Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Otwocku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Otwocku

SERVICE CONSTRUCTION Sp. z o.o.

43 opinie
Płyty karton gips Otwock

Sucha zabudowa w najlepszym wydaniu to dla firmy SERVICE CONSTRUCTION Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

TOM-DOM Tomasz Mikusek

22 opinie
TOM-DOM Tomasz Mikusek - Świetna Adaptacja Poddasza Otwock

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij TOM-DOM Tomasz Mikusek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz

16 opinii
OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz - Doskonały Sufit Napinany Otwock

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjny Sufit Napinany w Otwocku

15 opinii
Wild Sobol - Rewelacyjny Sufit Napinany w Otwocku

Jeszcze szukasz dobrej firmy od sufitu napinanego? Skorzystaj z kwalifikacji Wild Sobol. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych

10 opinii
Limat Remonty, Budowy, Instalacje - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Otwock

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Otwock. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Otwocka są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Profesjonalna Sucha Zabudowa

8 opinii
Michał Perzanowski - Profesjonalna Sucha Zabudowa Otwock

Stworzona z zamiłowania do suchej zabudowy firma oferuje profesjonalny montaż sufitu podwieszanego na obszarze miejscowości Otwock, a także okolicznych miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Otwock

7 opinii
Arketá - Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Otwock

Wiele długich lat pracownicy firmy Arket świadczą usługi z zakresu montażu płyt gipsowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Otwock

11 opinii
DKC Remonty i Wykończenia - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Otwock

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Otwock, ale także pobliskich powiatów. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Jackowicz Tomasz

3 opinie
Jackowicz Tomasz - Perfekcyjna Zabudowa GK Otwock

Poszukujesz specjalisty od zabudowy GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Jackowicz Tomasz. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

VIP-TYNK

2 opinie
VIP-TYNK - Znakomity Sufit Napinany Otwock

Nadal poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Wykorzystaj kompetencje VIP-TYNK. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Otwocku (42)

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 20m², Otwock

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 20m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 5 godzin temu

 • Otwock

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Glinianka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Poddasze ocieplone do położenia płyty Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Glinianka

Zlecenie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Otwock

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Zabudowa z płyt karton gips WC. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Otwock

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Józefów

Zapytanie o treści - Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-08 do 2023-09-10

 • Józefów

Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Kołbiel

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Kołbiel

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 150m², Józefów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Józefów

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 62m², Glina

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 62m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Glina

Zabudowa GK Otwock

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 140m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Poddasze proste - dach dwuspadowy, 4 okna dachowe. Jest już ocieplenie pi...

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Ponurzyca

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 300m², Wiązowna

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 300m²". Zaproponuj termin od razu!

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Wiązowna

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Wiązowna

Zrealizowanie zabudowy płytami GK dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Wiązowna

Ekipa na klejenie płyt G-K, do 100m², Józefów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: zlece przyklejenie okolo 100m2 plyt gk cena za m2 max 50 zl dodakowo ma...

2023-07-24 do 2023-07-25

 • Józefów

Zlecę klejenie płyt G-K, do 100m², Józefów

Spraw, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę klejenie płyt G-K, do 100m². Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-07-24 do 2023-07-25

 • Józefów

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Otwock

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od zabudowy GK potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Otwock

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Glinki

Jako wysoko wykwalifikowani profesjonaliści możecie spełnić oczekiwania odnośnie płyt karton gips. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²". Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Glinki

Ekipa na klejenie płyt G-K, do 100m², Józefów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: zlecę przyklejenie około 50m2 gk oraz wykonanie kilku ścianek Termin r...

2023-07-13 do 2023-07-19

 • Józefów

Zabudowa Karton Gips Otwock

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 101-250m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Józefów

Doskonała Zabudowa Karton Gips

Ten Zlecający jeszcze szuka specjalisty od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Malcanów

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Wiązowna

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy karton gips. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Wiązowna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty