Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Mikołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Mikołowie

POL-AGMA Agnieszka Laskowska

88 opinii
Ocieplanie poddaszy Mikołów

Bez oporów zleć usługę najwyższej klasy izolacji poddasza specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Mikołów i okolicznych powiatów. Żeby poznać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow.

63 opinie
SławexPol ocieplenie poddasza welną, stropodachow. - Doskonałe Ocieplanie Poddasza Mikołów

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z SławexPol ocieplenie poddasza welną stropodachow. są dla Ciebie stworzeni. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Kamil Kowalski K&D- Izolacje

17 opinii
Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Fantastyczna Izolacja Poddasza Mikołów

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Kamil Kowalski KD- Izolacje z Mikołowa jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalne Ocieplanie Poddasza

9 opinii
THERMO-PUR - Profesjonalne Ocieplanie Poddasza Mikołów

W przypadku, gdy potrzebujesz profesjonalnego ocieplania poddasza i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia THERMO-PUR. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Niaga Sp. z o.o.

8 opinii
Niaga Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Ocieplenie Stropu Styropianem Mikołów

Zatrudnij specjalistów z Niaga Sp. z o.o. jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy izolacji poddasza w miejscowości Mikołów lub okolicy. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Najlepsze Ocieplanie Poddasza

8 opinii
P.W. AS - Najlepsze Ocieplanie Poddasza Mikołów

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do ocieplania poddasza ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjna Izolacja Poddasza Mikołów

4 opinie
Mateusz Głogowski Pełną Parą Klimatyzacje Fotowoltaika - Perfekcyjna Izolacja Poddasza Mikołów

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do izolacji poddasza mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Fantastyczne Ocieplanie Poddasza Mikołów

3 opinie
Termo-Silesia. Izolacje pianowe Śląsk - Fantastyczne Ocieplanie Poddasza Mikołów

Chcesz znaleźć ekspertów od fantastycznego ocieplania poddasza w miejscowości Mikołów lub w przyległych powiatach? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Odpowiednie Ocieplenie Poddasza Styropianem w Mikołowie

2 opinie
Zbigniew Pawliczek Usługi Ogólnobudowlane - Odpowiednie Ocieplenie Poddasza Styropianem w Mikołowie

Każdy, kto szuka ocieplenia poddasza styropianem winien zgłosić się do Zbigniew Pawliczek Usługi Ogólnobudowlane i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Doskonała Izolacja Nakrokwiowa

39 opinii
PROFIHOUSE - Doskonała Izolacja Nakrokwiowa Mikołów

Wybierz firmę PROFIHOUSE jeśli szukasz odpowiednich ludzi do najlepszego ocieplania poddasza w miejscowości Mikołów lub okolicy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Mikołowie (14)

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza, 151-200m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Kli...

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 4 dni temu

 • Mikołów

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza styropianem, 301-400m², Łaziska Górne

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie dachu, izolacja fundamentów, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: ...

2023-02-10 do 2023-02-10

 • Łaziska Górne

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje z...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Mikołów

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, do 100m², Orzesze

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić doda...

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Orzesze

Ocieplenie poddasza, 151-200m², Orzesze

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie po...

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Orzesze

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza styropianem, 251-300m², Łaziska Górne

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: izolacja fundamentów, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej T...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Łaziska Górne

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 101-150m², Orzesze

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Orzesze

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 201-250m², Orzesze

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa z...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Orzesze

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza, do 100m², Orzesze

Materiał do ocieplenia poddasza: Celulozą Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Orzesze

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 72m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: 72m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowyc...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Mikołów

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 75m², Mikołów

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 75m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: Wysoko...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Mikołów

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa zapytan...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Mikołów

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 151-200m², Ornontowice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Klient Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Term...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Ornontowice

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 72m², Mikołów

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 72m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: moż...

2022-09-13 do 2022-09-21

 • Mikołów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty