Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 439 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Krakowie

Firma Marcel-Gips

95 opinii
Płyty karton gips Kraków

Zaufaj ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Firma Marcel-Gips. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Inspiro

22 opinie
Inspiro - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Kraków

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji Inspiro. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

18 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych w Krakowie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z DOMPLUS Marcin Chorąży są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Firma handlowo usługowa Paweł Witek

9 opinii
Firma handlowo usługowa Paweł Witek - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Wykorzystaj doświadczenie Firma handlowo usługowa Paweł Witek. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

9 opinii
AB Arkadiusz Czuchra - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz kompetentnych ludzi do wyjątkowego montażu sufitu podwieszanego w miejscowości Kraków lub okolicy. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Remo-Tech

8 opinii
Remo-Tech - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Kraków

Z czystym sumieniem powierz zadanie solidnego montażu sufitu podwieszanego specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

3 opinie
Dam-Bud Damian Stolarski - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Dam-Bud Damian Stolarski są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych

2 opinie
Sygnatura - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Bez oporów zleć usługę najwyższej klasy montażu płyt gipsowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i pobliskich miast. Aby poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Dark Blue Sp. z o.o.

2 opinie
Dark Blue Sp. z o.o. - Porządna Zabudowa Płytami GK Kraków

Dark Blue Sp. z o.o. oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjna Adaptacja Poddasza

5 opinii
SLAVKO Sławomir Paszkot - Rewelacyjna Adaptacja Poddasza Kraków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij SLAVKO Sławomir Paszkot. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Krakowie (145)

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 3000m², Kraków

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej oferty montażu płyt gipsowych nie znajdzie w miejscowości Kraków i okolicy, więc jeśli szuka taniego montażu płyt gipsowych to koniecznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, 5m², Kraków

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 5m² Informacje dodatkowe: Demontaż małej wanny żeliwnej, skucie płytek na podłodze, wypoziomowanie podłogi, hydroizolacja, zrobienie...

2023-02-04 do 2023-02-04

 • Kraków

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Kraków

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Do opłytowania poddasze użytkowe. Ok 210m2 Termin rozpoczęcia prac: ...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Kraków

Zabudowa Płytami GK Kraków

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Szpachlowanie i montaż płyt G-K, 1000m2. To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Kraków

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie P...

2023-01-25 do 2023-01-25

 • Kraków

Potrzebna firma na sufit napinany, do 100m², Kraków

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości zabudowa GK to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma na sufit napinany, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Kraków

Zlecę sufit napinany, 105m², Kraków

Zapytanie o treści - Zlecę sufit napinany, 105m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Kraków

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK

Ten Zlecający wciąż potrzebuje profesjonalistów od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-01-21 do 2023-01-21

 • Kraków

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 150m², Kraków

Zapytanie o treści - Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 150m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z miejscowości Kraków oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Kraków

Solidne Płyty Karton Gips Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin roz...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Kraków

Solidne Płyty Karton Gips

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 2000m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Kraków

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 200m², Kraków

Spraw, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 200m². Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Kraków

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 17m², Kraków

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od zabudowy GK. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 17m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-01-11 do 2023-01-12

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Kraków

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², znalezienie pierwszorzędnego montażu płyt gipsowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Kraków

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m², Kraków

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Krakowa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Kraków

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Kraków

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 5m² Informacje dodatkowe: Wykonanie sufitu podwieszanego w przedpokoju pow. niecałe 5 m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-07 do 2023-01-09

 • Kraków

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 4m², Kraków

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-01-06 do 2023-01-07

 • Kraków

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 255m², Kraków

Klient szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 255m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Złóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty