Kategorie
Szukaj

Fotowoltaika w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 959 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika to możliwość całkowitego uniezależnia się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Aby panele fotowoltaiczne spełniały swoje funkcje, muszą zostać prawidłowo zamontowane. Wybór firm zajmujących się takimi pracami jest dość duży, ale zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić opinie o danym wykonawcy i przeanalizować kosztorys. Jeśli dodatkowo zamierzamy założyć pompę ciepła, powinniśmy zdecydować się na firmę, która zapewni nam jednoczesne założenie fotowoltaiki i pompy. Wbrew pozorom nie powinno być większego problemu, by znaleźć takiego wykonawcę.

Ważne, by podczas montażu na nowych zasadach wybrać odpowiedni magazyn energii. Pozwoli on nam cieszyć się darmowym prądem również wtedy, gdy na dworze nie będzie świecić słońce. Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo opłacalne, dlatego sporo osób montuje je już na etapie prac wykończeniowych. Zapewniają wtedy dostęp do darmowego prądu zaraz po przeprowadzce, a jeśli dodatkowo zasilać będą pompę ciepła, oszczędności będą naprawdę duże. Co prawda aktualnie zasady rozliczania nadwyżek nie są tak korzystne, jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej, ale wysoka inflacja i galopujące ceny prądu sprawiają, że opłacalność fotowoltaiki wcale nie spadła, a czas zwrotu nawet bez dotacji nie powinien przekroczyć 8-9 lat. Pamiętajmy, że nie zanosi się, by prąd, gaz czy węgiel miał w najbliższym czasie potanieć, a każda podwyżka sprawi, że nasza inwestycja w przydomową elektrownię słoneczną zwróci się jeszcze szybciej i zacznie zarabiać dla nas całkiem pokaźne pieniądze. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać solidnego wykonawcę, bo tylko wtedy będziemy mieć pewność, że instalacja jest wydajna i bezpieczna.

Coraz więcej osób szuka montażystów w grupach na portalach społecznościowych. To doskonała okazja, by sprzedawać montaż ekologicznych źródeł energii takich jak fotowoltaika bez dodatkowych nakładów finansowych. Warto też wystawić jak największą ilość ogłoszeń na regionalnych portalach, bo sporo klientów właśnie tam rozpoczyna poszukiwania wykonawców. Jeśli naszą specjalnością jest fotowoltaika na gruncie, nie powinniśmy mieć problemów, by realizować dużą ilość zleceń niezależnie od pory roku. Taka forma posadowienia paneli słonecznych jest nie tylko bezpieczna, ale także pozwala zamontować je dokładnie w takim kierunku, by generować jak największą ilość prądu. Ważne, by prowadzić profesjonalne doradztwo i być przygotowanym na pytania czy fotowoltaika się opłaca. Wiele osób uważa, że zmiany, jakie weszły w życie kilka miesięcy temu sprawiły, że fotowoltaika 10kw nie jest już opłacalna dla klientów indywidualnych. Wyprowadzenie ich z tego błędu i zaoferowania dobrej cenowo oferty sprawi, że nasze zlecenie ma szanse zostać zaakceptowane i zrealizowane.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Bielsku-Białej

Synergio S.A.

157 opinii
Panele fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjna Energia Odnawialna

62 opinie
Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna Extra Energia Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Bielska-Białej. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

P.H.U. Eco-Constans

44 opinie
P.H.U. Eco-Constans - Tanie Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

Szukając baterii słonecznych natkniesz się na producentów, którzy mają ofertę, ale to P.H.U. Eco-Constans przebije ich wszystkich. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie
Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Bielska-Białej. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Copernicus Sun S.A.

45 opinii
Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Bielsko-Biała

Firma fotowoltaiczna Copernicus Sun S.A. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Bielska-Białej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Wyśmienite Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

30 opinii
PV Technik Śląsk - Wyśmienite Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? PV Technik Śląsk może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Bielsku-Białej

29 opinii
NORTMAR - BB - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Bielsku-Białej

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Quantum-Bis Sp. z o.o.

25 opinii
Quantum-Bis Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Bielsko-Biała

Namierzenie wyjątkowej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Quantum-Bis Sp. z o.o. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Bielska-Białej, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

WATOMAT.PL Sp. z o.o.

23 opinie
WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Czujesz się zagubiony w zawiłościach ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z WATOMAT.PL Sp. z o.o. doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

22 opinie
Elektro - HARD - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Firma Elektro - HARD to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Bielska-Białej. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na panele fotowoltaiczne w Bielsku-Białej (114)

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 4 dni temu

 • Bielsko-Biała

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Bielsko-Biała

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient napisał "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²". Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

 • Bielsko-Biała

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Bielsko-Biała

Spraw, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z branży instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Bielsko-Biała

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego mies...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Bielsko-Biała

System Fotowoltaiczny Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Bielsko-Biała

Doskonały System Fotowoltaiczny

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Bielsko-Biała

Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Bielsko-Biała

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Bielsko-Biała

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Bielsko-Biała

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Bielsko-Biała

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Bielska-Białej. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 220m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 220m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średn...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Bielsko-Biała

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

2023-01-05 do 2023-01-06

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Bielsko-Biała

Dobre Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Częste pytania o fotowoltaice

Fotowoltaika - co to jest?

Fotowoltaika to proces, który polega na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Energię pozyskuje się dzięki panelom fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne są jednym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Pozostałe to: ogniwa fotowoltaiczne, inwerter, licznik dwukierunkowy.

Montaż paneli słonecznych ma miejsce na dachu (od strony południowej), na gruncie lub w budynku wielorodzinnym (na balkonie).

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna jest zarazem ekonomicznym, jak i ekologicznym rozwiązaniem, które opłaci się i firmom, i osobom prywatnym.

Fotowoltaika to inwestycja opłacalna, ponieważ:

 • masz dostęp do praktycznie bezpłatnego źródła energii nawet na 25 lat;
 • przy stale rosnących cenach prądu, w skali roku możesz całkiem sporo zaoszczędzić na rachunkach;
 • wartość Twojej nieruchomości będzie wyższa;
 • działasz pro-eko;
 • możesz ustrzec się przed dłuższymi przerwami w dostawie energii elektrycznej;
 • płacisz niższy podatek VAT.

Czy fotowoltaika na nowych zasadach się opłaca?

Czy fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca? Oczywiście, że tak! I to zarówno z dofinansowaniem do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i bez niego.

Wybór instalacji fotowoltaicznej jeszcze w tym roku opłaci się ze względu na:

 • wydajne i bezusterkowe działanie instalacji przez wiele lat (nawet 20-30 lat);
 • liczne dopłaty;
 • nieprzerwany dostęp do prądu;
 • rok ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania pozyskanej energii bez płacenia podatku VAT czy PIT.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

Według badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl wśród ekspertów od fotowoltaiki przeciętne ceny instalacji fotowoltaicznej (w zależności od mocy instalacji) wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.

Powyższe zakresy cenowe dotyczą instalacji fotowoltaicznej z segmentów budżetowego oraz premium.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Fotowoltaiki złożą Ci bezpłatne oferty