Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poddębicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 204 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poddębicach

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych w Poddębicach

6 opinii
Płyty karton gips Poddębice

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu doskonałego montażu płyt gipsowych z Poddębic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma SAN-REMOnt jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonała Sucha Zabudowa Poddębice

1 opinia
Kambud - Doskonała Sucha Zabudowa Poddębice

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilkunastu lat, głównie na obszarze Poddębic, ale także okolicznych miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa

1 opinia
Zakład Budowlany Marek Urbaniak - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa Poddębice

Zawodowcy z Zakład Budowlany Marek Urbaniak to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej suchej zabudowy. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Firma Ogólnobudowlana Michał Pawlak

5 opinii
Firma Ogólnobudowlana Michał Pawlak - Perfekcyjna Zabudowa GK Poddębice

Poszukujesz specjalisty od zabudowy GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Ogólnobudowlana Michał Pawlak. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Perfekt Adam Łysiak

7 opinii
Perfekt Adam Łysiak - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poddębice

Osoby z Perfekt Adam Łysiak to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnego płyt karton gips. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poddębice

41 opinii
GOYA - POSADZKI, WYLEWKI ANHYDRYTOWE - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poddębice

Potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GOYA - POSADZKI WYLEWKI ANHYDRYTOWE. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi remontowe

2 opinie
Usługi remontowe - Solidna Adaptacja Poddasza Poddębice

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Usługi remontowe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

F.P.H.U.MIX BUD KRZYSZTOF SKONIECZKA

1 opinia
F.P.H.U.MIX BUD KRZYSZTOF SKONIECZKA - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Poddębice

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilkunastu lat, głównie na obszarze Poddębic, ale także okolicznych miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Florkowski Mateusz

Florkowski Mateusz - Rewelacyjna Zabudowa GK Poddębice

Firma Florkowski Mateusz oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Poddębic i okolic. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

perfektee.pl

perfektee.pl - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Poddębice

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? perfektee.pl z Poddębic jest na to skuteczną metodą. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poddębicach (18)

Potrzebna firma na klejenie płyt G-K, 101-250m², Sędów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Sędów

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Pęczniew

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Pęczniew

Płyty Karton Gips Poddębice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 2m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: Obudowa geberitu, może być płyta meblowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Poddębice

Tani Montaż Płyt Gipsowych Poddębice

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Poddębice i okolicy, więc jeśli poszukuje taniego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Poddębice

Potrzebna firma na klejenie płyt G-K, 3m², Poddębice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 3m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Poddębice

Montaż Płyt Gipsowych

Powiedz Zlecającemu, że takiej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Poddębice i okolicy, więc jeżeli szuka bezkonkurencyjnego montażu płyt gipsowych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Poddębice

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Prawęcice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Dzień dobry, interesuje mnie zabudowa dachu 2 spadowego pod ocieplenie celulozą. Obszar dachu to 100...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Prawęcice

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Poddębice

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie zabudowy płytami GK daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Budy wolskie

Bezkonkurencyjny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 52m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Zlecę usługę wykonania sufitu podwieszanego wraz z ociepleniem wełną 30 cm. Mały domek 52 ...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Ozorków

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Łódzkie i świadczący różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego płyt karton gips podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Ozorków

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Ozorków

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-06 do 2023-12-14

 • Ozorków

Zabudowa Płytami GK

Ten Klient jest zdania, że staranna zabudowa płytami GK to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Ozorków

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Aleksandrów Łódzki

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia...

2024-01-14 do 2024-01-14

 • Aleksandrów Łódzki

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Łęczyca

Zapytanie o klejenie płyt G-K, 16m², Łęczyca

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od zabudowy GK. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Łęczyca

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Łęczyca

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Łęczyca

Zapotrzebowanie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 501-1000m², Dąbrówka Wielka

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od zabudowy GK. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Dąbrówka wielka

Płyty Karton Gips

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Zgierz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty