Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Otwocku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 839 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Otwocku

MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa

56 opinii
Płyty karton gips Otwock

Sucha zabudowa w najlepszym wydaniu to dla firmy MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

ESTE SOLUTIONS RAFAŁ FRĄTCZAK

27 opinii
ESTE SOLUTIONS RAFAŁ FRĄTCZAK - Świetna Adaptacja Poddasza Otwock

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij ESTE SOLUTIONS RAFAŁ FRĄTCZAK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz

17 opinii
OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz - Doskonały Sufit Napinany Otwock

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjny Sufit Napinany w Otwocku

11 opinii
Limat Remonty, Budowy, Instalacje - Rewelacyjny Sufit Napinany w Otwocku

Jeszcze szukasz dobrej firmy od sufitu napinanego? Skorzystaj z kwalifikacji Limat Remonty Budowy Instalacje. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych

11 opinii
Sławomir Kuczkowicz Termowizja i termoizolacja - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Otwock

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Otwock. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Otwocka są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Profesjonalna Sucha Zabudowa

8 opinii
MP&SYNOWIE Michał Perzanowski - Profesjonalna Sucha Zabudowa Otwock

Stworzona z zamiłowania do suchej zabudowy firma oferuje profesjonalny montaż sufitu podwieszanego na obszarze miejscowości Otwock, a także okolicznych miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Otwock

6 opinii
ARGIPS - Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Otwock

Wiele długich lat pracownicy firmy ARGIPS świadczą usługi z zakresu montażu płyt gipsowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Otwock

6 opinii
GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Otwock

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Otwock, ale także pobliskich powiatów. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Krzysztof Szczepański 101 Invests

2 opinie
Krzysztof Szczepański 101 Invests - Perfekcyjna Zabudowa GK Otwock

Poszukujesz specjalisty od zabudowy GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Krzysztof Szczepański 101 Invests. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Piotr Bullmann

2 opinie
Piotr Bullmann - Znakomity Sufit Napinany Otwock

Nadal poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Wykorzystaj kompetencje Piotr Bullmann. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Otwocku (13)

Zabudowa Płytami GK Otwock

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Otwock

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Otwock

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: Stelaż, płyta gk ogniowa, folia, szpachlowanie łączeń, gruntowanie, na gotowo do malowania Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Józefów

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Góraszka

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Płyty karton gips nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Dam zlecenie na prace z płytami GK, 140m²". Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2024-04-07 do 2024-04-08

 • Izabela

Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Otwock

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 80m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Józefów

Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości zabudowa płytami GK to niełatwe zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na prace z płytami GK, 251-500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Otwock

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m², Stefanówka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Stefanówka

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 75m², Otwock

Zapytanie o treści - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 75m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Otwocka i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Otwock

Zapytanie o klejenie płyt G-K, do 100m², Glinianka

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o klejenie płyt G-K, do 100m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Glinianka

Solidne Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-06...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Karczew

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 501-1000m², Józefów

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac z płytami GK, 501-1000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Józefów

Potrzebna firma na sufit napinany, 22m², Otwock

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna firma na sufit napinany, 22m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Otwock
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty