Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Radomsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 119 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Radomsku

Usługi ogolnobudowlanesufity napinane prestiż

5 opinii
Płyty karton gips Radomsko

Zrealizowanie sufitu napinanego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi ogolnobudowlanesufity napinane prestiż ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego

4 opinie
PRO FRB Łukasz Czystek - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Radomsko

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z PRO FRB Łukasz Czystek są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Radomsko

3 opinie
WMS Budownictwo Wojciech Sambor - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Radomsko

Sprawdź WMS Budownictwo Wojciech Sambor jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego montażu sufitu podwieszanego na terenie Radomska. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

P.H.U BUDMART

8 opinii
P.H.U BUDMART - Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego Radomsko

Zleć usługę profesjonalnego montażu sufitu podwieszanego ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Radomska i przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Świetna Adaptacja Poddasza

4 opinie
Bau-Haus - Świetna Adaptacja Poddasza Radomsko

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od adaptacji poddasza? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Bau-Haus. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Radomsko

1 opinia
"Ślęzak" - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Radomsko

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Ślęzak są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin!

Usługi Remontowo-Budowlane

4 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane - Doskonała Sucha Zabudowa Radomsko

Pracownicy Usługi Remontowo-Budowlane to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej suchej zabudowy. Zapraszamy do kontaktu.

Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Radomsku

1 opinia
Osoba prywatna - Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Radomsku

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Osoba prywatna są dla Ciebie idealni. Aby poznać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

KAM-BUD

2 opinie
KAM-BUD - Znakomita Adaptacja Poddasza Radomsko

Uwierz specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij KAM-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ażeby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Profesjonalna Adaptacja Poddasza

3 opinie
Mieczysław Nita Usługi Remontowo-Budowlane - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Radomsko

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Mieczysław Nita Usługi Remontowo-Budowlane. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Radomsku (17)

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 8m², Radomsko

Rodzaj obiektu: Pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 8m² Zakres prac: Budowa ścianki i oprawienie drzwi Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Radomsko

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 168m², Radomsko

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako profesjonalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Radomsko

Znakomita Zabudowa GK Radomsko

Ten Klient jest zdania, że znakomita zabudowa GK to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Radomsko

Znakomity Montaż Płyt Gipsowych Radomsko

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na sufit napinany, do 100m²" jest stworzone dla Ciebie. Zapraszamy do zadawania pytań.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Posadówka

Znakomita Zabudowa Karton Gips Radomsko

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: 2024-12-02...

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Gidle

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 70m², Radomsko

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 70m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ter...

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Radomsko

Zabudowa Płytami GK Radomsko

Ten Klient uważa, że znakomita zabudowa płytami GK to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Radomsko

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 62m², Gomunice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 62m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Chodzi o jeden pokój 5/5 sufit płyty karton gips Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Gomunice

Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Kobiele Wielkie

Zrealizowanie zabudowy płytami GK dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-10-22 do 2023-10-24

 • Kobiele Wielkie

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 30m², Radomsko

Rodzaj obiektu: Lokal użytkowy Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Radomsko

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Kamieńsk

Przygotowanie zabudowy płytami GK dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Kamieńsk

Profesjonalne Płyty Karton Gips Radomsko

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkim na obszarze Śląskiego, ale także okolicznych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Kłomnice

Znakomita Zabudowa Płytami GK

Zrealizowanie zabudowy płytami GK z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecę zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Kluczewsko

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 30m², Nowa Brzeźnica

Ten Klient uważa, że porządna zabudowa płytami GK to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 30m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Przedzwoń i prześlij ofertę.

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Nowa Brzeźnica

Solidna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Koniecpol

Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę sufit napinany, 60m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-01-06 do 2024-01-14

 • Włoszczowa

Dobry Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-31...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Włoszczowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty