Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Słupcy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Słupcy

DARMONT

5 opinii
Płyty karton gips Słupca

Firma DARMONT świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Słupcy i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Piotr Kluga

2 opinie
Piotr Kluga - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Słupca

Zawodowcy z Piotr Kluga to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnego płyt karton gips. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz

3 opinie
ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz - Staranny Sufit Napinany Słupca

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK

1 opinia
RajBud - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Słupca

Nadal poszukujesz dobrej firmy od zabudowy płytami GK? Zaufaj doświadczeniu RajBud. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Solidny Sufit Napinany Słupca

2 opinie
Jakub Garbaciak - Solidny Sufit Napinany Słupca

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od sufitu napinanego to skorzystaj z kwalifikacji Jakub Garbaciak. Słupca - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Łukasz

2 opinie
Łukasz - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Słupca

Ten fachowiec działa na terenie Słupcy i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej suchej zabudowy. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

P.U.B. A.Putz

1 opinia
P.U.B. A.Putz - Najlepsza Zabudowa GK Słupca

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od zabudowy GK? Zaufaj doświadczeniu P.U.B. A.Putz. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Słupcy

2 opinie
PutzBud-Instal - Doskonałej Jakości Zabudowa GK w Słupcy

Szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PutzBud-Instal. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Porządny Sufit Napinany Słupca

1 opinia
Mazbud - Porządny Sufit Napinany Słupca

Zaufaj specjalistom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Mazbud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Zaklad Ogolnobudowlany CM-BUD

2 opinie
Zaklad Ogolnobudowlany CM-BUD - Pierwszorzędna Adaptacja Poddasza Słupca

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od adaptacji poddasza to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zaklad Ogolnobudowlany CM-BUD. Słupca i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapraszamy do zadawania pytań.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Słupcy (15)

Wykonanie zabudowy G-K poddasza wraz ze stelażami, ok. 260m2, Koszuty-Parcele

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od zabudowy GK. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie zabudowy G-K poddasza wraz ze stelażami, ok. 260m2, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 3 dni temu

 • Koszuty-Parcele

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 12m², Strzałkowo

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: pokoj i przdpokoj Powierzchnia prac: 12m² Informacje dodatkowe: pod panele polozenie maty elektrycznej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 3 dni temu

 • Strzałkowo

Solidna Zabudowa GK Słupca

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 501-1000m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Słupca

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 501-1000m², Strzałkowo

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęc...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Strzałkowo

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Zagórów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Zagórów

Doskonała Zabudowa GK

Jeżeli wciąż jako ekspert od zabudowy GK szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Wykonanie sufitów podwieszanych, 150m2. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Wielkopolskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Strzałkowo

Znakomita Zabudowa GK

Ten Klient myśli, że znakomita zabudowa GK to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na sufit napinany, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Słupca

Płyty Karton Gips Słupca

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-27 do 2022-11-04

 • Polanowo

Staranna Zabudowa Płytami GK Słupca

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 3500m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Myszaków

Solidne Płyty Karton Gips

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 150m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Powidz

Płyty Karton Gips

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Strzałkowo

Perfekcyjna Zabudowa GK

Zakres zlecenia: wykonanie zabudów z płyt G-K Powierzchnia: ok. 300 - 400m2 Dostawca materiałów: bez materiału Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz Typ obiektu: wielorodzinny Lokalizacja prac: Pyzdry ...

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Pyzdry

Porządna Zabudowa Karton Gips Słupca

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 100m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Pyzdry

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Września

Ten Zlecający wciąż potrzebuje profesjonalistów od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Września

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Września

Jeśli płyty karton gips to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Klient napisał "Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²". Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Września
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty