Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Kozienicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Kozienicach

Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego

2 opinie
Płyty karton gips Kozienice

Bez oporów zleć usługę profesjonalnego montażu sufitu podwieszanego profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kozienic i pobliskich miast. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Porządna Adaptacja Poddasza Kozienice

1 opinia
Ac/Dc Elektryczność - Porządna Adaptacja Poddasza Kozienice

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij AcDc Elektryczność. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

REFLEX

1 opinia
REFLEX - Staranny Sufit Napinany Kozienice

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z REFLEX. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Damian Żarłok

27 opinii
Damian Żarłok - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Kozienice

Damian Żarłok oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Kozienic i z sąsiednich miast. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Porządna Zabudowa Karton Gips Kozienice

6 opinii
Remonty AS - Porządna Zabudowa Karton Gips Kozienice

Nadal poszukujesz dobrej firmy od zabudowy karton gips? Skorzystaj z doświadczenia Remonty AS. Nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Solidne Płyty Karton Gips

7 opinii
DJK BUDOWNICTWO - Solidne Płyty Karton Gips Kozienice

Wybitni pracownicy firmy DJK BUDOWNICTWO spełnią Państwa oczekiwania odnośnie płyt karton gips. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Kozienicach

3 opinie
Usługi Elektryczne - Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Kozienicach

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkich na obszarze Kozienic, ale także okolicznych miast. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza

5 opinii
RW KONSTRUKCJE- RENOWACJE - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Kozienice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij RW KONSTRUKCJE- RENOWACJE. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Perfekcyjna Adaptacja Poddasza

5 opinii
INTERIOR - Perfekcyjna Adaptacja Poddasza Kozienice

Według Ciebie perfekcyjna adaptacja poddasza to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Profesjonalna Adaptacja Poddasza

6 opinii
Krzysztof Wisniewski - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Kozienice

Wykonanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Krzysztof Wisniewski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Kozienicach (14)

Znakomita Zabudowa GK Kozienice

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Kozienice

Zlecę klejenie płyt G-K, 101-250m², Głowaczów

Jeśli Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Głowaczów

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 200m², Kozienice

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 200m² Informacje dodatkowe: Zabudowa plytami Fermacell gr. 12,5mm gipsowo-włóknowej fermacell – 1,25x3000 Na ist...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Kozienice

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 4m², Kozienice

Próbujesz znaleźć Klienta jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Kozienic. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaproponuj termin już teraz!

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Kozienice

Najlepsza Zabudowa GK

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2022-12-10 do 2022-12-18

 • Pionki

Płyty Karton Gips Kozienice

Zakres zlecenia: prace remontowe w mieszkaniu Remontowane pomieszczenia: kuchnia Liczba remontowanych pomieszczeń: 4 Łączna powierzchnia remontowanych pomieszczeń: 21-50m² Zakres prac do wykonania: generalny remont Rodzaj pra...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Pionki

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 39m², Pionki

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od zabudowy GK potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 39m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Pionki

Świetna Zabudowa Karton Gips Kozienice

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-09-13 do 2022-09-21

 • Stężyca

Płyty Karton Gips

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin od razu!

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Stromiec

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Boska Wola

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatkowe: ocieplenie Termin rozpoczęc...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Boska wola

Znakomity Montaż Płyt Gipsowych Kozienice

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 120m²" jest stworzone dla Ciebie. Zapraszamy do zadawania pytań.

2022-10-15 do 2022-10-23

 • Warka

Znakomita Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 133m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie zabudowy GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Pilica

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Dęblin

Zrealizowanie zabudowy płytami GK z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Dęblin

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Dęblin

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: wszystko z wykonczeniem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Dęblin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty