Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 937 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Ząbkowicach Śląskich

Doskonała Zabudowa GK

2 opinie
Płyty karton gips Ząbkowice Śląskie

Mieszkanie pod klucz oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Ząbkowice Śląskie i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Ząbkowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

WOJ-BUD

4 opinie
WOJ-BUD - Najlepsza Zabudowa GK Ząbkowice Śląskie

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy GK to wykorzystaj doświadczenie WOJ-BUD. Ząbkowice Śląskie to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Płyty Karton Gips

21 opinii
BoMus Bogusław Musiał - Profesjonalne Płyty Karton Gips Ząbkowice Śląskie

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z BoMus Bogusław Musiał są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin od razu!

MAT-BUD

4 opinie
MAT-BUD - Świetna Zabudowa GK Ząbkowice Śląskie

MAT-BUD świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Ząbkowic Śląskich i z sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Najlepsza Adaptacja Poddasza Ząbkowice Śląskie

2 opinie
MR K Paweł Kozioł - Najlepsza Adaptacja Poddasza Ząbkowice Śląskie

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Wykorzystaj kompetencje MR K Paweł Kozioł. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - naprawdę warto.

Doskonała Sucha Zabudowa w Ząbkowicach Śląskich

2 opinie
LJ DOM - Doskonała Sucha Zabudowa w Ząbkowicach Śląskich

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z LJ DOM są dla Ciebie idealni. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Wiesław

6 opinii
Wiesław - Znakomity Sufit Napinany Ząbkowice Śląskie

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Wiesław są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Doskonałe Płyty Karton Gips Ząbkowice Śląskie

4 opinie
Miracle Izolacje Natryskowe Kamila Słupczyńska - Doskonałe Płyty Karton Gips Ząbkowice Śląskie

Ten specjalista działa w rejonie Ząbkowic Śląskich i oferuje różnorodne usługi z zakresu doskonałego płyt karton gips. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi remontowo budowlane

1 opinia
Usługi remontowo budowlane - Rewelacyjny Sufit Napinany Ząbkowice Śląskie

Potrzebujesz dobrej firmy od sufitu napinanego? Zaufaj doświadczeniu Usługi remontowo budowlane. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zarezerwuj termin od razu!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Ząbkowicach Śląskich (17)

Doskonała Zabudowa Płytami GK Ząbkowice Śląskie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Ząbkowice Śląskie

Porządna Zabudowa Karton Gips Ząbkowice Śląskie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Prosze o podanie kwoty .Zalozenie 20cm.izolacji na poddaszu o 300 mKwadr. dziekuje. Termin rozpocz...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Paczków

Świetna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wo...

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Dzierżoniów

Bezkonkurencyjny Montaż Płyt Gipsowych Ząbkowice Śląskie

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Dzierżoniów

Płyty Karton Gips Ząbkowice Śląskie

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: Sufit kasetonowy typu amstrong Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Dzierżoniów

Porządna Zabudowa GK Ząbkowice Śląskie

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 47m² Zakres prac: sufit napinany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Dzierżoniów

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m², Dzierżoniów

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: Odrzybienie sufitu Informacje dodatkowe: Remont całej kuchni jest mała ale trzeba zerwać sufit podwieszany odgrzybić i na nowo pomalować i wystawić fakturę do...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 7 dni temu

 • Dzierżoniów

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Bielawa

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od zabudowy GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Bielawa

Ekipa na sufit napinany, 251-500m², Bielawa

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient zgłosił "Ekipa na sufit napinany, 251-500m²". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Bielawa

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 40m², Bielawa

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Proszę o ofertę na sufity podwieszane (salon z kuchnią 30m2, łazienka 6m2, hol 4m2 Termi...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Bielawa

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m², Kłodzko

Doprowadź do tego, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu montażu płyt gipsowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Kłodzko

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 4m², Kłodzko

Daj znać Zlecającemu, że lepszej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Kłodzko i okolicy, więc jeśli szuka doskonałego montażu płyt gipsowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Kłodzko

Solidne Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Wycena ścianki działowej 5m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Kłodzko

Staranna Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-07...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Strzelin

Rewelacyjna Zabudowa GK

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 3m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Strzelina oraz przyległych powiatów. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Strzelin

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Strzelin

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie zabudowy GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Strzelin

Doskonałe Płyty Karton Gips

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m²". Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Strzelin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty