

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, budynek pow. ok. 3500m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy Powierzchnia dachu: prace w budynku o pow. ok. 3500m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: do uzgodn...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Łódź

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Łódź

Zakres prac ociepleniowych: uzupełnienie izolacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczę...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Łódź

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: w ci...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Łódź

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 251-300m², Łódź

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 251-300m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatk...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Łódź

Zlecenie na ocieplenie poddasza, do 100m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Wymiana 4 okien, Klient nie potrz...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Łódź

Do wykonanie ocieplenie poddasza, 101-150m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wdmuchiwanie celulozy Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: fir...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Łódź

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 201-250m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: wykonanie ścianek działowych, zabu...

2022-12-26 do 2023-01-03

 • Łódź

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza, 101-150m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient...

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza lub dachu, do 100m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe ...

2022-12-18 do 2022-12-19

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 120m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 120m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych prac ...

2022-12-02 do 2022-12-02

 • Łódź

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, 600m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 600m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowyc...

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Łódź

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Łódź

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Łódź

Potrzebuję firmy do ocieplenia stropu wełną, do 100m², Łódź

Materiał do ocieplenia stropu: wełna mineralna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatkowe: Wełna szk...

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty