Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Węgrowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 312 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Węgrowie

Usługi Remontowe

3 opinie
Płyty karton gips Węgrów

Nadal poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Wykorzystaj kompetencje Usługi Remontowe. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

2 opinie
PERF JOB Patryk Jaczewski - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Węgrów

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Węgrów, ale także przyległych powiatów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Suchodolski

30 opinii
Suchodolski - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Węgrów

Suchodolski oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Węgrowa i z sąsiednich miast. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza

17 opinii
Adam Rodźko - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Węgrów

Przygotowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Adam Rodźko ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Węgrowie

11 opinii
MAG-BUD - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Węgrowie

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Węgrowa, ale także okolicznych miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z

15 opinii
DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z - Doskonała Adaptacja Poddasza Węgrów

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

2 opinie
Przemysław Dernałowicz - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Przemysław Dernałowicz z miejscowości Węgrów. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Węgrowa są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Płyty Karton Gips

1 opinia
Budmar Mariusz Piórkowski - Solidne Płyty Karton Gips Węgrów

Wybitni pracownicy firmy Budmar Mariusz Piórkowski spełnią Państwa oczekiwania odnośnie płyt karton gips. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Karol Gastoł - Profesjonalne Płyty Karton Gips Węgrów

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Węgrów, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Adam Wojtyra - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

Po prostu zleć usługę montażu sufitu podwieszanego ekspertom firmy Usługi Remontowo-Budowlane Adam Wojtyra z miejscowości Węgrów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Węgrowa są w ścisłej czołówce. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Węgrowie (14)

Świetna Zabudowa Płytami GK Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Węgrów

Świetna Zabudowa Karton Gips Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Dodatkowo ocieplenie Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-24...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Nadkole

Porządna Zabudowa Karton Gips

To zapytanie o treści - Zlecenie na montaż płyt G-K, domy do 100m2, stała współpraca jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Węgrowa oraz przyległych powiatów. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Węgrów

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Jadów

Ten Klient myśli, że znakomita zabudowa GK to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Jadów

Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, 251-500m², Kukawki

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Kukawki

Idealny Montaż Płyt Gipsowych Węgrów

Podjęcie decyzji o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 99m². Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Sokołów Podlaski

Dobry Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Tłuszcz

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Jarzębia Łąka

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Wykonanie sufitu podwieszanego, stelaż krzyżowy, płyta w jednej warstwie, szpachlowanie Q2 ze szli...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Jarzębia łąka

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Tłuszcz

Klient szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu.

2023-06-09 do 2023-06-17

 • Tłuszcz

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Małkinia

Jeśli wciąż jako profesjonalista od zabudowy płytami GK szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Małkinia

Świetna Zabudowa GK Węgrów

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Zabrodzie

Dam zlecenia na klejenie płyt G-K, 101-250m², Wyszków

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Wyszków

Potrzebna firma na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 40m², Wyszków

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Podzielenie pomieszczenia i obudowanie gotowej lady. Dodatkowo gładzenie i malowanie śc...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Wyszków

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Mińsk Mazowiecki

Zapytanie o treści - Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Mińska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Mińsk Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty