Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 697 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Ostrowi Mazowieckiej

Spartakus PAWEŁ SPALTABAKA

14 opinii
Płyty karton gips Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Spartakus PAWEŁ SPALTABAKA. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

1 opinia
MULTI-FLEX,COLOR - Profesjonalna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MULTI-FLEXCOLOR. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

EMS SYSTEM

4 opinie
EMS SYSTEM - Znakomita Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z EMS SYSTEM są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonałej Jakości Sufit Napinany

8 opinii
DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DAR - MAX DARIUSZ NAPIÓRKOWSKI jest na to najlepszym rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

8 opinii
Future Construction - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK w Ostrowi Mazowieckiej

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Future Construction. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonała Zabudowa Karton Gips

2 opinie
ISOspray Mikołaj Ruciński - Doskonała Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Wykorzystaj doświadczenie ISOspray Mikołaj Ruciński. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Usługi remontowo-budowlane PawBud

10 opinii
Usługi remontowo-budowlane PawBud - Pierwszorzędny Sufit Napinany Ostrów Mazowiecka

Nadal potrzebujesz specjalisty od sufitu napinanego? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi remontowo-budowlane PawBud. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Peterbud

1 opinia
Peterbud - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Ostrów Mazowiecka

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, szczególnie na obszarze Ostrowi Mazowieckiej, ale także przyległych miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

20 opinii
ALtronic Radosław Załęski - Doskonałe Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Ten specjalista działa w rejonie Ostrowi Mazowieckiej i oferuje różnorodne usługi z zakresu doskonałego płyt karton gips. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi remontowo-budowlane

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Rewelacyjna Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Zaufaj specjalistom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij Usługi remontowo-budowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Żeby poznać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Ostrowi Mazowieckiej (18)

Zabudowa GK Ostrów Mazowiecka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 42m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Ostrów Mazowiecka

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany napisał "Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Już teraz skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Ostrów Mazowiecka

Porządna Zabudowa Karton Gips Ostrów Mazowiecka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Wysocze

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m², Łochów

Przygotowanie zabudowy GK dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-12 do 2024-04-12

 • Łochów

Korzystny Montaż Płyt Gipsowych Ostrów Mazowiecka

Dla Klienta, który napisał - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², dotarcie do korzystnego montażu płyt gipsowych może być trudne, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Łochów

Roboty z płytami G-K łącznie 370m2, ocieplenie poddasza 550m2, Sokołów Podlaski

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od płyt karton gips. Ten Zleceniodawca pisze - Roboty z płytami G-K łącznie 370m2, ocieplenie poddasza 550m2. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Sokołów Podlaski

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m², Jabłonna Lacka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Jabłonna Lacka

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Łomża

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², wybranie doskonałego montażu płyt gipsowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Łomża

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Ostrów Mazowiecka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-25 do 2024-04-04

 • Łomża

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Łomża

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 501-1000m², Łomża

Zapytanie o treści - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 501-1000m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Łomży i z sąsiednich miast. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 2 dni temu

 • Łomża

Najlepsza Zabudowa GK

Zrealizowanie zabudowy GK dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Ławy

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 240m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do...

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Węgrów

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Węgrów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 8 dni temu

 • Węgrów

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Węgrów

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Miastkowo

Próbujesz znaleźć zlecenia jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Podlaskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-01-18 do 2024-01-19

 • Miastkowo

Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: sufit napinany Informacje dodatkowe: Sufit w pokoju 15 m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Piątnica Poduchowna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty