Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Piasecznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 314 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Piasecznie

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych

59 opinii
Płyty karton gips Piaseczno

Powierz usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa z miejscowości Piaseczno. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Piaseczna są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi remontowo-wykończeniowe Ideal-bud

21 opinii
Usługi remontowo-wykończeniowe Ideal-bud - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Piaseczno

Uwierz specjalistom w dziedzinie zabudowy płytami GK i zatrudnij Usługi remontowo-wykończeniowe Ideal-bud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Perfekcyjny Sufit Napinany Piaseczno

17 opinii
OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz - Perfekcyjny Sufit Napinany Piaseczno

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij OCIEPLANIE PODDASZY Kamiński Grzegorz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Piaseczno

17 opinii
Spec Tynk Paweł Zawrotny - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Piaseczno

Sprawdź Spec Tynk Paweł Zawrotny jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego montażu sufitu podwieszanego na terenie Piaseczna. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Oksi-Bud Igor Ostrovskyy

18 opinii
Oksi-Bud Igor Ostrovskyy - Świetna Adaptacja Poddasza Piaseczno

Firma Oksi-Bud Igor Ostrovskyy świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Piaseczna i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Piasecznie

20 opinii
"WOLBUD" Małgorzata Woliński - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego w Piasecznie

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z WOLBUD Małgorzata Woliński są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Limat Remonty, Budowy, Instalacje

11 opinii
Limat Remonty, Budowy, Instalacje - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Piaseczno

Sucha zabudowa to dla firmy Limat Remonty Budowy Instalacje pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK

10 opinii
Dalio - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Piaseczno

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Dalio. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Andrzej Lutsiv

7 opinii
Andrzej Lutsiv - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Piaseczno

Stworzona z zamiłowania do płyt karton gips firma oferuje perfekcyjny montaż płyt gipsowych na terenie Piaseczna, jak również pobliskich miast i powiatów. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Fantastyczny Montaż Sufitu Podwieszanego

6 opinii
GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Fantastyczny Montaż Sufitu Podwieszanego Piaseczno

Powierz zadanie fantastycznego montażu sufitu podwieszanego profesjonalistom z firmy GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piaseczno i przyległych miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Piasecznie (57)

Doskonałej Jakości Zabudowa GK Piaseczno

Rodzaj obiektu: dom w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Poddasze będzie ocieplone pianą PUR pod 26 lipca. Do wykonania zabudowa sufitu plytą gk, wi...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 12 godzin temu

 • Baszkówka

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 1000m², Zamienie

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1000m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Dzień dobry, FIRMA BUD-R...

2024-07-09 do 2024-07-17
dodano 3 dni temu

 • Zamienie

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-200m², Piaseczno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-07 do 2024-07-15
dodano 5 dni temu

 • Piaseczno

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 10m², Piaseczno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: 1. Zabudowa wejścia - glify 2. Wyciecie zagrzybiałej łaty 20x20 cm na suficie w łaz...

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Piaseczno

Znakomita Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: dom w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia prac: 500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Do wykonania sufity gk , profile plus płyty plus jednokrotnie szpachlowanie .Wełna oraz foli...

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Piaseczno

Profesjonalna Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie zabudowy GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-06-27 do 2024-07-05

 • Piaseczno

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 155m², Jazgarzewszczyzna

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 155m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Jazgarzewszczyzna

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 51-100m², Góra Kalwaria

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Góra Kalwaria

Zabudowa Płytami GK Piaseczno

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: 170 m2 sufitu katedralnego, 13 m2 przed ścianek Termin ro...

2024-06-21 do 2024-06-29

 • Piaseczno

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-200m², Piaseczno

Jeśli jako profesjonalista od zabudowy karton gips poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Piaseczna na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-06-20 do 2024-06-28

 • Piaseczno

Zabudowa GK

Zapytanie o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 21-50m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-06-19 do 2024-06-27

 • Bielawa

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 230m², Piaseczno

Rodzaj obiektu: dom w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia prac: 230m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Deweloper Budynek dwulokalowy Miejsce inwestycji: Łbiska 05-502 230mkw powierzchni Wełna mine...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Piaseczno

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 201-500m², Góra Kalwaria

Rodzaj obiektu: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Sufit z płyt lekkich 60x120 tylko przykręcanie bez szpachlowania, ruszt z gk krzyżowy. Wys...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Góra Kalwaria

Zabudowa Karton Gips Piaseczno

Ten Klient potrzebuje dobrej firmy od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Konstancin-Jeziorna

Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², Łazy

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Łazy

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Nowa Iwiczna

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Podasze ocieplone pianą pur zamontowane wieszaki Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Nowa iwiczna

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m², Magdalenka

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Poddasze już ocieplone pianą. Powierzenia po podłodze 40m2. Trzeba zabudować ściany g/...

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Magdalenka

Doskonała Zabudowa GK

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 115m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Piaseczno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty