Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 832 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Lublińcu

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

14 opinii
Płyty karton gips Lubliniec

Od wielu lat pracownicy Term - Wash Kamil Panicz realizują usługi z zakresu pierwszorzędnego montażu płyt gipsowych, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Płyty Karton Gips Lubliniec

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane Akustik-Bau Wojciech Wójcik - Doskonałe Płyty Karton Gips Lubliniec

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje doskonały montaż sufitu podwieszanego na terenie Lublińca, jak również okolicznych miast i powiatów. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Dawid kluczniak

1 opinia
Dawid kluczniak - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Lubliniec

Sprawdź firmę Dawid kluczniak jeśli szukasz właściwych ludzi do wyjątkowego montażu płyt gipsowych na terenie Lublińca lub okolicy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Firma remontowo budowlana Bud-Remo Marcin Fonfara

7 opinii
Firma remontowo budowlana Bud-Remo Marcin Fonfara - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Lubliniec

Sprawdź Firma remontowo budowlana Bud-Remo Marcin Fonfara jeśli szukasz odpowiednich ludzi do profesjonalnego montażu płyt gipsowych w miejscowości Lubliniec lub sąsiednim mieście. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

INWEST & PROJEKT GABRIELA ZUZEL, MARIUSZ ZUZEL SPÓŁKA CYWILNA

7 opinii
INWEST & PROJEKT GABRIELA ZUZEL, MARIUSZ ZUZEL SPÓŁKA CYWILNA - Doskonała Adaptacja Poddasza Lubliniec

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz ekspertów od adaptacji poddasza to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom INWEST PROJEKT GABRIELA ZUZEL MARIUSZ ZUZEL SPÓŁKA CYWILNA. Lubliniec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

EKO-DOM

4 opinie
EKO-DOM - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Lubliniec

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. EKO-DOM ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin od razu!

Firma remontowo budowlana rmb

8 opinii
Firma remontowo budowlana rmb - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Lubliniec

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także okolicznych miast. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Staranna Zabudowa GK

4 opinie
Intuos - Staranna Zabudowa GK Lubliniec

Wciąż potrzebujesz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj doświadczeniu Intuos. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Lublińcu

2 opinie
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Lublińcu

Od lat pracownicy firmy A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo oferują usługi z zakresu rewelacyjnego montażu sufitu podwieszanego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Lubliniec

15 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Grzegorz Konopka - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Lubliniec

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Lublińca, ale także okolicznych miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Lublińcu (15)

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Boronów

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędna zabudowa płytami GK to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedstaw wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Boronów

Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², Lubliniec

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od zabudowy płytami GK. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Lubliniec

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 60m², Lubliniec

Starasz się odnaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-01-09 do 2024-01-11

 • Lubliniec

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Lubliniec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-23 do 2023-12-31

 • Koszęcin

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 18m², Blachownia

Ten Klient uważa, że profesjonalna zabudowa GK to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 18m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Blachownia

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Blachownia

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Blachownia

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Malinowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Malinowice

Świetna Zabudowa Płytami GK Lubliniec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 170m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia pra...

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Psary

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 15m², Krupski Młyn

Spraw, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 15m². Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Krupski Młyn

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Piasek

Zapytanie o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego i okolic. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Piasek

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Tworóg

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Tworóg

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 251-500m², Panki

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Panki

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 50m², Kielcza

Zapytanie o treści - Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 50m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Opolskiego i z sąsiednich miast. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-12-21 do 2023-12-29

 • Kielcza

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 40m², Częstochowa

Ten Klient w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 40m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Lubliniec

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Częstochowa, ale także okolicznych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty