Kategorie
Szukaj

Ocieplanie poddaszy w Szczecinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
563 353 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Przez dach w każdym budownictwie ucieka największa ilość ciepła z mieszkania. Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, warto zastanowić się nad ociepleniem poddasza, nawet jeśli jest ono nieużytkowe. Obecnie najczęściej stosuje się izolację termiczną w formie wełny mineralnej bądź skalnej, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W przypadku wprowadzenia zmian w konstrukcji dachu bądź obróbek blacharskich konieczne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeczytaj artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące ocieplania poddasza. Jeżeli chcesz wybrać najlepszego fachowca w tej dziedzinie to koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

W dzisiejszych czasach większość izolacji wykonuje się z tradycyjnej wełny mineralnej. Wełna gwarantuje wysokie bezpieczeństwo budynku i samego dachu, ponieważ jest to materiał niepalny. Posiada on jednak swoje wady, a największą z nich jest wilgoć, która może gromadzić się w izolacji. Jak powszechnie wiadomo - wilgotna wełna traci swoje właściwości termoizolujące. Kolejnym problemem w przypadku wełny mineralnej jest tworzenie się mostków termicznych, które skutecznie obniżają jakość izolacji. Obecnie coraz częściej stosuje się także wełnę skalną, która stanowi jeszcze lepszą izolację cieplną dla budynku. Ocieplanie poddasza wełną skalną jest nieco droższą alternatywą od wełny mineralnej, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach.

Innowacyjnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są izolacje nakrokwiowe, w których klasyczną wełnę mineralną zastępuje się płytami izolacyjnymi stosowanymi bezpośrednio na krokwie lub deski. Płyty są doskonałym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość oraz doskonale izolują mieszkanie zarówno zimą jak i latem.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ocieplanie poddasza styropianem. Płyty styropianowe wykonane są zazwyczaj ze styropianu grafitowego, który jest świetnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Produkty dostępne na rynku posiadają dodatkowe nacięcia, które zwiększają uniwersalność styropianu. Od niedawna dostępne są również płyty z polistyrenu (XPS), które nie są podatne na wilgoć i zapewniają doskonałą izolację termiczną mieszkania.

Ostatnim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest ocieplanie poddasza pianką PUR, które jest bardzo często stosowane w nowym budownictwie. Izolacja ta nakładana jest w sposób natryskowy, a sam materiał wytwarzany jest bezpośrednio na budowie za pomocą specjalnego agregatu. Pianka poliuretanowa poza ociepleniem dachu, nada się doskonale jako ocieplenie fundamentów. Należy zaznaczyć, że do wykonania ocieplenia tym sposobem, będziemy zmuszeni skorzystać z usług firmy posiadającej odpowiedni sprzęt. Osoby, którym zależy na samodzielnej realizacji, powinny wybrać inny rodzaj ocieplenia. Wyłożenie warstwy pianką PUR jest bardzo szybkim procesem, możliwym do wykonania już w kilka godzin.

Każde z powyższych rozwiązań będzie dobrym rozwiązaniem dla danego typu budynku. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną oraz bez obaw możemy zamontować ją własnoręcznie, jednak jest najbardziej narażona na wilgoć. Jeśli chodzi o pozostałe typy ociepleń, to są zdecydowanie rzadziej stosowane, jednak posiadają wiele zalet wraz z izolacją akustyczną budynku. Decydując się na zlecenie usługi ocieplenia poddasza, warto skorzystać z okazji na wykonanie mycia dachu oraz rynien.

Sprawdź najlepszych specjalistów od ocieplania poddaszy w Szczecinie

Pierwszorzędna Izolacja Nakrokwiowa w Szczecinie

61 opinii
Ocieplanie poddaszy Szczecin

SławexPol ocieplenie poddasza welną stropodachow. zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej izolacji nakrokwiowej gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, które również mogą Cię zainteresować. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędna Izolacja Poddasza Szczecin

35 opinii
JETPUR - Pierwszorzędna Izolacja Poddasza Szczecin

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do izolacji poddasza mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Emizo

10 opinii
Emizo - Dobre Ocieplanie Poddaszy Szczecin

Szukający ocieplania poddasza musi niezwłocznie zgłosić się do Emizo i poznać dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

REM-AS usługi remontowo budowlane

9 opinii
REM-AS usługi remontowo budowlane - Opłacalne Ocieplenie Poddasza Styropianem Szczecin

Równie dobrej propozycji ocieplenia poddasza styropianem szybko nie znajdziesz na terenie Szczecina, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego ocieplenia poddasza styropianem to natychmiast poznaj REM-AS usługi remontowo budowlane. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Ocieplanie Poddasza Szczecin

7 opinii
ISO DACH DARIUSZ JAGODZIŃSKI - Perfekcyjne Ocieplanie Poddasza Szczecin

Zleć zadanie ocieplania poddasza profesjonalistom z miejscowości Szczecin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Szczecina są w ścisłej czołówce. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TOMBUD

5 opinii
TOMBUD - Najwyższej Klasy Ocieplanie Dachu Szczecin

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najwyższej klasy ocieplania dachu z Szczecina, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma TOMBUD jest Twoim rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

FHU Dawid Huszcza

5 opinii
FHU Dawid Huszcza - Najwyższej Klasy Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Szczecin

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne atuty firmy FHU Dawid Huszcza, której specjalnością jest ocieplenie poddasza nieużytkowego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Paweł Kolęda

3 opinie
Paweł Kolęda - Bezkonkurencyjne Ocieplenie Poddasza Styropianem Szczecin

Firma Paweł Kolęda świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Szczecina oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

LUX-BUD

2 opinie
LUX-BUD - Pierwszorzędne Ocieplanie Poddasza Szczecin

Powierz zadanie ocieplania poddasza ekspertom firmy LUX-BUD z miejscowości Szczecin. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Szczecina nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

SZYMBUD Wioletta i Szymon Juchniewicz

5 opinii
SZYMBUD Wioletta i Szymon Juchniewicz - Najlepsze Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Szczecin

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy SZYMBUD Wioletta i Szymon Juchniewicz, której specjalnością jest ocieplenie poddasza nieużytkowego. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na ocieplanie poddaszy w Szczecinie (31)

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Szczecin

Zlecenie na ocieplenie poddasza, 850m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: granulat wełny skalnej Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 850m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dod...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Szczecin

Zlecę ocieplenie poddasza styropianem, 101-150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych ...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Szczecin

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, do 100m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Granulatem, celulozą Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Szpachlowanie Klient skła...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Szczecin

Do wykonanie ocieplenie poddasza, 201-250m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Podłoga z płyt ...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Szczecin

Zlecę ocieplenie poddasza wełną, 101-150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: zabudowa poddasza Klient składa z...

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Szczecin

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, do 100m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom szeregowy Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuj...

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Szczecin

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza wełną, do 100m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż płyt G-K na ścianach, wykonanie ś...

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Szczecin

Zapotrzebowanie na ocieplenie poddasza, do 100m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić d...

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Szczecin

Ocieplenie poddasza, budynek pow. ok. 35m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: Dm drewna w Powierzchnia dachu: prace w budynku o pow. ok. 35m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe p...

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Szczecin

Szukam ekipy do ocieplenia poddasza wełną, 251-300m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: 251-300m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych p...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Szczecin

Do wykonanie ocieplenie poddasza wełną, 115m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 115m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowy...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Szczecin

Zlecę ocieplenie poddasza lub dachu, 101-150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Wełną celulozową Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Szczecin

Ocieplenie poddasza styropianem, 4500m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: styropian Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia dachu: 4500m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wykonaw...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Szczecin

Zlecę ocieplenie poddasza lub dachu, 101-150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Granulat celulozy Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 101-150m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkow...

2022-09-25 do 2022-10-03

 • Szczecin

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 201-250m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: Klient prosi o poradę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 201-250m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Dodatkowe prace: montaż płyt G-K ...

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Szczecin

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza, do 100m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: Klient prosi o poradę Metoda wdmuchiwania: tak Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Powierzchnia dachu: do 100m² Dostawca materiałów: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodat...

2022-09-15 do 2022-09-16

 • Szczecin

Potrzebuję firmy do ocieplenia poddasza wełną, 150m², Szczecin

Materiał do ocieplenia poddasza: wełna mineralna Metoda wdmuchiwania: nie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia dachu: 150m² Dostawca materiałów: Klient Dodatkowe prace: Klient nie potrzebuje zlecić dodatkowych prac ...

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Szczecin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Ocieplania Poddaszy

Częste pytania o ocieplaniu poddaszy

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza jest zależny od konkretnego typu izolacji oraz wielkości samej powierzchni. Koszt samego ocieplenia będzie różny w zależności od poziomu, do którego zaizolujemy poddasze – wyniesie około 70-110 zł/m2. Do ceny samej izolacji należy doliczyć koszt folii paroizolacyjnej, jednak jest to nieduży wydatek na poziomie kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczową kwestię odgrywa tutaj montaż, a mianowicie czy wykonamy wszystkie prace sami, czy też będziemy potrzebować pomocy fachowca. Koszt montażu materiału izolacyjnego wraz z folią paroizolacyjną wynosi około 100 zł/m2.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocieplaniu poddasza?

Decydując się na ocieplenie poddasza pianką, warto wiedzieć, na jakie błędy należy uważać. Nawet najwyższej jakości izolacja będzie nieskuteczna, jeśli jej montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na docinanie wełny, tak aby nie powstawały w izolacji szczeliny. Fragmenty wełny bądź płyty muszą być około 6 cm szersze od przestrzeni pomiędzy krokwiami tak, aby dobrze wypełniły całą przestrzeń. Nie warto również montować zbyt szerokich fragmentów izolacji, ponieważ poskutkuje to tzw. mostkami cieplnymi. W przypadku ocieplenia poddasza styropianem bądź płytami XPS niezbędne jest zastosowanie uszczelnień pomiędzy kolejnymi fragmentami ocieplenia poddasza nieużytkowego. Warto również zwrócić uwagę na szczelne połączenie ocieplenia poddasza oraz ścian tak, by nie tworzyły się tam luki. Tak małe i z pozoru nic nieznaczące rzeczy mogą mocno osłabić skuteczność izolacji.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania poddasza?

W naszym kraju od lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna stosowana międzykrokwiowo. Od niedawna zaczęto również stosować wełnę skalną, która posiada lepsze właściwości izolacyjne. Na rynku dostępne są także takie materiały ocieplające jak:

 • płyty styropianowe,
 • pianka PUR,
 • płyty izolacyjne,
 • wełna mineralna,
 • wełna skalna

Jakie są zalety ocieplenia poddasza?

Brak ocieplonego poddasza jest najprostszym sposobem na utratę ciepła z całej powierzchni budynku. Szacuje się, że przez sam dach może uciekać nawet do 30% cennego ciepła! Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania, wysokiej jakości termoizolacja budynku staje się coraz ważniejsza. Ocieplanie poddasza wełną posiada nie tylko zalety w postaci zatrzymania ciepła, lecz stanowi także doskonałą izolację akustyczną naszego domu. Różnicę odczujemy szczególnie podczas ulewnych deszczy i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Ocieplania Poddaszy złożą Ci bezpłatne oferty