Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

Pinkel Bud

8 opinii
Płyty karton gips Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Pinkel Bud. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

1 opinia
TarGips Zbigniew Zalewski - Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom TarGips Zbigniew Zalewski. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

MULTI-FLEX,COLOR

1 opinia
MULTI-FLEX,COLOR - Znakomita Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z MULTI-FLEXCOLOR są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonałej Jakości Sufit Napinany

3 opinie
EMS SYSTEM - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? EMS SYSTEM jest na to najlepszym rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

10 opinii
Usługi remontowo-budowlane PawBud - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi remontowo-budowlane PawBud. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonała Zabudowa Karton Gips

2 opinie
ISOspray Mikołaj Ruciński - Doskonała Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Wykorzystaj doświadczenie ISOspray Mikołaj Ruciński. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI

7 opinii
DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI - Pierwszorzędny Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz specjalisty od sufitu napinanego? Skorzystaj z kwalifikacji DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SPARTAKUS

14 opinii
SPARTAKUS - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Ostrów Mazowiecka

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, szczególnie na obszarze Ostrowi Mazowieckiej, ale także przyległych miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Ten specjalista działa w rejonie Ostrowi Mazowieckiej i oferuje różnorodne usługi z zakresu doskonałego płyt karton gips. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Future Construction

5 opinii
Future Construction - Rewelacyjna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Zaufaj specjalistom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij Future Construction. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Żeby poznać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Ostrowi Mazowieckiej (17)

Najlepsza Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od zabudowy karton gips poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 dni temu

 • Pęchratka mała

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Ostrów Mazowiecka

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 dni temu

 • Ostrów Mazowiecka

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Pęchratka Mała

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-09-24

 • Pęchratka mała

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Małkinia

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Małkinia

Zlecę dostawę i montaż ścianek działowych, 2 punkty MOP, Chomentowo

Wykonanie zabudowy karton gips dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę dostawę i montaż ścianek działowych, 2 punkty MOP. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 6 dni temu

 • Chomentowo

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 170m², Miedzna

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 170m². Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Miedzna

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 35m², Łochów

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka specjalisty od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 35m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Łochów

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 65m², Łochów

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 65m² Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany kasetonowy. Część jako G-K, a reszta (około 60m2) jako kasetonowy. Termin rozpoczęci...

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Łochów

Świetny Montaż Płyt Gipsowych Ostrów Mazowiecka

Ten Klient poszukując montażu płyt gipsowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m². Złóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Nadkole

Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Doskonałe płyty karton gips to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Sokołów Podlaski

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Łomża

Staranna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Jeśli jeszcze jako dobra firma od zabudowy GK poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenia na wykonanie zabudowy akustycznej i suchej, ok. 1000m2. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Łomży z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Łomża

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Łomża

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: Ocieplenie wełna mi...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Łomża

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Łomża

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-27...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 7 dni temu

 • Łomża

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Łomża

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-05-03 do 2023-05-06

 • Łomża

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 10m², Łomża

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Łomża

Porządna Zabudowa Płytami GK Ostrów Mazowiecka

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenia na klejenie płyt G-K, 101-250m², chcąc doświadczonych specjalistów. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Łomża
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty