Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Kępnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Kępnie

Najlepsza Zabudowa GK

6 opinii
Płyty karton gips Kępno

Właśnie wybierasz godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PAW-MIL Usługi Ogólnobudowlane z Kępna będzie najszybszą drogą. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Euro - Dom

5 opinii
Euro - Dom - Najwyższej Klasy Montaż Sufitu Podwieszanego Kępno

Osiągnij założone cele dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi montażu sufitu podwieszanego na wysokim poziomie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Uslugi Remontowo-Instalacyjne Jakub Staniszewski

2 opinie
Uslugi Remontowo-Instalacyjne Jakub Staniszewski - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Kępno

Powierz usługę montażu płyt gipsowych profesjonalistom z miejscowości Kępno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Kępna są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

PAT-BUD

1 opinia
PAT-BUD - Doskonała Adaptacja Poddasza Kępno

Zaufaj fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij PAT-BUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK

10 opinii
KULEX - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Kępno

Według Ciebie pierwszorzędna zabudowa płytami GK to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z KULEX dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Ustal pasujący termin od razu!

Solidny Sufit Napinany w Kępnie

4 opinie
Wrobel - Solidny Sufit Napinany w Kępnie

Według Ciebie solidny sufit napinany to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Doskonała Zabudowa Karton Gips Kępno

1 opinia
FPUH Mariusz Musialski - Doskonała Zabudowa Karton Gips Kępno

Jesteś zdania, że doskonała zabudowa karton gips to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY

1 opinia
KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Kępno

Zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego profesjonalistom firmy KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY z miejscowości Kępno. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Kępna nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kępno

1 opinia
Fach-Rem - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kępno

Właśnie wybierasz godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Fach-Rem z Kępna będzie najszybszą drogą. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Gromix

2 opinie
Gromix - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Kępno

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z Gromix. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Kępnie (18)

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kępno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano wczoraj o 11:57

 • Kępno

Znakomita Zabudowa Płytami GK Kępno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Montaż sufitu podwieszanego na poddaszu z płyt gk. Etap 1: montaż stelażu przed ociepleniem poddas...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Kępno

Solidne Płyty Karton Gips Kępno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Kępno

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 20m², Kępno

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Mieszkanie stan deweloperski.gladzie ,malowanie,łazienka,ściana działow...

2023-07-16 do 2023-07-20

 • Kępno

Doskonała Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Kępno

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kępno

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Kępno

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kępno

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-05...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Kępno

Wykonanie sufitów podwieszanych modułowych, 300m2, Mroczeń

Zakres zlecenia: wykonanie sufitów podwieszanych modułowych Powierzchnia: 300m2 Dostawca materiałów: materiały po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: III kwartał 2023r. Zleceniodawca: Generalny Wykonawca...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Mroczeń

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Bralin

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Bralin

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Dziadowa Kłoda

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Dziadowa Kłoda

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Kobyla Góra

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Kobyla Góra

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Syców

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa MDF Informacje dodatkowe: Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Syców

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Syców

Tani Montaż Płyt Gipsowych Kępno

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Ostrzeszów i okolicy, więc jeśli poszukuje taniego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Ostrzeszów

Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, do 100m², Ostrzeszów

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy która wykona remont 2 pokoi i łazienki. Zakres prac : układanie płyt g-k ...

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Ostrzeszów

Idealny Montaż Płyt Gipsowych

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Galewice

Zabudowa Płytami GK

Ten Zlecający nadal poszukuje specjalisty od zabudowy płytami GK. Napisał zlecenie o treści - Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Namysłów

Najlepsza Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: sufit amstrong Informacje dodatkowe: Witam poszukujemy firmy która wykona około 600 m2 sufitu podwieszanego typu Amstrong na Szkole Pods...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Międzybórz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty