Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Płońsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 397 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Płońsku

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips

5 opinii
Płyty karton gips Płońsk

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji TaFFa-Dawid Wnętrzak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Płońsk

3 opinie
Kraw-BUD - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Płońsk

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Płońsk. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Płońska są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Pierwszorzędny Montaż Sufitu Podwieszanego Płońsk

1 opinia
Ready Stand Expo - Pierwszorzędny Montaż Sufitu Podwieszanego Płońsk

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest montaż sufitu podwieszanego. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

8 opinii
Profixa (opinie o naszej firmie można znaleźć także na portalu Fixly) - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Płońsk

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Profixa opinie o naszej firmie można znaleźć także na portalu Fixly z Płońska będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Dom i Ogród

3 opinie
Dom i Ogród - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Płońsk

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dom i Ogród z Płońska będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Matofog Rafał Kościelewski

4 opinie
Matofog Rafał Kościelewski - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Płońsk

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? Matofog Rafał Kościelewski z Płońska jest na to skuteczną metodą. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Perfekcyjna Adaptacja Poddasza w Płońsku

11 opinii
Bogdan Włodkowski - Perfekcyjna Adaptacja Poddasza w Płońsku

Przygotowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Bogdan Włodkowski ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Kamil Kamiński

1 opinia
Kamil Kamiński - Profesjonalna Zabudowa GK Płońsk

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Kamil Kamiński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

2 opinie
Krawczyk-bud - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Płońsk

Nadal potrzebujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Krawczyk-bud. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

5 opinii
UNI-MAR Marcin Grzelak - Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Płońsk

Jeśli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z UNI-MAR Marcin Grzelak są dla Ciebie stworzeni. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Płońsku (18)

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Kraszewo-Czubaki

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy, któ...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kraszewo-Czubaki

Solidne Płyty Karton Gips Płońsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wol...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Płońsk

Doskonała Zabudowa GK Płońsk

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebna firma na klejenie płyt G-K, 35m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Raciąż

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m², Sochocin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin roz...

2023-12-25 do 2023-12-25

 • Sochocin

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 40m², Nowe Miasto

Ten Klient w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 40m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Nowe Miasto

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Zakroczym

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Sufit typu Armstrong Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Zakroczym

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Zakroczym

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Zakroczym

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Nasielsk

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Nasielsk

Solidne Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 65m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-01 do 2024-01-02

 • Nasielsk

Zabudowa Karton Gips Płońsk

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 70m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Nasielsk

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 70m², Nasielsk

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 70m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Nasielsk

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m², Nasielsk

Ten Klient jest zdania, że znakomita zabudowa karton gips to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Ustal pasujący termin od razu!

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Nasielsk

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Lorcin

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano wczoraj o 18:08

 • Lorcin

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Ciechanów

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie na terenie Ciechanowa, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Ciechanów

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Ciechanów

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Ciechanów

Znakomita Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie zabudowy GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Ciechanów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m², Nowy Dwór Mazowiecki

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Nowy Dwór Mazowiecki

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Nowy Dwór Mazowiecki

Klient napisał zlecenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Nowy Dwór Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty