Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poznaniu

KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.j.

187 opinii
Płyty karton gips Poznań

Firma KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.j. to eksperci od płyt karton gips, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Bud Max Krystian Łukaszewicz

24 opinie
Bud Max Krystian Łukaszewicz - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Bud Max Krystian Łukaszewicz oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

12 opinii
Damian Fornalik - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Damian Fornalik z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

7 opinii
Bud-Mar Marcin Markwitz i Łukasz Małolepszy - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poznań

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Poznań, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

JASHAUS

6 opinii
JASHAUS - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Po prostu zleć usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy JASHAUS z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

8 opinii
Reformas Generales - Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Reformas Generales są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

2 opinie
Andrzej Grabowski - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Po prostu zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego specjalistom firmy Andrzej Grabowski z miejscowości Poznań. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Adaptacja Poddasza

2 opinie
Usługi Remontowo-wykończeniowe - Doskonała Adaptacja Poddasza Poznań

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Remontowo-wykończeniowe ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

DER-BUD

2 opinie
DER-BUD - Najlepsza Adaptacja Poddasza Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z DER-BUD są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Firma Depol

1 opinia
Firma Depol - Doskonała Zabudowa Płytami GK Poznań

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Firma Depol z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poznaniu (107)

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m², Poznań

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z dziedziny montażu płyt gipsowych znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m². Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-30 do 2023-04-07
dodano 2 godziny temu

 • Poznań

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 501-1000m², Poznań

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-29 do 2023-04-06
dodano wczoraj o 20:33

 • Poznań

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 37m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Zabudowa Płytami GK Poznań

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 6 dni temu

 • Poznań

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Poznań

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 6 dni temu

 • Poznań

Zabudowa Płytami GK

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-03-29 do 2023-03-29

 • Poznań

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 35m², Poznań

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Poznań

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Do wykonania zabudowa gk poddasza. Do zrobię ja stelaż, jedna warstwa...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Poznań

Solidne Płyty Karton Gips Poznań

Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 53m² Informacje dodatkowe: Materiał sufitu: tkanina Kolor: biały, matowy Montaż z odległością od ściany z każdej strony. Karnisze z ledami wbudowane z wi...

2023-03-14 do 2023-03-16

 • Poznań

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 155m², Poznań

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient zgłosił "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 155m²". Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Poznań

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Poznań

Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Poznań

Montaż Płyt Gipsowych

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 260m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Poznań

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 10m², chcąc trafić w dobre miejsce. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Poznań

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Poznań, ale także okolicznych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Poznań

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 120m², Poznań

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 120m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Poznań

Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², Poznań

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Poznań

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK

Ten Zlecający wciąż potrzebuje profesjonalistów od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty