Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

MULTI-FLEX,COLOR

1 opinia
Płyty karton gips Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MULTI-FLEXCOLOR. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

16 opinii
MPMComplex Profi - Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MPMComplex Profi. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

EMS SYSTEM

3 opinie
EMS SYSTEM - Znakomita Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z EMS SYSTEM są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonałej Jakości Sufit Napinany

9 opinii
Usługi remontowo-budowlane PawBud - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi remontowo-budowlane PawBud jest na to najlepszym rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

7 opinii
DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonała Zabudowa Karton Gips

2 opinie
ISOspray Mikołaj Ruciński - Doskonała Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Wykorzystaj doświadczenie ISOspray Mikołaj Ruciński. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Usługi remontowo-budowlane

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Pierwszorzędny Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz specjalisty od sufitu napinanego? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi remontowo-budowlane. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SPARTAKUS

11 opinii
SPARTAKUS - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Ostrów Mazowiecka

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, szczególnie na obszarze Ostrowi Mazowieckiej, ale także przyległych miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

5 opinii
Future Construction - Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Ten specjalista działa w rejonie Ostrowi Mazowieckiej i oferuje różnorodne usługi z zakresu doskonałego płyt karton gips. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

KuniHouse

1 opinia
KuniHouse - Rewelacyjna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Zaufaj specjalistom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij KuniHouse. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Żeby poznać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Ostrowi Mazowieckiej (18)

Zabudowa Płytami GK Ostrów Mazowiecka

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 251-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Małkinia

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Ostrów Mazowiecka

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Ostrów Mazowiecka

Zrealizowanie zabudowy płytami GK z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Ostrów Mazowiecka

Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: Pokój łazienka Rodzaj obiektu: Dom prywatny Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-30 do 2022-12-07

 • Ołowskie

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Podlaskie i świadczący różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego płyt karton gips podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma na montaż płyt G-K, do 10m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Czyżew

Świetna Zabudowa Płytami GK

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-13 do 2022-10-13

 • Śniadowo

Montaż Płyt Gipsowych Ostrów Mazowiecka

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Wysokie Mazowieckie

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, 450m², Wysokie Mazowieckie

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej oferty montażu płyt gipsowych nie znajdzie w miejscowości Wysokie Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka taniego montażu płyt gipsowych to koniecznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Wysokie Mazowieckie

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Długosiodło

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-15 do 2023-02-15

 • Długosiodło

Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych

Dla Zlecającego, który napisał - Potrzebna firma na montaż płyt G-K, 11-20m², znalezienie najwyższej klasy montażu płyt gipsowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Łochów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 11-20m², Brańszczyk

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i znajdź spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 11-20m². Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Brańszczyk

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 20m², Sokołów Podlaski

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: remont pokoju : sufit podwieszany, wyrównanie ścian, malowanie połozenie paneli Termin rozpoczęcia pra...

2022-09-19 do 2022-09-21

 • Sokołów Podlaski

Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Łomża

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie zabudowy karton gips wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Łomża

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Łomża

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od zabudowy karton gips. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2022-12-16 do 2022-12-17

 • Łomża

Doskonała Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Zakres prac: klejenie płyt G-K, Szpachlowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: Witam zlecę zrobienie scian w kuchni. Do uzupełnienia i wyrównania. Podłoga też do ułożenia . O...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Ludwinów

Znakomita Zabudowa GK

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Ludwinów

Świetny Montaż Płyt Gipsowych

Ten Klient poszukując montażu płyt gipsowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m². Złóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Ludwinów

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Urle

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od zabudowy GK potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Urle
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty