Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Węgrowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 613 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Węgrowie

PERF JOB Patryk Jaczewski

3 opinie
Płyty karton gips Węgrów

Nadal poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Wykorzystaj kompetencje PERF JOB Patryk Jaczewski. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

2 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ASS-BUD ADRIAN STACHEWICZ - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Węgrów

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Węgrów, ale także przyległych powiatów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z

18 opinii
DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Węgrów

DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Węgrowa i z sąsiednich miast. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza

19 opinii
Adam Rodźko - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Węgrów

Przygotowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Adam Rodźko ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Węgrowie

32 opinie
Suchodolski - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Węgrowie

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Węgrowa, ale także okolicznych miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

MAG-BUD Michał Jaszczyński

14 opinii
MAG-BUD Michał Jaszczyński - Doskonała Adaptacja Poddasza Węgrów

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z MAG-BUD Michał Jaszczyński są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin!

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

2 opinie
Przemysław Dernałowicz - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy Przemysław Dernałowicz z miejscowości Węgrów. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Węgrowa są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Płyty Karton Gips

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Karol Gastoł - Solidne Płyty Karton Gips Węgrów

Wybitni pracownicy firmy Usługi Remontowo-Budowlane Karol Gastoł spełnią Państwa oczekiwania odnośnie płyt karton gips. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

1 opinia
Budmar Mariusz Piórkowski - Profesjonalne Płyty Karton Gips Węgrów

Zawiązana z pasji do płyt karton gips firma oferuje profesjonalny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Węgrów, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Adam Wojtyra - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Węgrów

Po prostu zleć usługę montażu sufitu podwieszanego ekspertom firmy Usługi Remontowo-Budowlane Adam Wojtyra z miejscowości Węgrów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Węgrowa są w ścisłej czołówce. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Węgrowie (14)

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m², Grębków

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: Montaż wieszaków Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Grębków

Zabudowa GK Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-12 do 2024-04-12

 • Łochów

Solidna Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Węgrów

Tani Montaż Płyt Gipsowych Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Lokalizacja 07-130 Łochów Termin: Dla zakresu 1 lato 2024 Dla zakr...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Łochów

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 80m², Węgrów

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Węgrów

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 240m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do...

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Węgrów

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 150m², Jadów

Jeśli płyty karton gips w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten składający zapytanie zgłosił "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 150m²". Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-31 do 2024-06-06

 • Jadów

Roboty z płytami G-K łącznie 370m2, ocieplenie poddasza 550m2, Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia 1: wykonanie ocieplenia poddasza Informacje dodatkowe: - 2 x wełna, - folia paroprzepuszczalna, - podwójny rusz, - podwójna płyta. Powierzchnia: 550m2 Zakres zlecenia 2: ścianki działowe G-K Infor...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Sokołów Podlaski

Montaż Płyt Gipsowych

Powiedz Zlecającemu, że takiej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeżeli szuka bezkonkurencyjnego montażu płyt gipsowych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Bielany-Jarosławy

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Mrozy

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Mrozy

Zabudowa Płytami GK Węgrów

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedłóż dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-02-19 do 2024-02-19

 • Tłuszcz

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Tłuszcz

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Ocieplenie i zabudowa poddasza płytą karton gips Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-14 do 2024-02-14

 • Tłuszcz

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m², Tłuszcz

Daj znać Klientowi, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeżeli szuka znakomitego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Tłuszcz

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Mostówka

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Mostówka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty