Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 323 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poznaniu

Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie

59 opinii
Płyty karton gips Poznań

Firma Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie to eksperci od płyt karton gips, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Damian Fornalik

12 opinii
Damian Fornalik - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Damian Fornalik oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

9 opinii
M.M. MALINA Mariusz Malinowski - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy M.M. MALINA Mariusz Malinowski z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

6 opinii
JASHAUS - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poznań

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Poznań, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ROZ-BUD

3 opinie
ROZ-BUD - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Po prostu zleć usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy ROZ-BUD z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

3 opinie
WMS Consulting - Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z WMS Consulting są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

2 opinie
Andrzej Grabowski - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Po prostu zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego specjalistom firmy Andrzej Grabowski z miejscowości Poznań. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Adaptacja Poddasza

2 opinie
Krys-Bud Janusz Krasicki - Doskonała Adaptacja Poddasza Poznań

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Krys-Bud Janusz Krasicki ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najlepsza Adaptacja Poddasza Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z MAC DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Stepan Babyn Budownictwo

1 opinia
Stepan Babyn Budownictwo - Doskonała Zabudowa Płytami GK Poznań

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Stepan Babyn Budownictwo z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poznaniu (77)

Znakomita Zabudowa GK Poznań

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Wykonanie okładzin ścian z płyt G-K wraz z izolacją i szpachlowaniem, ok. 1697m2. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 1 godzinę temu

 • Poznań

Rewelacyjna Zabudowa GK

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 501-1000m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin od razu!

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 2 dni temu

 • Poznań

Zabudowa GK

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od zabudowy GK szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 501-1000m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Zabudowa Karton Gips Poznań

Wykonanie zabudowy karton gips dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 4m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 6 dni temu

 • Poznań

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia...

2023-11-21 do 2023-11-21

 • Poznań

Zabudowa Karton Gips

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Poznań

Ekipa na klejenie płyt G-K, do 100m², Poznań

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 15m², Poznań

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od zabudowy GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Poznań

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Poznań

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 608m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 608m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, Izolacja wełniana Informacje dodatkowe: Dzień dobry, poszukujemy firmy która zajęłaby się dla nas konstrukcją...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Poznań

Porządna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Poznań

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Poznań

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Poznań

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, 1500m², Poznań

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Do budowy ścianki GK około 1500m2 łacznie, wszystko wg ...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Poznań

Najlepsza Zabudowa Płytami GK Poznań

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Poznań

Świetna Zabudowa Płytami GK

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od zabudowy płytami GK poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na prace z płytami GK, 8m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Poznania na pewno pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Poznań

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 501-1000m², Poznań

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje d...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Poznań

Zlecę wykonanie okładziny z płyt G-K z izolacją, szpachlowaniem, łącznie ok. 1935m2, Poznań

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie na terenie Poznania, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Poznań

Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty