Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poznaniu

Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie

57 opinii
Płyty karton gips Poznań

Firma Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie to eksperci od płyt karton gips, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Damian Fornalik

12 opinii
Damian Fornalik - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Damian Fornalik oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

9 opinii
M.M. MALINA Mariusz Malinowski - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy M.M. MALINA Mariusz Malinowski z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

6 opinii
JASHAUS - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poznań

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Poznań, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ROZ-BUD

3 opinie
ROZ-BUD - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Po prostu zleć usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy ROZ-BUD z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

3 opinie
WMS Consulting - Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z WMS Consulting są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

2 opinie
Andrzej Grabowski - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Po prostu zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego specjalistom firmy Andrzej Grabowski z miejscowości Poznań. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Adaptacja Poddasza

2 opinie
Krys-Bud Janusz Krasicki - Doskonała Adaptacja Poddasza Poznań

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Krys-Bud Janusz Krasicki ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najlepsza Adaptacja Poddasza Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Stepan Babyn Budownictwo

1 opinia
Stepan Babyn Budownictwo - Doskonała Zabudowa Płytami GK Poznań

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Stepan Babyn Budownictwo z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poznaniu (90)

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 2m², Poznań

Ten Klient jeszcze potrzebuje specjalisty od zabudowy GK. Napisał zlecenie o treści - Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 2m², chcąc trafić w dobre miejsce. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Zlecę zabudowę poddasza i szachtów płytami GK Termin rozpoczęcia ...

2023-09-15 do 2023-09-23
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 2000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Poszukuję ...

2023-09-14 do 2023-09-22
dodano 8 dni temu

 • Poznań

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt ...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Poznań

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Poznań

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Poznań

Porządna Zabudowa GK Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Zlecę zabudowę szachtów i poddasza płytami GK Termin rozpoczęcia ...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Poznań

Wykonanie sufitów podwieszanych, ok. 2900m2, Poznań

Ten Zlecający nadal potrzebuje specjalisty od zabudowy płytami GK. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie sufitów podwieszanych, ok. 2900m2, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Poznań

Najlepsza Zabudowa Płytami GK Poznań

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Poznań

Solidne Płyty Karton Gips Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dod...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Poznań

Porządna Zabudowa Karton Gips Poznań

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Poznań

Solidne Płyty Karton Gips

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 1665m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Poznań

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Poznań

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Poznań, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Poznań

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Poznań

Jeżeli wciąż jako ekspert od zabudowy karton gips szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Poznania z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Poznań

Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Poznań

Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Rozdział instalacji Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Poznań

Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 32m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Poznań

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 501-1000m², Poznań

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Poznań

Staranna Zabudowa Płytami GK

Ten Klient jest zdania, że staranna zabudowa płytami GK to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 5m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty