Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Słupsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Słupsku

Pur-Tec Izolacje

23 opinie
Ocieplanie poddaszy Słupsk

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najwyższej klasy ocieplania dachu z Słupska, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Pur-Tec Izolacje jest Twoim rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

EKO KOMFORT - ocieplanie poddaszy

17 opinii
EKO KOMFORT - ocieplanie poddaszy - Opłacalne Ocieplenie Poddasza Styropianem Słupsk

Równie dobrej propozycji ocieplenia poddasza styropianem szybko nie znajdziesz na terenie Słupska, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego ocieplenia poddasza styropianem to natychmiast poznaj EKO KOMFORT - ocieplanie poddaszy. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Wyjątkowe Ocieplanie Poddasza

5 opinii
PHU Łącznik II - Wyjątkowe Ocieplanie Poddasza Słupsk

Wybierz tę firmę jeśli szukasz odpowiednich ludzi do wyjątkowego ocieplania poddasza na terenie Słupska. Zadzwoń i poznaj ofertę.

DM. Serwis

4 opinie
DM. Serwis - Idealne Ocieplenie Poddasza Styropianem Słupsk

Szukając ocieplenia poddasza styropianem natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale DM. Serwis nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Perfekcyjna Izolacja Poddasza Słupsk

2 opinie
Expert Budowlany Robert Barys - Perfekcyjna Izolacja Poddasza Słupsk

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do izolacji poddasza mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Ocieplenie Poddasza Styropianem

5 opinii
Constructor.r.d Robert Dybiec - Doskonałe Ocieplenie Poddasza Styropianem Słupsk

Szukając ocieplenia poddasza styropianem natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Constructor.r.d Robert Dybiec nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza

1 opinia
KM COLOR SP Z O.O. - Rewelacyjne Ocieplanie Poddasza Słupsk

Z czystym sumieniem powierz usługę rewelacyjnego ocieplania poddasza profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Słupska i pobliskich powiatów. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną Słupsk

1 opinia
Pro Bygg Sp Z.O.O - Najlepsze Ocieplenie Poddasza Wełną Mineralną Słupsk

Równie dobrej propozycji ocieplenia poddasza styropianem szybko nie znajdziesz na terenie Słupska, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego ocieplenia poddasza styropianem to natychmiast poznaj Pro Bygg Sp Z.O.O. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

GalBobGal

3 opinie
GalBobGal - Najlepsze Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Słupsk

Wybierz GalBobGal jeśli poszukujesz właściwych ludzi do najlepszego ocieplania poddasza nieużytkowego w miejscowości Słupsk lub sąsiednim mieście. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Styropianem w Słupsku

5 opinii
NO I FAJNIE DANIEL WANAGO - Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Styropianem w Słupsku

Nadal nie znalazłeś ocieplenia poddasza styropianem, mimo iż szukasz od kilku tygodni? NO I FAJNIE DANIEL WANAGO może rozwiązać Twój problem. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Słupsku (14)

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Słupsk

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Informacje dodatkowe: W...

2023-03-19 do 2023-03-27

 • Słupsk

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 101-150m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, zabudowa ...

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Słupsk

Ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, zabudowa podd...

2023-01-15 do 2023-01-17

 • Słupsk

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 301-400m², Słupsk

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj materiału: wełna mineralna Zlecenie od: Wspólnota Mieszkaniowa Inform...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Słupsk

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza styropianem, 600m², Słupsk

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 600m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: w ...

2022-12-24 do 2023-01-01

 • Słupsk

Dam zlecenie na ocieplenie stropu lub podłogi, 101-200m², Słupsk

Materiał do ocieplenia stropu: Ocieplenie Celulozą Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia prac: w...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Słupsk

Zlecę ocieplenie poddasza lub dachu, 101-150m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: Wełna celulozowa Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowy...

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Słupsk

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, wykonanie ...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Słupsk

Dam zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Sprzatanie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Słupsk

Zlecenie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Siemianice

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych prac ...

2022-10-29 do 2022-11-06

 • Siemianice

Zlecenie na ocieplenie poddasza styropianem, 151-200m², Słupsk

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac...

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Słupsk

Ocieplenie poddasza styropianem, 151-200m², Słupsk

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac...

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Słupsk

Do wykonanie ocieplenie poddasza styropianem, budynek pow. ok. 70m², Włynkowo

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: prace w budynku o pow. ok. 70m² Rodzaj materiału: styropian Zlecenie od: osoby prywatnej I...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Włynkowo

Zlecenie na ocieplenie poddasza, 151-200m², Słupsk

Materiał do ocieplenia poddasza: granulat styropian Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 151-200m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatko...

2022-09-30 do 2022-10-08

 • Słupsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty