Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 585 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bielsku-Białej

MAWO Marcin Worek

45 opinii
Gładzie Bielsko-Biała

Utworzona z pasji do gładzi firma oferuje profesjonalne gładzenie ścian na terenie miejscowości Bielsko-Biała, jak również pobliskich miast i powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

8 opinii
GOSE Usługi Remontowo budowlane - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GOSE Usługi Remontowo budowlane z Bielska-Białej będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

6 opinii
"LORSO" Bartosz Loreńczyk - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Wykorzystaj doświadczenie LORSO Bartosz Loreńczyk. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

5 opinii
Business Services Urszula Nowak - Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Już teraz zadzwoń do nich.

Luk Complex

3 opinie
Luk Complex - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Bielsko-Biała

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Luk Complex. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

fasadapol

1 opinia
fasadapol - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom fasadapol. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

1 opinia
CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

Jeżeli poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Doskonałe Gładzie

1 opinia
Krzysztof Krzyzowski. MACH-POL - Doskonałe Gładzie Bielsko-Biała

Znakomici pracownicy Krzysztof Krzyzowski. MACH-POL spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

1 opinia
PROFIS - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PROFIS jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin od razu!

Staranne Gładzie Na Mokro

14 opinii
Radek Legal - Staranne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Radek Legal ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bielsku-Białej (18)

Perfekcyjne Gładzie Bielsko-Biała

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Bielsko-Biała

Profesjonalne Gładzenie Ścian Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi gipsowej i pomalowanie powierzchni 100m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Bielsko-Biała

Najlepsze Gładzenie Ścian

Najlepsze gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Mazańcowice

Solidne Położenie Gładzi Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Jaworze

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bestwina

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Bestwina

Fantastyczne Gładzenie Ścian

Szukasz zleceniodawcy jako specjalista od fantastycznego gładzenia ścian w miejscowości Śląskie lub w okolicznych miastach? Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Kaniów

Staranne Gładzie

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, 501-1000m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Śląskie i okolic. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Wilamowice

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Brenna

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: W nowym domu ,po tynkach gipsowych. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Brenna

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Żywiec

Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Masz zamiar wykonać zlecenie na kładzenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m² to doskonały wybór. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Żywiec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m², Żywiec

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na solidne położenie gładzi w rejonie Żywca i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Żywiec

Kładzenie Gładzi

Zrealizuj zadanie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m²", jako specjalista z miejscowości Góra. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Góry jesteś jednym z najlepszych. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Góra

Najlepsze Gładzenie Ścian

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Śląskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Wola

Zapytanie o położenie gładzi, 500m², Pielgrzymowice

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego położenia gładzi o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 500m²", jako ekspert z miejscowości Śląskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Śląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Pielgrzymowice

Szukam firmy na położenie gładzi, 501-1000m², Oświęcim

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam firmy na położenie gładzi, 501-1000m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Oświęcim

Solidne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi w kotłowni plus korytarz plus sufit najlepiej samemu ocenić ściany przygotowane zagruntowane...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Oświęcim

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 40m², Oświęcim

Ten Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 40m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 5 dni temu

 • Oświęcim

Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Hażlach
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty