Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Poznaniu

MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak

12 opinii
Płyty karton gips Poznań

Firma MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak to eksperci od płyt karton gips, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Adam Jedwabny

11 opinii
Adam Jedwabny - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Adam Jedwabny oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

10 opinii
New Wall Service - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego w Poznaniu

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy New Wall Service z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

8 opinii
PROFHAUS - Profesjonalne Płyty Karton Gips Poznań

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Poznań, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Tom-Mat

8 opinii
Tom-Mat - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Po prostu zleć usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy Tom-Mat z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

8 opinii
Ogrodzenia Wojciech Rzepecki - Pierwszorzędna Zabudowa GK Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Ogrodzenia Wojciech Rzepecki są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

7 opinii
Inside Home Building - Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Poznań

Po prostu zleć zadanie montażu sufitu podwieszanego specjalistom firmy Inside Home Building z miejscowości Poznań. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Adaptacja Poddasza

10 opinii
JASHAUS - Doskonała Adaptacja Poddasza Poznań

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. JASHAUS ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Firma Ogólnobudowlana "Kameleon" Krystian Deska

6 opinii
Firma Ogólnobudowlana "Kameleon" Krystian Deska - Najlepsza Adaptacja Poddasza Poznań

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Firma Ogólnobudowlana Kameleon Krystian Deska są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Dach-bud Dariusz matecki

5 opinii
Dach-bud Dariusz matecki - Doskonała Zabudowa Płytami GK Poznań

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Dach-bud Dariusz matecki z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Poznaniu (109)

Staranna Zabudowa Płytami GK Poznań

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Poszukujemy solidnej ekipy do zab...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 5 godzin temu

 • Poznań

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 750m², Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 750m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Zlecę zrobienie sufitow podwieszanych stelaż ora...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 8 godzin temu

 • Poznań

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 8 godzin temu

 • Poznań

Znakomita Zabudowa GK Poznań

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano wczoraj o 16:27

 • Poznań

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m², Poznań

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m². Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 2 dni temu

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-200m², Poznań

Przygotowanie zabudowy płytami GK dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-200m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 2 dni temu

 • Poznań

Tani Montaż Płyt Gipsowych Poznań

Zakres zlecenia: wykonanie sufitów podwieszanych (modułowe oraz G-K) Powierzchnia: 650m2 Termin skorzystania z oferty: sierpień/wrzesień 2024r. Informacje dodatkowe: - ofertę proszę wysłać mailowo lub kontaktować się t...

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano 5 dni temu

 • Poznań

Wykonanie ścianek GKB, 560m2, Poznań

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od zabudowy płytami GK. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie ścianek GKB, 560m2, chcąc doświadczonych specjalistów. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano 5 dni temu

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 201-500m², Poznań

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 201-500m²". Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano 5 dni temu

 • Poznań

Doskonałe Płyty Karton Gips Poznań

Doskonałe płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w branży. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-07-09 do 2024-07-17
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Znakomita Zabudowa Płytami GK

Ten Klient jest zdania, że znakomita zabudowa płytami GK to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 201-500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Poznań

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 21-50m², Poznań

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 21-50m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Poznań

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Poznań

Zleceniodawca poszukuje świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 160m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Poznań

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m², Poznań

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od zabudowy płytami GK poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Poznań

Zabudowa Karton Gips

Wykonanie zabudowy karton gips dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-06-28 do 2024-07-06

 • Poznań

Perfekcyjna Zabudowa GK

Ten Klient myśli, że perfekcyjna zabudowa GK to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-200m², Poznań

Rodzaj obiektu: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-23 do 2024-06-23

 • Poznań

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-200m², Poznań

Rodzaj obiektu: dom w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty