Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poznaniu

MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak

12 opinii
Płyty karton gips Poznań

Firma MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak to eksperci od płyt karton gips, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

New Wall Service

10 opinii
New Wall Service - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

New Wall Service oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

9 opinii
Adam Jedwabny - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Adam Jedwabny z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

8 opinii
PROFHAUS - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poznań

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Poznań, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Tom-Mat

8 opinii
Tom-Mat - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Po prostu zleć usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy Tom-Mat z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

8 opinii
Remonty i wykończenia TK - Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Remonty i wykończenia TK są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

7 opinii
JASHAUS - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Po prostu zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego specjalistom firmy JASHAUS z miejscowości Poznań. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Adaptacja Poddasza

7 opinii
Inside Home Building - Doskonała Adaptacja Poddasza Poznań

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Inside Home Building ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Firma Ogólnobudowlana "Kameleon" Krystian Deska

6 opinii
Firma Ogólnobudowlana "Kameleon" Krystian Deska - Najlepsza Adaptacja Poddasza Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Firma Ogólnobudowlana Kameleon Krystian Deska są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Dach-bud Dariusz matecki

5 opinii
Dach-bud Dariusz matecki - Doskonała Zabudowa Płytami GK Poznań

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Dach-bud Dariusz matecki z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poznaniu (106)

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 190m², Poznań

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Staranna Zabudowa GK Poznań

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęc...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 4 dni temu

 • Poznań

Znakomita Zabudowa Karton Gips Poznań

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 6 dni temu

 • Poznań

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², Poznań

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 20m², Poznań

Zlecający napisał zlecenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 20m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie zabudowy karton gips wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Poznań

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 70m², Poznań

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 70m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-03...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Poznań

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m², Poznań

Jako profesjonalista i prawdziwy profesjonalista w temacie płyt karton gips możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w rejonie Poznania, który napisał "Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m²". Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 76m², Poznań

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić wymagania odnośnie płyt karton gips. Ogłoszenie ma treść "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 76m²". Zaprezentuj wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Poznań

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-250m², Poznań

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako specjalista od zabudowy GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Poznań

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 52m², Poznań

Zapytanie o treści - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 52m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Poznania i okolic. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-03-26 do 2024-03-26

 • Poznań

Solidna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1200m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie sufitów podwieszanych listwowych w CH Auchan Komorniki. Termin rozpoczęcia pr...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m², Poznań

Klient szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Poznań

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 10m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, Ścianka musi być wzmocniona pod telewizor. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Poznań

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Poznań

Znakomity Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Poznań

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty