Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Bełchatowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 366 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Bełchatowie

Szymon Szymański

13 opinii
Płyty karton gips Bełchatów

Jesteś zdania, że doskonałej jakości adaptacja poddasza to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

HMB

3 opinie
HMB - Znakomita Zabudowa Płytami GK Bełchatów

Według Ciebie znakomita zabudowa płytami GK to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Usługi Remontowo Budowlane Marcin Urbański

6 opinii
Usługi Remontowo Budowlane Marcin Urbański - Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego Bełchatów

Zleć usługę profesjonalnego montażu sufitu podwieszanego ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bełchatowa i przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

DIMAX

2 opinie
DIMAX - Pierwszorzędny Montaż Sufitu Podwieszanego Bełchatów

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii montażu sufitu podwieszanego z Bełchatowa. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Profesjonalna Sucha Zabudowa

5 opinii
Potrzeba, Potrzebowski Dariusz - Profesjonalna Sucha Zabudowa Bełchatów

Firma Potrzeba Potrzebowski Dariusz świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Bełchatów oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Galpex

1 opinia
Galpex - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Bełchatów

Perfekcyjna sucha zabudowa to specjalność tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Maxbud

2 opinie
Maxbud - Doskonały Sufit Napinany Bełchatów

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Maxbud poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Profesjonalny Sufit Napinany Bełchatów

7 opinii
Marco Line Mariusz Kropidłowski - Profesjonalny Sufit Napinany Bełchatów

Jesteś zdania, że profesjonalny sufit napinany to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Marco Line Mariusz Kropidłowski udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Bełchatowie

1 opinia
Zlota raczka - Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Bełchatowie

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Zlota raczka poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Najlepszy Sufit Napinany Bełchatów

1 opinia
Perf on SA - Najlepszy Sufit Napinany Bełchatów

Według Ciebie najlepszy sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Bełchatowie (15)

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 501-1000m², Bełchatów

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Montaż płyt gk z jednej strony ( od drugiej strony już zamontowane ) Termin rozpoczęcia pra...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Bełchatów

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Bełchatów

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zara...

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Bełchatów

Dobry Montaż Płyt Gipsowych Bełchatów

Zapytanie o treści - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z rejonu Bełchatowa oraz przyległych powiatów. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Bełchatów

Doskonała Zabudowa Karton Gips Bełchatów

Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Bełchatów

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 105m², Bełchatów

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 105m² Informacje dodatkowe: Wełna 18 cm + 10 cm Stelaż, paroizolacja. Montaż gk jedna warstwa. Termi...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Bełchatów

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Bełchatów

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 50m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie zabudowy GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2022-10-31 do 2022-11-08

 • Bełchatów

Staranna Zabudowa GK Bełchatów

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Bełchatów

Płyty Karton Gips Bełchatów

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 170m² Informacje dodatkowe: Zabudowa plus docieplenie wełna skalna 2x...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Widawa

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Bełchatów

Zlecenie o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Łasku oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Łask

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m², Łask

Zapytanie o treści - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Łasku i z sąsiednich miast. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Łask

Pierwszorzędna Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 1200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie sufitów podwieszanych modułowych oraz z płyt gk, lokalizacja inwestycji...

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Drzewociny

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 73m², Dłutówek

Jako profesjonalista złóż doskonałą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Z pewnością zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 73m²" jest stworzone dla Ciebie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2022-08-21 do 2022-08-29

 • Dłutówek

Profesjonalna Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie zabudowy GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Ludwików

Świetna Zabudowa Płytami GK

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Izolacja wełna 15+10, zabudowa skosów i sufitów płyta gk na stelażu metalowym. Termin rozpoczęcia prac...

2022-09-06 do 2022-09-14

 • Parzniewice

Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-08-22 do 2022-08-30

 • Ldzań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty