Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Wałbrzychu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Wałbrzychu

DEVELOPMENT A-J

9 opinii
Płyty karton gips Wałbrzych

Solidna sucha zabudowa to najważniejszy temat dla ekipy z firmy DEVELOPMENT A-J - są zawodowcami w tym fachu. Zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Wałbrzych

6 opinii
Usługi Remontowo-Wykończeniowe - Rewelacyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Wałbrzych

Od lat pracownicy firmy Usługi Remontowo-Wykończeniowe oferują usługi z zakresu rewelacyjnego montażu sufitu podwieszanego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Wałbrzych

6 opinii
Remonty i wykończenia Niewęgłowski & Marciszak s.c. - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Wałbrzych

Uważasz, że profesjonalna zabudowa płytami GK to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Waldek

6 opinii
Waldek - Świetna Zabudowa GK Wałbrzych

Według Ciebie świetna zabudowa GK to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Waldek doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

3 opinie
Anna Grabowska goldgrab - Profesjonalne Płyty Karton Gips Wałbrzych

Zawodowcy z Anna Grabowska goldgrab to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od profesjonalnego płyt karton gips. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Perfekcyjna Adaptacja Poddasza

3 opinie
Bud-plast - Perfekcyjna Adaptacja Poddasza Wałbrzych

Zaufaj fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Bud-plast. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych

7 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Piwowarski - Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych Wałbrzych

Powierz usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Piwowarski z miejscowości Wałbrzych. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Wałbrzycha są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Waw-bud

2 opinie
Waw-bud - Perfekcyjna Zabudowa GK Wałbrzych

Jeśli szukasz ekspertów od zabudowy GK to powierz tę kwestię specjalistom z Waw-bud. Wałbrzych i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Porządny Sufit Napinany

1 opinia
Ant-Rem Usługi remontowe - Porządny Sufit Napinany Wałbrzych

Zaufaj specjalistom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Ant-Rem Usługi remontowe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Doskonała Zabudowa Karton Gips w Wałbrzychu

1 opinia
Maciej Kwaśniewski - Doskonała Zabudowa Karton Gips w Wałbrzychu

Poszukujesz specjalisty od zabudowy karton gips? Wykorzystaj doświadczenie Maciej Kwaśniewski. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Wałbrzychu (15)

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych Wałbrzych

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych prędko nie znajdzie w miejscowości Wałbrzych i okolicy, więc jeżeli szuka odpowiedniego montażu płyt gipsowych to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 15 godzin temu

 • Wałbrzych

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zlecenie o treści "Dam zlecenia na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 60m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2023-11-17 do 2023-11-17

 • Wałbrzych

Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, 60m², Wałbrzych

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 60m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Do zbudowania 2 ścianki działowe proste. Jedna 48 m2 druga 16m2...

2023-11-17 do 2023-11-17

 • Wałbrzych

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK Wałbrzych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 9m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Wałbrzych

Zlecę montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Wałbrzych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: postawienie ścianki działowej z pracami towarzyszącymi, demon...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Wałbrzych

Najlepsza Zabudowa Karton Gips Wałbrzych

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Mamy do wykonania postawienia 250 m2 płyt GK Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termi...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Wałbrzych

Najlepsza Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Wałbrzych

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Wałbrzych

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Wałbrzych

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient zgłosił "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Wałbrzych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z p...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Wałbrzych

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Wałbrzych

Zapytanie o treści - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Wałbrzycha i okolic. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Wałbrzych

Świetna Zabudowa Karton Gips

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od zabudowy karton gips. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Wałbrzych

Zlecę sufit napinany, do 100m², Wałbrzych

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: sufit napinany Informacje dodatkowe: Zlecenie obejmuje 4 sufity w domu jednorodzinny m wraz z oswietle...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Wałbrzych

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z branży montażu płyt gipsowych znajdź idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m². Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Wałbrzych

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Wałbrzych

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Wałbrzych
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty