Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Nysie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Nysie

Zakład usług leśnych

13 opinii
Płyty karton gips Nysa

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij Zakład usług leśnych. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałe Płyty Karton Gips

3 opinie
Usługi ogólnobudowlane - Doskonałe Płyty Karton Gips Nysa

Ten specjalista działa w rejonie Nysy i oferuje różnorodne usługi z zakresu doskonałego płyt karton gips. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Perfekcyjna Sucha Zabudowa Nysa

2 opinie
Orlos - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Nysa

Firma Orlos to prawdziwi wyjadacze w branży suchej zabudowy. Swoje usługi oferują w rejonie miejscowości Nysa. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Doskonała Sucha Zabudowa Nysa

3 opinie
PZ-BUD Paweł Zawora - Doskonała Sucha Zabudowa Nysa

Właśnie wybierasz wartego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? PZ-BUD Paweł Zawora z Nysy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

1 opinia
Marbud Zawora Józef - Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Nysa

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Marbud Zawora Józef perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych w Nysie

21 opinii
BEMI MARIUSZ MICHALIK - Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych w Nysie

Powierz usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy BEMI MARIUSZ MICHALIK z miejscowości Nysa. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Nysy są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepszy Montaż Sufitu Podwieszanego

3 opinie
Firma ogolnobudowlana Krzysztof krzemecki - Najlepszy Montaż Sufitu Podwieszanego Nysa

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu najlepszego montażu sufitu podwieszanego, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firma ogolnobudowlana Krzysztof krzemecki jest gotowa Ci pomóc. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Firma Remontowo Usługowa

33 opinie
Firma Remontowo Usługowa - Najlepszy Sufit Napinany Nysa

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Remontowo Usługowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Świetna Zabudowa Płytami GK

8 opinii
Tim Ziarkowski - Świetna Zabudowa Płytami GK Nysa

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Tim Ziarkowski z Nysy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjny Sufit Napinany

5 opinii
Czar-bud. Firma Remontowo-budowlana - Rewelacyjny Sufit Napinany Nysa

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od sufitu napinanego to zaufaj doświadczeniu Czar-bud. Firma Remontowo-budowlana. Nysa i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Nysie (13)

Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Hajduki Nyskie

Jeśli płyty karton gips w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten składający zapytanie zgłosił "Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, do 100m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Hajduki nyskie

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Radzikowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany skosny z plyt gk i ocieplony welna na poddaszu 30m.Montaz plyt...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Radzikowice

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Nysa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany skosny Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Nysa

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 20m², Nysa

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od zabudowy karton gips poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 20m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z Nysy bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Nysa

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Nysa

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Nysa

Świetna Zabudowa GK Nysa

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: Do wykonania k...

2023-08-28 do 2023-09-06

 • Nysa

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Nysa

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Nysa

Solidna Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Łambinowice

Płyty Karton Gips Nysa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Hajduki nyskie

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Nysa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-18 do 2023-07-25

 • Nysa

Zabudowa GK

Przygotowanie zabudowy GK z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Korfantów

Znakomita Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Nysa

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 150m², Nysa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: Do wykonania zabudowa ...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Nysa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty