Kategorie
Szukaj

Fotowoltaika w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 819 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika to możliwość całkowitego uniezależnia się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Aby panele fotowoltaiczne spełniały swoje funkcje, muszą zostać prawidłowo zamontowane. Wybór firm zajmujących się takimi pracami jest dość duży, ale zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić opinie o danym wykonawcy i przeanalizować kosztorys. Jeśli dodatkowo zamierzamy założyć pompę ciepła, powinniśmy zdecydować się na firmę, która zapewni nam jednoczesne założenie fotowoltaiki i pompy. Wbrew pozorom nie powinno być większego problemu, by znaleźć takiego wykonawcę.

Ważne, by podczas montażu na nowych zasadach wybrać odpowiedni magazyn energii. Pozwoli on nam cieszyć się darmowym prądem również wtedy, gdy na dworze nie będzie świecić słońce. Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo opłacalne, dlatego sporo osób montuje je już na etapie prac wykończeniowych. Zapewniają wtedy dostęp do darmowego prądu zaraz po przeprowadzce, a jeśli dodatkowo zasilać będą pompę ciepła, oszczędności będą naprawdę duże. Co prawda aktualnie zasady rozliczania nadwyżek nie są tak korzystne, jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej, ale wysoka inflacja i galopujące ceny prądu sprawiają, że opłacalność fotowoltaiki wcale nie spadła, a czas zwrotu nawet bez dotacji nie powinien przekroczyć 8-9 lat. Pamiętajmy, że nie zanosi się, by prąd, gaz czy węgiel miał w najbliższym czasie potanieć, a każda podwyżka sprawi, że nasza inwestycja w przydomową elektrownię słoneczną zwróci się jeszcze szybciej i zacznie zarabiać dla nas całkiem pokaźne pieniądze. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać solidnego wykonawcę, bo tylko wtedy będziemy mieć pewność, że instalacja jest wydajna i bezpieczna.

Coraz więcej osób szuka montażystów w grupach na portalach społecznościowych. To doskonała okazja, by sprzedawać montaż ekologicznych źródeł energii takich jak fotowoltaika bez dodatkowych nakładów finansowych. Warto też wystawić jak największą ilość ogłoszeń na regionalnych portalach, bo sporo klientów właśnie tam rozpoczyna poszukiwania wykonawców. Jeśli naszą specjalnością jest fotowoltaika na gruncie, nie powinniśmy mieć problemów, by realizować dużą ilość zleceń niezależnie od pory roku. Taka forma posadowienia paneli słonecznych jest nie tylko bezpieczna, ale także pozwala zamontować je dokładnie w takim kierunku, by generować jak największą ilość prądu. Ważne, by prowadzić profesjonalne doradztwo i być przygotowanym na pytania czy fotowoltaika się opłaca. Wiele osób uważa, że zmiany, jakie weszły w życie kilka miesięcy temu sprawiły, że fotowoltaika 10kw nie jest już opłacalna dla klientów indywidualnych. Wyprowadzenie ich z tego błędu i zaoferowania dobrej cenowo oferty sprawi, że nasze zlecenie ma szanse zostać zaakceptowane i zrealizowane.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Lublińcu

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Lublińcu

112 opinii
Panele fotowoltaiczne Lubliniec

Firma fotowoltaiczna ECOFAN GRUPA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Lublińca. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Greenhouse-RS Sp. z o.o.

80 opinii
Greenhouse-RS Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Lubliniec

Firma fotowoltaiczna Greenhouse-RS Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Lublińca. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Dobra Firma Fotowoltaiczna

98 opinii
Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Lubliniec

Jeśli chcesz dotrzeć do paneli słonecznych namierzysz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. jest najwyższej próby. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

47 opinii
Megawat - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Lubliniec

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Megawat. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

50 opinii
Euros Energy Sp. z o.o. MK - Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

Klient, który planuje zakup wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych powinien koniecznie zgłosić się do do dostawcy Euros Energy Sp. z o.o. MK i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Lubliniec

23 opinie
Grupa Insta Sp. z o. o. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Lubliniec

Pierwszorzędna firma fotowoltaiczna Grupa Insta Sp. z o. o., która jest gotowa pomóc Ci w otrzymaniu najlepiej dopasowej oferty, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich profesjonalną obsługą. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

19 opinii
SUNAH - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Lublińca, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. SUNAH wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

SunnyVolt

12 opinii
SunnyVolt - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa SunnyVolt, dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Amister Sp. z o.o. - dział AmiPV

10 opinii
Amister Sp. z o.o. - dział AmiPV - Pierwszorzędna Fotowoltaika Lubliniec

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Solar-Group Sp. z o.o.

6 opinii
Solar-Group Sp. z o.o. - Porządne Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Solar-Group Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na panele fotowoltaiczne w Lublińcu (55)

Znakomita Firma Fotowoltaiczna Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 5 dni temu

 • Kochcice

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c, Strzebiń

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 5 dni temu

 • Strzebiń

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 500zł m-c, Strzebiń

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-13 do 2024-05-19

 • Strzebiń

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Herby

Dla Klienta znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Herby

Solidna Fotowoltaika Lubliniec

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 450zł m-c. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Koszęcin

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 251-300zł m-c, Olszyna

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 251-300zł m-c jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego i z sąsiednich miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Olszyna

Tanie Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Glinica

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Koszęcin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Koszęcin

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Jeżowa

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Jeżowa

Panele Słoneczne Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Ostrów-Kochanowice

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Koszęcin

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli fotowoltaicznych, namierzysz tu mnóstwo ciekawych propozycji dla producentów, jak na przykład "Panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Lubliniec

Doskonała Fotowoltaika

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Pawełki

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Ciasna

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Ciasna

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lubliniec

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 301-400zł m-c, znalezienie rewelacyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Koszęcin

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 700zł m-c, Woźniki

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 700zł m-c. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Woźniki

Świetna Firma Fotowoltaiczna

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 800zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Woźniki

Solidna Fotowoltaika

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Stara kamienica, mieszkanie 48 M2 na parterze, ogrzewane pompą ciepła Termin skorzys...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Glinica
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Częste pytania o fotowoltaice

Fotowoltaika - co to jest?

Fotowoltaika to proces, który polega na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Energię pozyskuje się dzięki panelom fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne są jednym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Pozostałe to: ogniwa fotowoltaiczne, inwerter, licznik dwukierunkowy.

Montaż paneli słonecznych ma miejsce na dachu (od strony południowej), na gruncie lub w budynku wielorodzinnym (na balkonie).

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna jest zarazem ekonomicznym, jak i ekologicznym rozwiązaniem, które opłaci się i firmom, i osobom prywatnym.

Fotowoltaika to inwestycja opłacalna, ponieważ:

 • masz dostęp do praktycznie bezpłatnego źródła energii nawet na 25 lat;
 • przy stale rosnących cenach prądu, w skali roku możesz całkiem sporo zaoszczędzić na rachunkach;
 • wartość Twojej nieruchomości będzie wyższa;
 • działasz pro-eko;
 • możesz ustrzec się przed dłuższymi przerwami w dostawie energii elektrycznej;
 • płacisz niższy podatek VAT.

Czy fotowoltaika na nowych zasadach się opłaca?

Czy fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca? Oczywiście, że tak! I to zarówno z dofinansowaniem do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i bez niego.

Wybór instalacji fotowoltaicznej jeszcze w tym roku opłaci się ze względu na:

 • wydajne i bezusterkowe działanie instalacji przez wiele lat (nawet 20-30 lat);
 • liczne dopłaty;
 • nieprzerwany dostęp do prądu;
 • rok ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania pozyskanej energii bez płacenia podatku VAT czy PIT.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

Według badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl wśród ekspertów od fotowoltaiki przeciętne ceny instalacji fotowoltaicznej (w zależności od mocy instalacji) wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.

Powyższe zakresy cenowe dotyczą instalacji fotowoltaicznej z segmentów budżetowego oraz premium.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Fotowoltaiki złożą Ci bezpłatne oferty