Kategorie
Szukaj

Fotowoltaika w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 614 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika to możliwość całkowitego uniezależnia się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Aby panele fotowoltaiczne spełniały swoje funkcje, muszą zostać prawidłowo zamontowane. Wybór firm zajmujących się takimi pracami jest dość duży, ale zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić opinie o danym wykonawcy i przeanalizować kosztorys. Jeśli dodatkowo zamierzamy założyć pompę ciepła, powinniśmy zdecydować się na firmę, która zapewni nam jednoczesne założenie fotowoltaiki i pompy. Wbrew pozorom nie powinno być większego problemu, by znaleźć takiego wykonawcę.

Ważne, by podczas montażu na nowych zasadach wybrać odpowiedni magazyn energii. Pozwoli on nam cieszyć się darmowym prądem również wtedy, gdy na dworze nie będzie świecić słońce. Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo opłacalne, dlatego sporo osób montuje je już na etapie prac wykończeniowych. Zapewniają wtedy dostęp do darmowego prądu zaraz po przeprowadzce, a jeśli dodatkowo zasilać będą pompę ciepła, oszczędności będą naprawdę duże. Co prawda aktualnie zasady rozliczania nadwyżek nie są tak korzystne, jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej, ale wysoka inflacja i galopujące ceny prądu sprawiają, że opłacalność fotowoltaiki wcale nie spadła, a czas zwrotu nawet bez dotacji nie powinien przekroczyć 8-9 lat. Pamiętajmy, że nie zanosi się, by prąd, gaz czy węgiel miał w najbliższym czasie potanieć, a każda podwyżka sprawi, że nasza inwestycja w przydomową elektrownię słoneczną zwróci się jeszcze szybciej i zacznie zarabiać dla nas całkiem pokaźne pieniądze. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać solidnego wykonawcę, bo tylko wtedy będziemy mieć pewność, że instalacja jest wydajna i bezpieczna.

Coraz więcej osób szuka montażystów w grupach na portalach społecznościowych. To doskonała okazja, by sprzedawać montaż ekologicznych źródeł energii takich jak fotowoltaika bez dodatkowych nakładów finansowych. Warto też wystawić jak największą ilość ogłoszeń na regionalnych portalach, bo sporo klientów właśnie tam rozpoczyna poszukiwania wykonawców. Jeśli naszą specjalnością jest fotowoltaika na gruncie, nie powinniśmy mieć problemów, by realizować dużą ilość zleceń niezależnie od pory roku. Taka forma posadowienia paneli słonecznych jest nie tylko bezpieczna, ale także pozwala zamontować je dokładnie w takim kierunku, by generować jak największą ilość prądu. Ważne, by prowadzić profesjonalne doradztwo i być przygotowanym na pytania czy fotowoltaika się opłaca. Wiele osób uważa, że zmiany, jakie weszły w życie kilka miesięcy temu sprawiły, że fotowoltaika 10kw nie jest już opłacalna dla klientów indywidualnych. Wyprowadzenie ich z tego błędu i zaoferowania dobrej cenowo oferty sprawi, że nasze zlecenie ma szanse zostać zaakceptowane i zrealizowane.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Bielsku-Białej

PERTIS Fotowoltaika

309 opinii
Panele fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjna Energia Odnawialna

86 opinii
Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Bielska-Białej. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

P.H.U. Eco-Constans

65 opinii
P.H.U. Eco-Constans - Tanie Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

Szukając baterii słonecznych natkniesz się na producentów, którzy mają ofertę, ale to P.H.U. Eco-Constans przebije ich wszystkich. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

PROFISOLAR Sp. z o.o.

30 opinii
PROFISOLAR Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna PROFISOLAR Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Bielska-Białej. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Quantum-Bis Sp. z o.o.

25 opinii
Quantum-Bis Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna Quantum-Bis Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Bielska-Białej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Wyśmienite Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

27 opinii
Otovo Sp. z o.o. - Wyśmienite Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Otovo Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Bielsku-Białej

22 opinie
Grupa Insta Sp. z o. o. - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Bielsku-Białej

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SOLDOM SOLAR Sp z.oo Fotowoltaika, Magazyny Energii, Pompy Ciepła

7 opinii
SOLDOM SOLAR Sp z.oo Fotowoltaika, Magazyny Energii, Pompy Ciepła - Doskonała Energia Odnawialna Bielsko-Biała

Namierzenie wyjątkowej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się SOLDOM SOLAR Sp z.oo Fotowoltaika Magazyny Energii Pompy Ciepła - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Bielska-Białej, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Solar-Group Sp. z o.o.

6 opinii
Solar-Group Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Czujesz się zagubiony w zawiłościach ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Solar-Group Sp. z o.o. doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

7 opinii
Free Energy Technology Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Firma Free Energy Technology Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Bielska-Białej. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na panele fotowoltaiczne w Bielsku-Białej (74)

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Interesuje mnie oferta na 10kW + magazyn energii 10kWh (na dachu skośnym bez zacienie...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 3 dni temu

 • Bielsko-Biała

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Pokrycie dachu jest membraną .dach jest płaski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Bielsko-Biała

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Bielsko-Biała

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: dach płaski pokryty papą Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Bielsko-Biała

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Bielsko-Biała

Dobre Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Zleceniodawcy często nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, doradź najbardziej korzystne wyjście Klientowi ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Bielsko-Biała

Świetne Panele Słoneczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Bielsko-Biała

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 450zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: 2024-06-01...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Bielsko-Biała

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 600zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 600zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 201-250zł m-c, Bielsko-Biała

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 800zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 800zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Bielsko-Biała

Klient poszukuje opłacalnych paneli fotowoltaicznych w miejscowości Bielsko-Biała lub na terenie powiatu i zależy mu na odpowiedniej jakości. Zdobądź Klienta odpowiadając na to zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Bielsko-Biała

Klient napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Bielsko-Biała

Instalacja Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-14 do 2023-10-22

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Bielsko-Biała

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c, Bielsko-Biała

Ogłoszenie od Klienta, który planuje zakup paneli fotowoltaicznych i nie podjął decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Bielsko-Biała

Panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Zaćmienie dachu od strony zachodniej Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Częste pytania o fotowoltaice

Fotowoltaika - co to jest?

Fotowoltaika to proces, który polega na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Energię pozyskuje się dzięki panelom fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne są jednym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Pozostałe to: ogniwa fotowoltaiczne, inwerter, licznik dwukierunkowy.

Montaż paneli słonecznych ma miejsce na dachu (od strony południowej), na gruncie lub w budynku wielorodzinnym (na balkonie).

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna jest zarazem ekonomicznym, jak i ekologicznym rozwiązaniem, które opłaci się i firmom, i osobom prywatnym.

Fotowoltaika to inwestycja opłacalna, ponieważ:

 • masz dostęp do praktycznie bezpłatnego źródła energii nawet na 25 lat;
 • przy stale rosnących cenach prądu, w skali roku możesz całkiem sporo zaoszczędzić na rachunkach;
 • wartość Twojej nieruchomości będzie wyższa;
 • działasz pro-eko;
 • możesz ustrzec się przed dłuższymi przerwami w dostawie energii elektrycznej;
 • płacisz niższy podatek VAT.

Czy fotowoltaika na nowych zasadach się opłaca?

Czy fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca? Oczywiście, że tak! I to zarówno z dofinansowaniem do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i bez niego.

Wybór instalacji fotowoltaicznej jeszcze w tym roku opłaci się ze względu na:

 • wydajne i bezusterkowe działanie instalacji przez wiele lat (nawet 20-30 lat);
 • liczne dopłaty;
 • nieprzerwany dostęp do prądu;
 • rok ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania pozyskanej energii bez płacenia podatku VAT czy PIT.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

Według badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl wśród ekspertów od fotowoltaiki przeciętne ceny instalacji fotowoltaicznej (w zależności od mocy instalacji) wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.

Powyższe zakresy cenowe dotyczą instalacji fotowoltaicznej z segmentów budżetowego oraz premium.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Fotowoltaiki złożą Ci bezpłatne oferty