Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Sokołowie Podlaskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 829 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Sokołowie Podlaskim

Usługi Remontowo Budowlane Sylwester Kaminski

2 opinie
Płyty karton gips Sokołów Podlaski

Usługi Remontowo Budowlane Sylwester Kaminski świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Sokołowa Podlaskiego i z sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

DOMINO kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz

3 opinie
DOMINO kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz - Wysokiej Klasy Montaż Sufitu Podwieszanego Sokołów Podlaski

Wybierz tę firmę jeśli szukasz kompetentnych ludzi do wysokiej klasy montażu sufitu podwieszanego w miejscowości Sokołów Podlaski lub okolicy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Sokołów Podlaski

3 opinie
Remontowo wykonczeniowa - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Sokołów Podlaski

Płyty karton gips to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Doskonała Zabudowa Karton Gips w Sokołowie Podlaskim

1 opinia
TarGips Zbigniew Zalewski - Doskonała Zabudowa Karton Gips w Sokołowie Podlaskim

Myślisz, że doskonała zabudowa karton gips to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dekor-Rem Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Tomczuk

5 opinii
Dekor-Rem Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Tomczuk - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Sokołów Podlaski

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Wykorzystaj doświadczenie Dekor-Rem Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Tomczuk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego

1 opinia
Usługi Remontowo-Wykończeniowe - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Sokołów Podlaski

Od lat pracownicy firmy Usługi Remontowo-Wykończeniowe oferują usługi z zakresu rewelacyjnego montażu sufitu podwieszanego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetna Adaptacja Poddasza Sokołów Podlaski

2 opinie
Dream-House - Świetna Adaptacja Poddasza Sokołów Podlaski

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od adaptacji poddasza? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Dream-House. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza

2 opinie
BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Sokołów Podlaski

Przygotowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz

2 opinie
Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz - Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Sokołów Podlaski

Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Sokołów Podlaski i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Debud

Debud - Perfekcyjny Sufit Napinany Sokołów Podlaski

Według Ciebie perfekcyjny sufit napinany to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Debud udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Sokołowie Podlaskim (15)

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m², Bielany-Jarosławy

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Bielany-Jarosławy

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m², Jabłonna Lacka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Jabłonna Lacka

Solidna Zabudowa Karton Gips Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia 1: wykonanie ocieplenia poddasza Informacje dodatkowe: - 2 x wełna, - folia paroprzepuszczalna, - podwójny rusz, - podwójna płyta. Powierzchnia: 550m2 Zakres zlecenia 2: ścianki działowe G-K Infor...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Sokołów Podlaski

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 240m², Węgrów

Ten Klient myśli, że staranna zabudowa karton gips to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 240m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Węgrów

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Sokołów Podlaski

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Węgrów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m², Węgrów

Oferując usługi z zakresu płyt karton gips od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Węgrowa, ale także okolicznych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Węgrów

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Drohiczyn

Zrealizowanie zabudowy płytami GK dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-12-08 do 2023-12-08

 • Drohiczyn

Doskonałe Płyty Karton Gips Sokołów Podlaski

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Szukam ekipy do prac z płytami GK, do 100m²". Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Mordy

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m², Grębków

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: Montaż wieszaków Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Grębków

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych Sokołów Podlaski

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie w miejscowości Siedlce i okolicy, więc jeśli poszukuje doskonałego montażu płyt gipsowych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Ustal pasujący termin już teraz!

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Siedlce

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Siedlce

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Siedlce

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 150m², Siedlce

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Siedlce

Rewelacyjna Zabudowa GK Sokołów Podlaski

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin od razu!

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Siedlce

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 6m², Siedlce

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od zabudowy karton gips. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Siedlce

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m², Siedlce

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Siedlce
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty