Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Słupcy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 662 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Słupcy

DARMONT

5 opinii
Płyty karton gips Słupca

Firma DARMONT świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Słupcy i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Piotr Kluga

2 opinie
Piotr Kluga - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Słupca

Zawodowcy z Piotr Kluga to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnego płyt karton gips. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz

3 opinie
ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz - Staranny Sufit Napinany Słupca

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK

2 opinie
Usługi budowlano - remontowe - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Słupca

Nadal poszukujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Zaufaj doświadczeniu Usługi budowlano - remontowe. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Solidny Sufit Napinany Słupca

2 opinie
Jakub Garbaciak - Solidny Sufit Napinany Słupca

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od sufitu napinanego to skorzystaj z kwalifikacji Jakub Garbaciak. Słupca - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Łukasz

2 opinie
Łukasz - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Słupca

Ten fachowiec działa na terenie Słupcy i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej suchej zabudowy. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

P.U.B. A.Putz

1 opinia
P.U.B. A.Putz - Najlepsza Zabudowa GK Słupca

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od zabudowy GK? Zaufaj doświadczeniu P.U.B. A.Putz. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Słupcy

2 opinie
PutzBud-Instal - Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Słupcy

Szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PutzBud-Instal. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Porządny Sufit Napinany Słupca

1 opinia
Mazbud - Porządny Sufit Napinany Słupca

Zaufaj specjalistom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Mazbud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

BODEX-MAN Zakład Usługowo-Remontowy

1 opinia
BODEX-MAN Zakład Usługowo-Remontowy - Pierwszorzędna Adaptacja Poddasza Słupca

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od adaptacji poddasza to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BODEX-MAN Zakład Usługowo-Remontowy. Słupca i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapraszamy do zadawania pytań.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Słupcy (18)

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych Słupca

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Słupca

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Sufit bialy lustrzane odbicie Termin rozpoczęcia prac: 2024-01-18...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Strzałkowo

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

Spowoduj, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z branży montażu płyt gipsowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Golina

Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m², Witkowo

Próbujesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Złóż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Witkowo

Korzystny Montaż Płyt Gipsowych

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony doradca z branży montażu płyt gipsowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Jerzykowo

Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Słupca

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Zakres prac: Montaż płyt ażurowych na podjezdzie Informacje dodatkowe: Witam, zlecę montaż 25mkw płyt ażurowych na podjezdzie. Aktualnie surowa ziemia i brak materiału. ...

2024-02-11 do 2024-02-11

 • Przyborki

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Września

Jeśli płyty karton gips w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Września

Zabudowa GK Słupca

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od zabudowy GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Września

Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Okładziny ścian murowanych z płyt g-k na profilach sta...

2023-10-30 do 2023-11-10

 • Września

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 5m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: ścianka działowa z otworem drzwiowym, montaż drzwi Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny t...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Września

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Kleczew

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Kleczew

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Konin

Jeśli płyty karton gips to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten zainteresowany napisał "Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Konin

Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 90m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesią...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Konin

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Konin

Dla Zlecającego, który pisze - Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², dotarcie do dobrego montażu płyt gipsowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Konin

Znakomita Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 4m² Zakres prac: sufit napinany Informacje dodatkowe: Mała łazienka w bloku Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Konin

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z branży montażu płyt gipsowych znajdź idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m². Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2024-03-11 do 2024-03-13

 • Konin

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Konin

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-23

 • Konin

Zabudowa GK

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na prace z płytami GK, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Konin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty