Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Bełchatowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 551 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Bełchatowie

Bob bud

2 opinie
Płyty karton gips Bełchatów

Jesteś zdania, że doskonałej jakości adaptacja poddasza to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

HMB Hubert Mazur

3 opinie
HMB Hubert Mazur - Znakomita Zabudowa Płytami GK Bełchatów

Według Ciebie znakomita zabudowa płytami GK to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń i poznaj ofertę.

ElektroInstal MasterBUD

7 opinii
ElektroInstal MasterBUD - Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego Bełchatów

Zleć usługę profesjonalnego montażu sufitu podwieszanego ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bełchatowa i przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Usługi Remontowo Budowlane Marcin Urbański

6 opinii
Usługi Remontowo Budowlane Marcin Urbański - Pierwszorzędny Montaż Sufitu Podwieszanego Bełchatów

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii montażu sufitu podwieszanego z Bełchatowa. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Profesjonalna Sucha Zabudowa

2 opinie
DIMAX - Profesjonalna Sucha Zabudowa Bełchatów

Firma DIMAX świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Bełchatów oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi remontowo budowlane Muramo Michał Urbanik

1 opinia
Usługi remontowo budowlane Muramo Michał Urbanik - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Bełchatów

Perfekcyjna sucha zabudowa to specjalność tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Galpex

1 opinia
Galpex - Doskonały Sufit Napinany Bełchatów

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Galpex poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Profesjonalny Sufit Napinany Bełchatów

5 opinii
Potrzeba, Potrzebowski Dariusz - Profesjonalny Sufit Napinany Bełchatów

Jesteś zdania, że profesjonalny sufit napinany to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Potrzeba Potrzebowski Dariusz udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Bełchatowie

7 opinii
Marco Line Mariusz Kropidłowski - Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Bełchatowie

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Marco Line Mariusz Kropidłowski poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Najlepszy Sufit Napinany Bełchatów

2 opinie
Zlota raczka - Najlepszy Sufit Napinany Bełchatów

Według Ciebie najlepszy sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Bełchatowie (16)

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Bełchatów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: sufit napinany Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Bełchatów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Bełchatów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Bełchatów

Korzystny Montaż Płyt Gipsowych Bełchatów

Spowoduj, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z dziedziny montażu płyt gipsowych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m². Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-03 do 2024-03-03

 • Bełchatów

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 25m², Bełchatów

Udowodnij Zlecającemu, że takiej propozycji montażu płyt gipsowych nie znajdzie na terenie Bełchatowa, więc jeżeli szuka dobrego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Bełchatów

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 10m², Bełchatów

Zleceniodawca poszukuje dobrej współpracy i pisze - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 10m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Bełchatów

Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Bełchatów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 14m² Zakres prac: Sufit napinany z nadrukiem Informacje dodatkowe: Sufit napinany z nadrukiem i paskiem LED lub halogeny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-30 do 2024-02-05

 • Grabica

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 60m², Rząśnia

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Rząśnia

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 35m², Łask

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 35m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie zabudowy GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-12-25 do 2024-01-07

 • Łask

Porządna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy w...

2023-12-20 do 2023-12-20

 • Łask

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Bełchatów

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Zduńska Wola, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Zduńska Wola

Zapotrzebowanie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 101-250m², Zduńska Wola

Dla Zlecającego, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 101-250m², wybranie odpowiedniego montażu płyt gipsowych może być skomplikowane, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Zduńska Wola

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Zduńska Wola

Ten Klient myśli, że znakomita zabudowa GK to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Zduńska Wola

Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Zduńska Wola

Świetna Zabudowa GK Bełchatów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: gładź sufitu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano wczoraj o 16:04

 • Zduńska Wola

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 45m², Zduńska Wola

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 45m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Zduńska Wola

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 251-500m², Zduńska Wola

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na prace z płytami GK, 251-500m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Zduńska Wola
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty