Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 693 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Zawierciu

Poziom 25 Piotr Sudoł

3 opinie
Płyty karton gips Zawiercie

Myślisz, że doskonałej jakości sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Budomax

1 opinia
Budomax - Najlepszy Montaż Sufitu Podwieszanego Zawiercie

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najlepszego montażu sufitu podwieszanego z Zawiercia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Budomax jest do Twojej dyspozycji. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Termo-bud Rafał Karwa

23 opinie
Termo-bud Rafał Karwa - Profesjonalna Sucha Zabudowa Zawiercie

Sucha zabudowa w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Bad&Mat

5 opinii
Bad&Mat - Solidna Sucha Zabudowa Zawiercie

Sucha zabudowa w najlepszym wydaniu to dla firmy BadMat pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Doskonała Sucha Zabudowa w Zawierciu

5 opinii
Romelux - Doskonała Sucha Zabudowa w Zawierciu

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Zawiercie, ale także pobliskich powiatów. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

PF Construction Piotr Frejowski

1 opinia
PF Construction Piotr Frejowski - Najwyższej Klasy Montaż Sufitu Podwieszanego Zawiercie

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest montaż sufitu podwieszanego. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

BUD-LUK

2 opinie
BUD-LUK - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Zawiercie

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od kilkunastu lat, głównie na obszarze Zawiercia, ale także okolicznych miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Paweł Priebe-Efekt

8 opinii
Paweł Priebe-Efekt - Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Zawiercie

Jeszcze szukasz dobrej firmy od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji Paweł Priebe-Efekt. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Fantastyczny Montaż Sufitu Podwieszanego Zawiercie

2 opinie
WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk - Fantastyczny Montaż Sufitu Podwieszanego Zawiercie

Powierz zadanie fantastycznego montażu sufitu podwieszanego profesjonalistom z firmy WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Zawiercie i przyległych miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Doskonała Zabudowa GK Zawiercie

3 opinie
ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY "Dach Decker" Eliasz Waldemar - Doskonała Zabudowa GK Zawiercie

Uwierz specjalistom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY Dach Decker Eliasz Waldemar. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Zawierciu (16)

Najlepsza Zabudowa GK Zawiercie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 8 dni temu

 • Zawiercie

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m², Zawiercie

Spraw, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży montażu płyt gipsowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m². Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 8 dni temu

 • Zawiercie

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 251-500m², Łazy

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-06 do 2024-04-13

 • Łazy

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 101-250m², Zawiercie

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako specjalista od zabudowy GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Zawiercie

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m², Zawiercie

Ten Klient uważa, że pierwszorzędna zabudowa płytami GK to nieprosty temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Zawiercie

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 25m², Zawiercie

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Zawiercie

Montaż Płyt Gipsowych Zawiercie

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli szuka taniego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Żarnowiec

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 18m², Łany Wielkie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 18m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Łany wielkie

Doskonałej Jakości Zabudowa Płytami GK Zawiercie

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości zabudowa płytami GK to niełatwe zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Zawiercie

Płyty Karton Gips Zawiercie

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 7m² Zakres prac: Wykonanie zabudowy karnisza Informacje dodatkowe: Zabudowa w kształcie litery L. 7 m.b na 1 m wysokości. Potrzebne rusztowanie. Zabudowa na wysokości 3m. Te...

2024-01-09 do 2024-01-09

 • Łazy

Rewelacyjna Zabudowa Karton Gips Zawiercie

Klient napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 120m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-12-27 do 2024-01-04

 • Kroczyce

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 50m², Łazy

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-06 do 2023-12-06

 • Łazy

Świetny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 18m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Zawiercie

Ekipa na sufit napinany, 32m², Łazy

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łazy

Zlecenie na sufit napinany, 20m², Łazy

Zlecenie o treści - Zlecenie na sufit napinany, 20m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Śląskiego oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Łazy

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek dział...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Zawiercie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty