Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Krakowie

Firma Marcel-Gips

107 opinii
Płyty karton gips Kraków

Zaufaj ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Firma Marcel-Gips. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Cracov Builders Robert Wanias

44 opinie
Cracov Builders Robert Wanias - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Kraków

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji Cracov Builders Robert Wanias. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

30 opinii
Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO - Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Inspiro

24 opinie
Inspiro - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Wykorzystaj doświadczenie Inspiro. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

25 opinii
Hausters - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz kompetentnych ludzi do wyjątkowego montażu sufitu podwieszanego w miejscowości Kraków lub okolicy. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

DOMPLUS Marcin Chorąży

20 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Z czystym sumieniem powierz zadanie solidnego montażu sufitu podwieszanego specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

16 opinii
Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych

11 opinii
Remo-Tech - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Bez oporów zleć usługę najwyższej klasy montażu płyt gipsowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich miast. Aby poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

WIDEX Damian Okarmus

3 opinie
WIDEX Damian Okarmus - Porządna Zabudowa Płytami GK Kraków

WIDEX Damian Okarmus oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjna Adaptacja Poddasza

2 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane ,,JACO_REM" - Rewelacyjna Adaptacja Poddasza Kraków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Usługi Remontowo-Budowlane JACO_REM. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Krakowie (142)

Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 8m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-07 do 2023-12-15
dodano wczoraj o 23:12

 • Kraków

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Ścianka gk długość ok 8m, wys. 2.6m zakup i wstawienie drzwi wewnęt...

2023-12-07 do 2023-12-15
dodano wczoraj o 15:22

 • Kraków

Zapytanie o płyty G-K, 1000m2, Kraków

Zakres zlecenia: Zlecający szuka podwykonawcy do płyt G-K Powierzchnia: 1000m2 Lokalizacja: Kraków Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Świetny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, malowanie na gotowo Informacje dodatkowe: Zabudowa kanałów wentylacyjnych, uzupełnienie o...

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 2500m², Kraków

Zrealizowanie zabudowy GK dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 2500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Znakomita Zabudowa GK Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: W Mieszkaniu w bloku są postawione ścianki z KG na drewnianej konstrukcji. Chodzi o montaż nowych Regipsów z obu...

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 55m², Kraków

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Kraków

Najlepsza Zabudowa Płytami GK Kraków

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, do 100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie zabudowy płytami GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Kraków

Ekipa na klejenie płyt G-K, 6m², Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 6m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Kraków

Profesjonalne Płyty Karton Gips Kraków

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 39m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: 39m2 ścianki G+K zamintowanej do podłogi na taśmie oraz przeniesienie drzwi w j...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Kraków

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Kraków

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Kraków

Najlepsza Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Kraków

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 10m², Kraków

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 10m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Kraków

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilac...

2023-11-20 do 2023-11-20

 • Kraków

Solidne Płyty Karton Gips

Próbujesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Kraków

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 5m², Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 5m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Kraków

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Kraków

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie w miejscowości Kraków i okolicy, więc jeżeli szuka znakomitego montażu płyt gipsowych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Kraków

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 2m² Zakres prac: sufit napinany, Naciągnięcie dwóch membran 120X80 cm Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty