Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Oławie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Oławie

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Oława

88 opinii
Płyty karton gips Oława

Utworzona z zamiłowania do suchej zabudowy firma oferuje pierwszorzędny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Oława, jak również okolicznych miast i powiatów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Profesjonalna Zabudowa GK

15 opinii
Regina Łakomiec - Profesjonalna Zabudowa GK Oława

Regina Łakomiec oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Oławy i okolic. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Wzorowa Budowa

12 opinii
Wzorowa Budowa - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Oława

Firma Wzorowa Budowa to wybitni specjaliści od suchej zabudowy i montażu płyt gipsowych, obsługujący Klientów z Oławy i pobliskich miast. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonały Sufit Napinany w Oławie

7 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Lech - Doskonały Sufit Napinany w Oławie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Lech. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

KAMBUD

44 opinie
KAMBUD - Świetna Adaptacja Poddasza Oława

Jeszcze szukasz profesjonalistów od adaptacji poddasza? Zaufaj doświadczeniu KAMBUD. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Firma ogólno-budowlana EMS-BUD

3 opinie
Firma ogólno-budowlana EMS-BUD - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Oława

Firma ogólno-budowlana EMS-BUD oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Oławy i z sąsiednich miast. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Usługi ogólnobudowlane Mateusz Grabowski

7 opinii
Usługi ogólnobudowlane Mateusz Grabowski - Doskonałe Płyty Karton Gips Oława

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Usługi ogólnobudowlane Mateusz Grabowski są dla Ciebie stworzeni. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK

2 opinie
Twoje Poddasze - Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK Oława

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od zabudowy płytami GK to zaufaj doświadczeniu Twoje Poddasze. Oława i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsza Zabudowa Płytami GK Oława

42 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz - Najlepsza Zabudowa Płytami GK Oława

Zawodowcy z Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od płyt karton gips. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

WISŁA BUDUJE Marek Wisła

9 opinii
WISŁA BUDUJE Marek Wisła - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Oława

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od adaptacji poddasza? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry WISŁA BUDUJE Marek Wisła. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Oławie (15)

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 21-50m², Oława

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 21-50m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Oława

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 30m², Biskupice Oławskie

Rodzaj obiektu: garaż sufit ścianka Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Biskupice oławskie

Porządna Zabudowa GK Oława

Rodzaj obiektu: garaż sutit Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Biskupice oławskie

Najlepsza Zabudowa Płytami GK Oława

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Biskupice oławskie

Świetny Montaż Płyt Gipsowych Oława

Rodzaj obiektu: sufit garaż Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Biskupice oławskie

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 251-500m², Jelcz-Laskowice

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 251-500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Jelcz-Laskowice

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m², Oława

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Oława

Solidne Płyty Karton Gips Oława

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Oława

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 5m², Oława

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 5m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Postawienie ścianki działowej 2,5m * 2,5m plus w tej zabudowie otwór na drzwi 0,8m*2m. Montaż drzwi, m...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Oława

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 71m², Minkowice Oławskie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 71m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie zabudowy poddasza płytamai...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Minkowice Oławskie

Dam zlecenia na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Oława

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Dzień dobry, ścianka działowa 4,2x3 z otworem na drzwi 2x2. Ważne. Drzwi będą stalowe cię...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Oława

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Jelcz-Laskowice

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termi...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Jelcz-Laskowice

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 1300m², Jelcz-Laskowice

Przygotowanie zabudowy karton gips z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 1300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Jelcz-Laskowice

Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 170m², Miłoszyce

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 170m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: ocieplanie poddasza, montaż płyt GK na profilach, dach dwuspadowy z lukarną, 6 okien. Termin rozpoczęci...

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Miłoszyce

Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 170m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Zabudowanie poddasza po pianie PUR. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-28 do 2023-12-28

 • Oława
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty