Kategorie
Szukaj

Fotowoltaika w Cieszynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 306 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika to możliwość całkowitego uniezależnia się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Aby panele fotowoltaiczne spełniały swoje funkcje, muszą zostać prawidłowo zamontowane. Wybór firm zajmujących się takimi pracami jest dość duży, ale zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić opinie o danym wykonawcy i przeanalizować kosztorys. Jeśli dodatkowo zamierzamy założyć pompę ciepła, powinniśmy zdecydować się na firmę, która zapewni nam jednoczesne założenie fotowoltaiki i pompy. Wbrew pozorom nie powinno być większego problemu, by znaleźć takiego wykonawcę.

Ważne, by podczas montażu na nowych zasadach wybrać odpowiedni magazyn energii. Pozwoli on nam cieszyć się darmowym prądem również wtedy, gdy na dworze nie będzie świecić słońce. Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo opłacalne, dlatego sporo osób montuje je już na etapie prac wykończeniowych. Zapewniają wtedy dostęp do darmowego prądu zaraz po przeprowadzce, a jeśli dodatkowo zasilać będą pompę ciepła, oszczędności będą naprawdę duże. Co prawda aktualnie zasady rozliczania nadwyżek nie są tak korzystne, jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej, ale wysoka inflacja i galopujące ceny prądu sprawiają, że opłacalność fotowoltaiki wcale nie spadła, a czas zwrotu nawet bez dotacji nie powinien przekroczyć 8-9 lat. Pamiętajmy, że nie zanosi się, by prąd, gaz czy węgiel miał w najbliższym czasie potanieć, a każda podwyżka sprawi, że nasza inwestycja w przydomową elektrownię słoneczną zwróci się jeszcze szybciej i zacznie zarabiać dla nas całkiem pokaźne pieniądze. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać solidnego wykonawcę, bo tylko wtedy będziemy mieć pewność, że instalacja jest wydajna i bezpieczna.

Coraz więcej osób szuka montażystów w grupach na portalach społecznościowych. To doskonała okazja, by sprzedawać montaż ekologicznych źródeł energii takich jak fotowoltaika bez dodatkowych nakładów finansowych. Warto też wystawić jak największą ilość ogłoszeń na regionalnych portalach, bo sporo klientów właśnie tam rozpoczyna poszukiwania wykonawców. Jeśli naszą specjalnością jest fotowoltaika na gruncie, nie powinniśmy mieć problemów, by realizować dużą ilość zleceń niezależnie od pory roku. Taka forma posadowienia paneli słonecznych jest nie tylko bezpieczna, ale także pozwala zamontować je dokładnie w takim kierunku, by generować jak największą ilość prądu. Ważne, by prowadzić profesjonalne doradztwo i być przygotowanym na pytania czy fotowoltaika się opłaca. Wiele osób uważa, że zmiany, jakie weszły w życie kilka miesięcy temu sprawiły, że fotowoltaika 10kw nie jest już opłacalna dla klientów indywidualnych. Wyprowadzenie ich z tego błędu i zaoferowania dobrej cenowo oferty sprawi, że nasze zlecenie ma szanse zostać zaakceptowane i zrealizowane.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Cieszynie

PERTIS Fotowoltaika

309 opinii
Panele fotowoltaiczne Cieszyn

Eksperci z PERTIS Fotowoltaika to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Doskonała Fotowoltaika Cieszyn

86 opinii
Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonała Fotowoltaika Cieszyn

Polenergia Fotowoltaika S.A. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Cieszyna i okolicznych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Cieszynie

65 opinii
P.H.U. Eco-Constans - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Cieszynie

Firma fotowoltaiczna P.H.U. Eco-Constans to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Cieszyna. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne

30 opinii
PROFISOLAR Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Cieszyn

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Cieszyna, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. PROFISOLAR Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Quantum-Bis Sp. z o.o.

25 opinii
Quantum-Bis Sp. z o.o. - Świetna Firma Fotowoltaiczna Cieszyn

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Quantum-Bis Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Cieszyn

27 opinii
Otovo Sp. z o.o. - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Cieszyn

Firma Otovo Sp. z o.o. działa na terenie Cieszyna i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjna Fotowoltaika

22 opinie
Grupa Insta Sp. z o. o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Cieszyn

Eksperci z Grupa Insta Sp. z o. o. to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Profesjonalna Fotowoltaika

13 opinii
FotonSolar - Profesjonalna Fotowoltaika Cieszyn

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z FotonSolar są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Solar-Group Sp. z o.o.

6 opinii
Solar-Group Sp. z o.o. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Cieszyn

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Solar-Group Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

EkoNest Karol Wąchała

5 opinii
EkoNest Karol Wąchała - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Cieszyn

Równie dobrej oferty instalacji fotowoltaicznych prędko nie znajdziesz w miejscowości Cieszyn i okolicy, więc jeśli poszukujesz korzystnych instalacji fotowoltaicznych to natychmiast poznaj EkoNest Karol Wąchała. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na panele fotowoltaiczne w Cieszynie (151)

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne Cieszyn

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 godziny temu

 • Skoczów

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 550zł m-c, Cieszyn

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 550zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach, grunt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 9 godzin temu

 • Cieszyn

Porządne Panele Słoneczne

Zlecający, który poszukuje paneli słonecznych zgłosił zainteresowanie - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 201-250zł m-c. Powinien on już teraz zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i poznać Twoje dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano wczoraj o 13:55

 • Ustroń

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Cieszyn

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano wczoraj o 04:24

 • Ustroń

Panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c, Chybie

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele fotowoltaiczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-21 do 2023-11-29
dodano 8 dni temu

 • Chybie

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Marklowice Górne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana, grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Marklowice górne

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c, Cieszyn

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Cieszyn

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Cieszyn

To zapytanie o treści - Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śląskie i z sąsiednich miast. Już teraz skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Kozakowice górne

Znakomite Panele Fotowoltaiczne Cieszyn

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Pogwizdów

Panele fotowoltaiczne, prąd 301-400zł m-c, Istebna

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Istebna

Cenione Panele Słoneczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-10 do 2023-11-12

 • Skoczów

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli fotowoltaicznych, namierzysz tu mnóstwo ciekawych propozycji dla producentów, jak na przykład "Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Skoczów

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 700zł m-c, Ustroń

Znalezienie wyśmienitych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Ustroń

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Kiczyce

Jako specjalista złóż doskonałą ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c" jest idealne dla Twojej firmy. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Kiczyce

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Simoradz

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach, grunt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Simoradz

Panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Zebrzydowice

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Zebrzydowice

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 301-400zł m-c, Cieszyn

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Cieszyn

Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 301-400zł m-c, Skoczów

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Skoczów
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Częste pytania o fotowoltaice

Fotowoltaika - co to jest?

Fotowoltaika to proces, który polega na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Energię pozyskuje się dzięki panelom fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne są jednym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Pozostałe to: ogniwa fotowoltaiczne, inwerter, licznik dwukierunkowy.

Montaż paneli słonecznych ma miejsce na dachu (od strony południowej), na gruncie lub w budynku wielorodzinnym (na balkonie).

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna jest zarazem ekonomicznym, jak i ekologicznym rozwiązaniem, które opłaci się i firmom, i osobom prywatnym.

Fotowoltaika to inwestycja opłacalna, ponieważ:

 • masz dostęp do praktycznie bezpłatnego źródła energii nawet na 25 lat;
 • przy stale rosnących cenach prądu, w skali roku możesz całkiem sporo zaoszczędzić na rachunkach;
 • wartość Twojej nieruchomości będzie wyższa;
 • działasz pro-eko;
 • możesz ustrzec się przed dłuższymi przerwami w dostawie energii elektrycznej;
 • płacisz niższy podatek VAT.

Czy fotowoltaika na nowych zasadach się opłaca?

Czy fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca? Oczywiście, że tak! I to zarówno z dofinansowaniem do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i bez niego.

Wybór instalacji fotowoltaicznej jeszcze w tym roku opłaci się ze względu na:

 • wydajne i bezusterkowe działanie instalacji przez wiele lat (nawet 20-30 lat);
 • liczne dopłaty;
 • nieprzerwany dostęp do prądu;
 • rok ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania pozyskanej energii bez płacenia podatku VAT czy PIT.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

Według badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl wśród ekspertów od fotowoltaiki przeciętne ceny instalacji fotowoltaicznej (w zależności od mocy instalacji) wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.

Powyższe zakresy cenowe dotyczą instalacji fotowoltaicznej z segmentów budżetowego oraz premium.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Fotowoltaiki złożą Ci bezpłatne oferty