Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 249 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Rudzie Śląskiej

ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna

6 opinii
Ocieplanie poddaszy Ruda Śląska

ART-BUD BUDOWNICTWO SZKOP SOBIERSKI spółka jawna oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Ruda Śląska oraz przyległych powiatów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Najwyższej Klasy Ocieplanie Poddaszy

4 opinie
Biker Adam Hulbój - Najwyższej Klasy Ocieplanie Poddaszy Ruda Śląska

Specjaliści z Biker Adam Hulbój zaproponują Ci doskonałą ofertę ocieplania poddasza. Mają na swoim koncie wiele pozywnych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz

3 opinie
F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz - Wyjątkowe Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Ruda Śląska

Po prostu zleć usługę ocieplania poddasza nieużytkowego specjalistom z miejscowości Ruda Śląska. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Rudy Śląskiej są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Tania Izolacja Nakrokwiowa Ruda Śląska

2 opinie
FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA SZKUDI - Tania Izolacja Nakrokwiowa Ruda Śląska

Wybranie izolacji nakrokwiowej nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA SZKUDI pomogą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Kuś

1 opinia
Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Kuś - Doskonałe Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Ruda Śląska

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Kuś, która świadczy usługi ocieplania poddasza nieużytkowego na bardzo dobrym poziomie. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza

15 opinii
Damols spółka zoo - Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza Ruda Śląska

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi ocieplania poddasza na wysokim poziomie. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałe Ocieplanie Dachu Ruda Śląska

1 opinia
PEL-BUD - Doskonałe Ocieplanie Dachu Ruda Śląska

Doskonałe ocieplanie dachu to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w branży. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

BUTON

9 opinii
BUTON - Pierwszorzędna Izolacja Nakrokwiowa Ruda Śląska

Jeszcze nie znalazłeś izolacji nakrokwiowej, pomimo że szukasz od niezliczonych dni? BUTON może zakończyć Twój problem. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najwyższej Klasy Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego w Rudzie Śląskiej

2 opinie
RIAN - Najwyższej Klasy Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego w Rudzie Śląskiej

Od wielu lat pracownicy firmy RIAN oferują usługi z zakresu najwyższej klasy ocieplania poddasza nieużytkowego, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KOW-BUD

6 opinii
KOW-BUD - Solidna Izolacja Poddasza Ruda Śląska

Zleć usługę solidnej izolacji poddasza specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Rudy Śląskiej i sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Rudzie Śląskiej (17)

Ocieplenie poddasza, do 100m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: Celuloza wełna Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Stropodach plaski Klient składa zapytani...

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza styropianem, 151-200m², Ruda Śląska

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Zakres prac: ocieplenie dachu, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termi...

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Ruda Śląska

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa za...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Ruda Śląska

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 40m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: 40m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Naprawa izolacji wełna obróbka okien dachowych, ...

2022-11-20 do 2022-11-21

 • Ruda Śląska

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 40m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: 40m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Obróbka 2x okna dachowego poprawa izolacji i zab...

2022-11-20 do 2022-11-20

 • Ruda Śląska

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2022-11-07 do 2022-11-07

 • Ruda Śląska

Do wykonanie ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych pr...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Ruda Śląska

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, do 100m², Ruda Śląska

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatk...

2022-09-27 do 2022-09-29

 • Ruda Śląska

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, do 100m², Chorzów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa zapytan...

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Chorzów

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza, do 100m², Zabrze

Materiał do ocieplenia poddasza: Sypka celuloza Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych prac...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Zabrze

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, do 100m², Zabrze

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach Klient składa ...

2022-12-16 do 2022-12-24

 • Zabrze

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, 151-200m², Zabrze

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, zabud...

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Zabrze

Ocieplenie poddasza wełną, budynek pow. ok. 1650m², Zabrze

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: prace w budynku o pow. ok. 1650m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie pot...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Zabrze

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, 75m², Mikołów

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 75m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: Wysoko...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Mikołów

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa zapytan...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Mikołów

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 72m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: 72m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowyc...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Mikołów

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Mikołów

Materiał do ocieplenia poddasza: do uzgodnienia w rozmowie Metoda wdmuchiwania: do uzgodnienia Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje z...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Mikołów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty