Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Siemianowicach Śląskich

Detalis

119 opinii
Płyty karton gips Siemianowice Śląskie

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Detalis perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

Rewelacyjny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

11 opinii
Multitechnika Piotr Koch Sp. z o.o. - Rewelacyjny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Multitechnika Piotr Koch Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych w Siemianowicach Śląskich

3 opinie
Pan remoncik - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych w Siemianowicach Śląskich

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Siemianowice Śląskie. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Siemianowic Śląskich są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

KENDZIOR Krzysztof Kędzierski

11 opinii
KENDZIOR Krzysztof Kędzierski - Doskonały Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z KENDZIOR Krzysztof Kędzierski poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

IREMIA

2 opinie
IREMIA - Porządny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z IREMIA są dla Ciebie idealni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Jacek Rajnicki

3 opinie
Jacek Rajnicki - Najlepsza Zabudowa Płytami GK Siemianowice Śląskie

Według Ciebie najlepsza zabudowa płytami GK to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

DONAR Marcin Mróz

1 opinia
DONAR Marcin Mróz - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Siemianowice Śląskie

Po prostu zleć zadanie montażu płyt gipsowych specjalistom firmy DONAR Marcin Mróz z miejscowości Siemianowice Śląskie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Siemianowic Śląskich nie mają sobie równych. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

FHUSTANTOM-BUD

13 opinii
FHUSTANTOM-BUD - Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK Siemianowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij FHUSTANTOM-BUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Firma Budowlano-Transportowo-Usługowa STE-BUD Rafał Stęplewski

1 opinia
Firma Budowlano-Transportowo-Usługowa STE-BUD Rafał Stęplewski - Doskonałe Płyty Karton Gips Siemianowice Śląskie

Płyty karton gips w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Ustal pasujący termin od razu!

FHU PROFLUX ŁUKASZ SŁABIK

2 opinie
FHU PROFLUX ŁUKASZ SŁABIK - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Siemianowice Śląskie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij FHU PROFLUX ŁUKASZ SŁABIK. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Siemianowicach Śląskich (14)

Zlecę sufit napinany, do 100m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 1800m², Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Siemianowice Śląskie

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie na terenie Siemianowic Śląskich, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Siemianowice Śląskie

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Siemianowice Śląskie

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 10m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Siemianowice Śląskie

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 3m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 3m² Informacje dodatkowe: Przedpokój w bloku, położenie płyt gk na ścianach plus sufit podwieszany, 2.5 m kw Termin r...

2023-01-10 do 2023-01-11

 • Siemianowice Śląskie

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 501-1000m², Siemianowice Śląskie

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od zabudowy GK. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 501-1000m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Siemianowice Śląskie

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 24m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 24m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Siemianowice Śląskie

Znakomita Zabudowa Karton Gips Siemianowice Śląskie

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 35m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Siemianowice Śląskie

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 101-250m², Czeladź

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Wykonanie okładzin i ścian działowych fornirowanych, z drzwiami (1szt) Ter...

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Czeladź

Zapytanie o sufity modułowe, 300m2, Czeladź

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o sufity modułowe, 300m2". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie zabudowy płytami GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2022-12-16 do 2022-12-24

 • Czeladź

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Czeladź

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Czeladź

Wykonanie sufitów modułowych, ścianek G-K, malowanie, 1000m2, Czeladź

Zakres zlecenia: - sufity modułowe 60x60 - 1000m2, - ścianki i przedścianki G-K, - malowanie. Termin skorzystania z oferty: możliwy od 1.11.2022r....

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Czeladź

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 15m², Chorzów

Ten Klient myśli, że znakomita zabudowa GK to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 15m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Chorzów

Staranna Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 7m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry mamy do wykonania pomieszczenia sanitarne na hali produkcyjnej z karton gipsu. Dem...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Chorzów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty