Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poddębicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poddębicach

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych w Poddębicach

5 opinii
Płyty karton gips Poddębice

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu doskonałego montażu płyt gipsowych z Poddębic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma SAN-REMOnt jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonała Sucha Zabudowa Poddębice

1 opinia
Kambud - Doskonała Sucha Zabudowa Poddębice

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilkunastu lat, głównie na obszarze Poddębic, ale także okolicznych miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa

1 opinia
Zakład Budowlany Marek Urbaniak - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Poddębice

Zawodowcy z Zakład Budowlany Marek Urbaniak to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej suchej zabudowy. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Perfekt Adam Łysiak

7 opinii
Perfekt Adam Łysiak - Perfekcyjna Zabudowa GK Poddębice

Poszukujesz specjalisty od zabudowy GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Perfekt Adam Łysiak. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

GOYA - POSADZKI, WYLEWKI ANHYDRYTOWE

41 opinii
GOYA - POSADZKI, WYLEWKI ANHYDRYTOWE - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poddębice

Osoby z GOYA - POSADZKI WYLEWKI ANHYDRYTOWE to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnego płyt karton gips. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poddębice

1 opinia
AD-BUD - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poddębice

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry AD-BUD. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

F.P.H.U.MIX BUD KRZYSZTOF SKONIECZKA

1 opinia
F.P.H.U.MIX BUD KRZYSZTOF SKONIECZKA - Solidna Adaptacja Poddasza Poddębice

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij F.P.H.U.MIX BUD KRZYSZTOF SKONIECZKA. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

perfektee.pl

perfektee.pl - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Poddębice

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilkunastu lat, głównie na obszarze Poddębic, ale także okolicznych miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Florkowski Mateusz

Florkowski Mateusz - Rewelacyjna Zabudowa GK Poddębice

Firma Florkowski Mateusz oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Poddębic i okolic. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

RB-SYSTEM

RB-SYSTEM - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Poddębice

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? RB-SYSTEM z Poddębic jest na to skuteczną metodą. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poddębicach (14)

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Uniejów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Uniejów

Staranna Zabudowa Płytami GK Poddębice

Klient napisał zlecenie brzmiące "Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 55m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie zabudowy płytami GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-01-11 do 2023-01-12

 • Poddębice

Płyty Karton Gips Poddębice

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: wykonanie sufitów podwieszanych -1700 m2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Spycimierz

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Człopy

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: prace wykończeniowe Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Człopy

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Borszyn

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy GK. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Borszyn

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Stanisławów Stary

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany z drewna (łata do wiązarów i deski). Dobór rodzaju desek po stronie wykonawcy. B...

2023-04-10 do 2023-04-18

 • Stanisławów stary

Zabudowa Karton Gips Poddębice

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Zdziechów

Najlepsza Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 1500m² Informacje dodatkowe: Zlecimy wykonanie sufitów podwieszanych modułowych oraz g-k w ilości 2000 m2 łącznie. N...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Wrząca

Płyty Karton Gips

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Lutomiersk

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 21-50m², Ozorków

Zakres zlecenia: prace remontowe w mieszkaniu Remontowane pomieszczenia: łazienka Liczba remontowanych pomieszczeń: 1 Łączna powierzchnia remontowanych pomieszczeń: 21-50m² Zakres prac do wykonania: określony zakres prac Rodz...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Ozorków

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Aleksandrów Łódzki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-06 do 2023-05-08

 • Aleksandrów Łódzki

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 160m², Aleksandrów Łódzki

Ten Klient jeszcze potrzebuje specjalisty od zabudowy GK. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 160m², chcąc trafić w dobre miejsce. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Aleksandrów Łódzki

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Aleksandrów Łódzki

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Aleksandrów Łódzki

Solidne Płyty Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 170m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Grotniki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty