Kategorie
Szukaj

Układanie paneli i parkietów w śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 729 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od tego, czy budujemy dom do stanu surowego, czy przeprowadzamy w nim poważny remont, wybór wykończenia podłogi zawsze stanowi spore wyzwanie. Wiele osób decyduje się na układanie paneli winylowych lub drewnianych. Czy warto? Czym kierować się przy wyborze rodzaju pokrycia podłogi oraz na co najlepiej się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące układania paneli. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Parkietem nazywamy konstrukcję warstwową lub z litego drewna. W przypadku tej pierwszej, jedynie wierzchnia warstwa stworzona jest ze szlachetnego drewna. Całość w dalszym ciągu uchodzi za bardzo trwałą i nieco ekskluzywną opcję wykończenia podłogi. Panele podłogowe najczęściej wykonane są z płyty wiórowej, na której wierzchu znajduje się rysunek drewna. Chociaż nie są wykonane ze szlachetnych materiałów, cieszą się bardzo dużą popularnością i są nie tylko trwałe, ale również dostępne w licznych wariantach kolorystycznych i wzornictwie.

Zarówno parkiety, jak i panele podłogowe to rozwiązanie lubiane przez konsumentów oraz architektów wnętrz. Układanie parkietów w jodełkę z litego drewna daje nie tylko trwałość, ale również fantastyczny efekt akustyczny. Panele są natomiast znacznie tańszą opcją, która jest stosunkowo łatwa w montażu. Chociaż nie mają wszystkich właściwości parkietu drewnianego – prezentują się świetnie i dostępne są na wyciągnięcie ręki niemal w każdym sklepie budowlanym.

Warto zaznaczyć, że zarówno parkiet, jak i panele są materiałami niepolecanymi do pomieszczeń o zwiększonej wilgoci. Drewno oraz laminowane panele mają skłonność do pochłaniania wody, co może doprowadzić do stopniowej degradacji materiału. Należy pamiętać, że na rynku znajdziemy także panele przystosowane do pomieszczeń o większej wilgotności. Muszą one jednak posiadać specjalnie zabezpieczone spoiwa, które uniemożliwią wodzie przedostanie się do wewnątrz konstrukcji.

Ze względu na higroskopijne właściwości drewna, czyli pochłanianie i oddawanie wilgoci, układanie parkietu warto zlecić profesjonaliście. W przypadku paneli istnieje możliwości ułożenia ich samodzielnie zgodnie z instrukcją producenta. Jak układać takie panele? Niektóre konstrukcje wymagają jedynie dociśnięcia do siebie poszczególnych fragmentów. W przypadku braku doświadczenia i niepewności warto jednak skonsultować się z profesjonalistą, który przeprowadzi adaptację projektu naszej podłogi w sposób najbardziej odpowiadający właścicielowi domu.

Wybór materiału do wykończenia podłogi może okazać się trudnym zadaniem. Zarówno w przypadku parkietu, jak i paneli warto kierować się własnym gustem. Dostęp do różnych gatunków drewna oraz wzorów na panelach jest niemal nieograniczony. W kwestii montażu i układania paneli warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który szybko i sprawnie położy je w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu.

Jak wybrać najlepszego fachowca od układania paneli i parkietu? Zajrzyj do naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Aktualne zlecenia na panele, listwy i parkiety w śląskim (320)

Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, do 25m², Katowice

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista od fantastycznych usług parkieciarskich z Katowic? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano wczoraj o 15:27

 • Katowice

Fantastyczne Układanie Paneli

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Tychy

Rewelacyjne Usługi Parkieciarskie

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: deski, linoleum, parkiet, panele, wykładzina Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia p...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Katowice

Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 26–50m²,Siemianowice Śląskie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę najwyższej klasy montażu paneli podłogowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a na życzenie również usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który pisze - Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 26–50m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Siemianowice Śląskie

Dobre Panele Podłogowe

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 19m² Podłoga do demontażu: deski Zakup materiałów: po stronie specjalisty Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Sosnowiec

Pierwszorzędne Panele Podłogowe

Udowodnij Zleceniodawcy, że kolejnego takiego dostawcy szybko nie znajdzie na terenie Sosnowca. Więc jeśli jesteś producentem pierwszorzędnych paneli podłogowych to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, 19m². Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Sosnowiec

Zapytanie o układanie paneli w mieszkaniu, do 25m², Sosnowiec

Klient szuka tanich paneli na terenie Sosnowca i zależy mu na odpowiedniej jakości. Prześlij ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Sosnowiec

Zlecenie na ułożenie paneli w mieszkaniu, do 25m²,Jastrzębie-Zdrój

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Jastrzębie-Zdrój

Zlecę układanie paneli w budynku użyteczności publicznej, 220m², Jastrzębie-Zdrój

Zleceniodawca napisał "Zlecę układanie paneli w budynku użyteczności publicznej, 220m²". Wykonaj zadanie pierwszorzędnego układania paneli podłogowych jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do wykonania prac z okolic Jastrzębia Zdroju i przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Jastrzębie-Zdrój

Korzystny Montaż Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: parkiet Zakup materiałów: po stronie specjalisty Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-15...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 dni temu

 • Bielsko-Biała

Zlecę układanie desek w budynku biurowym, 24m², Katowice

Klient chce znaleźć dostawcę porządnych paneli podłogowych w miejscowości Katowice lub na terenie powiatu. Prześlij ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 dni temu

 • Katowice

Zapytanie o układanie paneli w domu, 51–100m², Janów

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji montażu paneli podłogowych nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli poszukuje pierwszorzędnego montażu paneli podłogowych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 dni temu

 • Janów

Zlecenie na ułożenie paneli w mieszkaniu, 51–100m²,Sosnowiec

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: parkiet Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 5 dni temu

 • Sosnowiec

Idealne Panele Podłogowe

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 10m² Podłoga do demontażu: parkiet Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 5 dni temu

 • Czaniec

Zlecenie na ułożenie paneli w budynku użyteczności publicznej, 1000m²,Ustroń

Wybierz zlecenie dotyczące rewelacyjnego układania paneli od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Śląskie lub sąsiednim mieście. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 6 dni temu

 • Ustroń

Opłacalne Panele

Klient, który planuje kupno paneli pisze - Zlecę układanie paneli w domu, 51–100m². Musi on już dziś otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 6 dni temu

 • Pisarzowice

Rewelacyjny Montaż Paneli Podłogowych

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnego montażu paneli podłogowych gwarantując przy tym rzetelną obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, na pewno przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o układanie paneli w domu, 100m². Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Żory

Najwyższej Klasy Panele Podłogowe

Ten Zleceniodawca szuka najlepszej oferty paneli podłogowych w miejscowości Gliwice i napisał - Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, 26–50m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj swoje doświadczenie i złóż niezłą propozycję. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Gliwice

Fantastyczne Usługi Parkieciarskie

Jako wybitni eksperci dacie radę spełnić wymagania odnośnie usług parkieciarskich. Ogłoszenie brzmi "Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 26–50m²". Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Jasienica

Rewelacyjny Montaż Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Rudołtowice

Dam zlecenie na montaż paneli w mieszkaniu, do 25m², Katowice

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na montaż paneli w mieszkaniu, do 25m²". Wykonaj usługę profesjonalnego układania paneli podłogowych jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Katowic i pobliskich powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Katowice

Usługi Parkieciarskie

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie specjalisty Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe in...

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Bytom

Wyjątkowe Układanie Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 25m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Ruda Śląska

Najwyższej Klasy Usługi Parkieciarskie

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-01

 • Chorzów

Doskonałe Układanie Paneli Podłogowych

Masz zamiar przyjąć zlecenie na układanie paneli podłogowych, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na montaż paneli w mieszkaniu, 33m² to doskonały wybór. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-11-28 do 2023-11-29

 • Czerwionka-Leszczyny

Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 51–100m²,Ruda Śląska

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Ruda Śląska

Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, 8m², Częstochowa

Klient napisał "Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, 8m²". Zrealizuj zlecenie najlepszego układania paneli jako profesjonalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Częstochowy i pobliskich miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Częstochowa

Dam zlecenie na montaż paneli w mieszkaniu, do 25m², Katowice

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Układania Paneli i Parkietu

Częste pytania o układaniu paneli i parkietów

Co jest lepsze – parkiet czy panele?

Zarówno panele podłogowe, jak i parkiet mają swoich zwolenników. Parkiet wykonany z litego drewna to rozwiązanie zdecydowanie droższe od paneli i uchodzi za bardziej luksusowe. Trzeba jednak pamiętać, że parkiety są podatne na odbarwienia (na przykład pod wpływem długotrwałego kładzenia na nich dywanów), a także nie wykazują większej odporności na wilgoć. Panele są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, do którego dostęp ma większa liczba osób. Liczne warianty wzorów paneli można dostosować do niemal każdego wystroju wnętrza.

Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze. Wiele zależy od możliwości finansowych i indywidualnych potrzeb klienta. W starszych domach dosyć często stosuje się układanie paneli na zniszczonym parkiecie. To szybki sposób na odświeżenie podłogi.

Ile kosztuje położenie parkietu?

Cena za układanie parkietu w mieszkania uzależniona jest od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno cennik firmy podejmującej się danego zlecenia, jak i koszt materiałów wykorzystanych w zleceniu. Istotna jest również jakość materiału, z którego wykonano produkt. Parkiet z litego drewna bywa znacznie droższy od tego warstwowego. Układanie parkietu jest usługą, która będzie miała różne ceny w zależności od regionu. Przyjmuje się, że należy za wykonaną czynność zapłacić od 65 do 75 złotych za metr kwadratowy.

Ile kosztuje położenie paneli podłogowych?

Układanie paneli podłogowych jest znacznie tańszą usługą niż układanie parkietu. Różnice w cenie są związane z regionem wykonywanej pracy oraz doświadczeniem, jakie posiada pracownik. Specjaliści mają również indywidualne cenniki uzależnione od stopnia zaawansowania prac. Trzeba jednak przyjąć, że za wykonanie usługi układaniapaneli w mieszkaniu fachowiec może zażądać od 28 do 35 złotych za metr kwadratowy.

Z jakiego drewna są najlepsze panele?

Wybór gatunku surowca należy dostosować do rodzaju pomieszczenia, w którym podłoga ma zostać wykonana. W przypadku lokum, w którym panuje zwiększony ruch (salony, hole, korytarze) zaleca się wybranie twardszego rodzaju drewna. Najlepiej posłuży do tego dąb lub jesion. W pokojach, w których użytkowanie powierzchni jest mniejsze (sypialnie, gabinety) lepiej sprawdzi się miękkie drewno. Idealnie zdadzą egzamin podłogi wykonane z topoli lub sosny.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Układania Paneli i Parkietu złożą Ci bezpłatne oferty