Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Kłodzku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Kłodzku

Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK Kłodzko

5 opinii
Płyty karton gips Kłodzko

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od zabudowy płytami GK to zaufaj doświadczeniu Pamaka. Kłodzko i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Profesjonalna Adaptacja Poddasza Kłodzko

4 opinie
Firma zakładowa - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Kłodzko

Chcesz znaleźć solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma zakładowa jest na to skuteczną metodą. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Porządna Adaptacja Poddasza

7 opinii
FINANSBUD - Porządna Adaptacja Poddasza Kłodzko

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij FINANSBUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Marcin Szychalski uslugi budowlane

2 opinie
Marcin Szychalski uslugi budowlane - Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Kłodzko

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy montażu płyt gipsowych fachowcom z firmy Marcin Szychalski uslugi budowlane. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kłodzka i pobliskich miast. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Perfekcyjny Montaż Płyt Gipsowych

2 opinie
Usługi Budowlane Paweł Kruk - Perfekcyjny Montaż Płyt Gipsowych Kłodzko

Zleć usługę montażu płyt gipsowych profesjonalistom z miejscowości Kłodzko. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Kłodzka są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych w Kłodzku

2 opinie
Mieszkanie pod klucz - Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych w Kłodzku

Od wielu lat pracownicy Mieszkanie pod klucz wykonują usługi z zakresu fantastycznego montażu płyt gipsowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

JADARBUD DARIUSZ POPEK

1 opinia
JADARBUD DARIUSZ POPEK - Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Kłodzko

Potrzebujesz specjalisty od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji JADARBUD DARIUSZ POPEK. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Ant-Rem Usługi remontowe

1 opinia
Ant-Rem Usługi remontowe - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Kłodzko

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego montażu sufitu podwieszanego w miejscowości Kłodzko lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych

1 opinia
Patryk Konior Usługi Budowlane "Konio" - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Kłodzko

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Kłodzko. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Kłodzka są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Bartosz Maj

1 opinia
Bartosz Maj - Profesjonalny Sufit Napinany Kłodzko

Zaufaj specjalistom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Bartosz Maj. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Kłodzku (28)

Solidna Zabudowa Płytami GK Kłodzko

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Wojbórz

Profesjonalne Płyty Karton Gips Kłodzko

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 40m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Kudowa-Zdrój

Staranna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Wycena ścianki działowej 5m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Kłodzko

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 4m², Kłodzko

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 4m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Ścianka działowa około 5 M2 calosc Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Kłodzko

Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Radków

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Radków

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Nowa Ruda

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Nowa Ruda

Pierwszorzędna Zabudowa GK Kłodzko

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 327m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Ściany działowe oraz przedścia...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Nowa Ruda

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Duszniki-Zdrój

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje dobrej firmy od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-10-14 do 2023-10-22

 • Duszniki-Zdrój

Profesjonalne Płyty Karton Gips

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Nowa Ruda

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Szczytna

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-10-03 do 2023-10-03

 • Szczytna

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 501-1000m², Bystrzyca Kłodzka

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 501-1000m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Bystrzyca Kłodzka

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Kudowa-Zdrój

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Płyty na klej 60 m² Ścianki działowe 23m² Sufi...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Kudowa-Zdrój

Płyty Karton Gips

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Zlecę pływanie ścian z gk Termin r...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Duszniki-Zdrój

Świetna Zabudowa GK

Wykonanie zabudowy GK z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, 50m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Duszniki-Zdrój

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Kłodzko

Rodzaj obiektu: dom letniskowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Kłodzko

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Polanica-Zdrój

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Polanica-Zdrój

Najlepsza Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 40m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-28 do 2023-09-03

 • Jaszkowa dolna

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kłodzko

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od zabudowy GK potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Kłodzka bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Kłodzko
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty