Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 934 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Siemianowicach Śląskich

K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL, ANNA SOPEL

3 opinie
Płyty karton gips Siemianowice Śląskie

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL ANNA SOPEL perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

Rewelacyjny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

2 opinie
Piotr Makosz - Rewelacyjny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Piotr Makosz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych w Siemianowicach Śląskich

146 opinii
Detalis - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych w Siemianowicach Śląskich

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych ekspertom z miejscowości Siemianowice Śląskie. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Siemianowic Śląskich są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

KENDZIOR Krzysztof Kędzierski

15 opinii
KENDZIOR Krzysztof Kędzierski - Doskonały Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Uważasz, że doskonały sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z KENDZIOR Krzysztof Kędzierski poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Jacek Rajnicki

11 opinii
Jacek Rajnicki - Porządny Sufit Napinany Siemianowice Śląskie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Jacek Rajnicki są dla Ciebie idealni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Firma Budowlano-Transportowo-Usługowa STE-BUD Rafał Stęplewski

1 opinia
Firma Budowlano-Transportowo-Usługowa STE-BUD Rafał Stęplewski - Najlepsza Zabudowa Płytami GK Siemianowice Śląskie

Według Ciebie najlepsza zabudowa płytami GK to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

FHUSTANTOM-BUD

14 opinii
FHUSTANTOM-BUD - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Siemianowice Śląskie

Po prostu zleć zadanie montażu płyt gipsowych specjalistom firmy FHUSTANTOM-BUD z miejscowości Siemianowice Śląskie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Siemianowic Śląskich nie mają sobie równych. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

DONAR Marcin Mróz

5 opinii
DONAR Marcin Mróz - Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK Siemianowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij DONAR Marcin Mróz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Pan remoncik

7 opinii
Pan remoncik - Doskonałe Płyty Karton Gips Siemianowice Śląskie

Płyty karton gips w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Ustal pasujący termin od razu!

IREMIA

2 opinie
IREMIA - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Siemianowice Śląskie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij IREMIA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Siemianowicach Śląskich (15)

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 21-50m², Siemianowice Śląskie

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Siemianowic Śląskich, ale także okolicznych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano wczoraj o 12:27

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Siemianowice Śląskie

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Siemianowice Śląskie

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Siemianowice Śląskie i świadczący różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego płyt karton gips podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Siemianowice Śląskie

Tani Montaż Płyt Gipsowych Siemianowice Śląskie

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Ukończenie zabudowy małej szafy Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 148m², Czeladź

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 148m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-07 do 2024-01-08

 • Czeladź

Rewelacyjna Zabudowa GK Siemianowice Śląskie

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 120m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-03-13 do 2024-03-16

 • Czeladź

Doskonała Zabudowa Karton Gips Siemianowice Śląskie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Czeladź

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 51-100m², Czeladź

Pokaż Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeżeli poszukuje opłacalnego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Czeladź

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 5 dni temu

 • Czeladź

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m², Czeladź

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, montaż elementów pod stelaż przed pianowaniem dachu Informacje dodatkowe: Mon...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Czeladź

Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, 10m², Czeladź

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, 10m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Czeladź

Rewelacyjna Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-12-23 do 2023-12-31

 • Chorzów

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 550m², Chorzów

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 550m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie zabudowy karton gips wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Chorzów

Ścianki 700m2, sufity 500m2, malowanie, szpachlowanie, tynki ok. 2000m2, Chorzów

Zakres zlecenia: - 700m2 ścianek, - 500m2 sufitów, - malowanie, szpachlowanie i tynki gipsowe ok. 2000m2. Lokalizacja: Chorzów Materiały: Zlecający zapewnia materiały Termin rozpoczęcia prac: początek lutego 202...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Chorzów

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Chorzów

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od płyt karton gips. Ten Zleceniodawca pisze - Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Chorzów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty