Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 431 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bielsku-Białej

MAWO Marcin Worek

33 opinie
Gładzie Bielsko-Biała

Utworzona z pasji do gładzi firma oferuje profesjonalne gładzenie ścian na terenie miejscowości Bielsko-Biała, jak również pobliskich miast i powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

21 opinii
FHU Mariusz Surmiak - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? FHU Mariusz Surmiak z Bielska-Białej będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

5 opinii
Dominik Gips - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Wykorzystaj doświadczenie Dominik Gips. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

4 opinie
Glazbud Piotr Pietrzak - Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Już teraz zadzwoń do nich.

Business Services Urszula Nowak

3 opinie
Business Services Urszula Nowak - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Bielsko-Biała

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Business Services Urszula Nowak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk

3 opinie
Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

10 opinii
MULTICOLOR - Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

Jeżeli poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji MULTICOLOR. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Doskonałe Gładzie

1 opinia
Jaw-Pro - Doskonałe Gładzie Bielsko-Biała

Znakomici pracownicy Jaw-Pro spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

1 opinia
SOLIDMAR - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SOLIDMAR jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin od razu!

Staranne Gładzie Na Mokro

1 opinia
Stempmal Sebastian Hutyra - Staranne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Stempmal Sebastian Hutyra ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bielsku-Białej (15)

Staranne Gładzie Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Jednokrotne gładzenie ścian. Dwukrotne gładzenie sufitów wszystko do szlifowania Termin rozpoczęcia prac: m...

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Bielsko-Biała

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 23m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 23m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-06 do 2022-11-14

 • Bielsko-Biała

Rewelacyjne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Bielsko-Biała

Położenie gładzi, 101-300m², Bielsko-Biała

Klient napisał "Położenie gładzi, 101-300m²". Przyjmij zlecenie rewelacyjnego kładzenia gładzi jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z okolic Bielska-Białej i przyległych miast. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Bielsko-Biała

Porządne Gładzie

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Położenie gładzi, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Bielsko-Biała

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: witam interesuję mnie położenie gładzi w małym domku parterowym. 4 pokoje kuchnia, korytarz. ściany aktualni...

2022-08-02 do 2022-08-10

 • Bielsko-Biała

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 1001-2000m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-15 do 2022-11-16

 • Kozy

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Czechowice-Dziedzice

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Czechowice-Dziedzice

Rewelacyjne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi i szlifowanie w mieszkaniu w stanie deweloperskim. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-23 do 2023-01-04

 • Czechowice-Dziedzice

Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

 • Porąbka

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Kęty

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Kęty

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Chybie

Kładzenie Gładzi

Zapytanie o treści - Położenie gładzi, do 100m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Żywca oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Żywiec

Najlepsze Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 2500m² Informacje dodatkowe: proszę o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Żywiec

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego kładzenia gładzi o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 32m²", jako fachowiec z miejscowości Żywiec. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Żywca nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Żywiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty