Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 901 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Krakowie

Firma Marcel-Gips

95 opinii
Płyty karton gips Kraków

Zaufaj ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Firma Marcel-Gips. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Cracov Builders Robert Wanias

32 opinie
Cracov Builders Robert Wanias - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Kraków

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji Cracov Builders Robert Wanias. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

23 opinie
Inspiro - Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Inspiro są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Hausters

25 opinii
Hausters - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Wykorzystaj doświadczenie Hausters. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

19 opinii
Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz kompetentnych ludzi do wyjątkowego montażu sufitu podwieszanego w miejscowości Kraków lub okolicy. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

DOMPLUS Marcin Chorąży

18 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Z czystym sumieniem powierz zadanie solidnego montażu sufitu podwieszanego specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

15 opinii
Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych

9 opinii
Remo-Tech - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Bez oporów zleć usługę najwyższej klasy montażu płyt gipsowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich miast. Aby poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

WIDEX Damian Okarmus

3 opinie
WIDEX Damian Okarmus - Porządna Zabudowa Płytami GK Kraków

WIDEX Damian Okarmus oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjna Adaptacja Poddasza

2 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane ,,JACO_REM" - Rewelacyjna Adaptacja Poddasza Kraków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Usługi Remontowo-Budowlane JACO_REM. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Krakowie (118)

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 3000m², Kraków

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 3000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin roz...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 05:40

 • Kraków

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 1200m², Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od zabudowy GK potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 1200m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-25 do 2023-06-02
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Zabudowa Płytami GK Kraków

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 38m², Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 38m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-24 do 2023-05-24

 • Kraków

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 4m², Kraków

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 4m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, Instalacja elektryczna Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-21 do 2023-05-21

 • Kraków

Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Jako specjalista zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zlecenie o treści "Zlecę wykonanie zabudowy akustycznej i suchej, ok. 1000m2" jest idealne dla Twojej firmy. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę.

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Kraków

Zabudowa GK Kraków

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 12m² Informacje dodatkowe: Ścianka 4,5m X 2.5m Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-16...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Kraków

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-500m² Termi...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Kraków

Zabudowa Karton Gips Kraków

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Kraków

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kraków

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe wykonanie zabudów GK z malowanie...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Kraków

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 90m², Kraków

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 90m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-05-11 do 2023-05-12

 • Kraków

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 501-1000m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu...

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Kraków

Staranna Zabudowa GK

Ten Klient nadal potrzebuje profesjonalistów od zabudowy GK. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa na klejenie płyt G-K, 70m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Kraków

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Kraków

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od pierwszorzędnego płyt karton gips. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Kraków

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 8m², Kraków

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 8m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Kraków

Świetna Zabudowa Karton Gips

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 251-500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Kraków

Zabudowa Karton Gips

Wykonanie zabudowy karton gips dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Kraków

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kraków

Jeśli płyty karton gips to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten zainteresowany zgłosił "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²". Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty