Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Lublińcu

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

19 opinii
Płyty karton gips Lubliniec

Od wielu lat pracownicy Akustik Morytko Bogdan realizują usługi z zakresu pierwszorzędnego montażu płyt gipsowych, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Płyty Karton Gips Lubliniec

13 opinii
Zakład usług leśnych - Doskonałe Płyty Karton Gips Lubliniec

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje doskonały montaż sufitu podwieszanego na terenie Lublińca, jak również okolicznych miast i powiatów. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Artur Ciekot

8 opinii
Artur Ciekot - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Lubliniec

Sprawdź firmę Artur Ciekot jeśli szukasz właściwych ludzi do wyjątkowego montażu płyt gipsowych na terenie Lublińca lub okolicy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MADABUD

8 opinii
MADABUD - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Lubliniec

Sprawdź MADABUD jeśli szukasz odpowiednich ludzi do profesjonalnego montażu płyt gipsowych w miejscowości Lubliniec lub sąsiednim mieście. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala

7 opinii
Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala - Doskonała Adaptacja Poddasza Lubliniec

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz ekspertów od adaptacji poddasza to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala. Lubliniec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Akustik/Trockenbau

2 opinie
Akustik/Trockenbau - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Lubliniec

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. AkustikTrockenbau ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin od razu!

Term - Wash Kamil Panicz

12 opinii
Term - Wash Kamil Panicz - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Lubliniec

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także okolicznych miast. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Staranna Zabudowa GK

1 opinia
Dawid kluczniak - Staranna Zabudowa GK Lubliniec

Wciąż potrzebujesz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj doświadczeniu Dawid kluczniak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Lublińcu

1 opinia
Firma remontowo budowlana Bud-Remo - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Lublińcu

Od lat pracownicy firmy Firma remontowo budowlana Bud-Remo oferują usługi z zakresu rewelacyjnego montażu sufitu podwieszanego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Lubliniec

4 opinie
Intuos - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Lubliniec

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Lublińca, ale także okolicznych miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Lublińcu (16)

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m², Woźniki

Ten Klient uważa, że porządna zabudowa płytami GK to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Przedzwoń i prześlij ofertę.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Woźniki

Zlecenie na klejenie płyt G-K, 251-500m², Lubliniec

Chcesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Lublińca. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Lubliniec

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Boronów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Witam, potr...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Boronów

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Lubliniec

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w temacie płyt karton gips możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w rejonie Śląskiego, który pisze "Zlecę klejenie płyt G-K, 251-500m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Boronów

Dam zlecenia na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 6m², Lubliniec

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenia na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 6m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Lubliniec

Doskonała Zabudowa GK Lubliniec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Borowe

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Jezioro

Dla Zlecającego, który pisze - Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², dotarcie do dobrego montażu płyt gipsowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Jezioro

Zabudowa Karton Gips Lubliniec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K ...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Łojki

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Aleksandria

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zabudowa poddasza płytami g-k. Poddasze ocieplone wełną i płytami pir. Termin rozpoczęcia prac: do ...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Aleksandria

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Aleksandria

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: Wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Aleksandria

Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, 20m², Krupski Młyn

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Krupski Młyn

Świetna Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: Wykończyć ściany z k.g, szpachl...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Kalety

Zabudowa GK

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-31 do 2023-01-08

 • Piasek

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Grodzisko

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-13 do 2023-01-14

 • Grodzisko

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 60m², Panki

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w branży. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Panki

Potrzebna firma na montaż płyt GK, do 100m², Kamienica Polska

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: Łazienka Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: do 100m² Zlecone prace: generalny remont Rodzaj prac do wykonania: montaż płyt GK Termin skorzy...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Kamienica Polska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty