Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 631 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bieruniu

SOLID-BUD

5 opinii
Gładzie Bieruń

Jeżeli szukasz współpracy to specjaliści z SOLID-BUD są dla Ciebie idealni. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Bergman A. G. Koneccy

19 opinii
Bergman A. G. Koneccy - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Bieruń

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Bergman A. G. Koneccy. Bieruń to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Bieruń

11 opinii
BC Bud - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Bieruń

BC Bud oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Bierunia oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Porządne Gładzie Bezpyłowe Bieruń

1 opinia
Mariusz Niewolik konektik - Porządne Gładzie Bezpyłowe Bieruń

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu Mariusz Niewolik konektik. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

Pierwszorzędne Gładzie

3 opinie
Bogbyg Bogdan Matuszny - Pierwszorzędne Gładzie Bieruń

Pierwszorzędne gładzie to życiowa pasja tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjne Gładzie w Bieruniu

6 opinii
AKTIV BUD - Perfekcyjne Gładzie w Bieruniu

Myślisz, że najlepsze gładzie bezpyłowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

FHU MIR-BUD

4 opinie
FHU MIR-BUD - Profesjonalne Kładzenie Gładzi Bieruń

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi ekspertom z miejscowości Bieruń. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Bierunia nie mają sobie równych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

PRB Spec-Boy Grzegorz Glistak

2 opinie
PRB Spec-Boy Grzegorz Glistak - Znakomite Gładzie Gipsowe Bieruń

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z PRB Spec-Boy Grzegorz Glistak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

MWP

1 opinia
MWP - Najlepsze Gładzie Gipsowe Bieruń

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MWP jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Grzegorz Musioł

4 opinie
Grzegorz Musioł - Solidne Położenie Gładzi Bieruń

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Bierunia. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bieruniu (15)

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Bieruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Klatka schodowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Chełm Śląski

Zlecę szpachlowanie, 20m², Wola

Poszukujesz klienta jako ekspert od profesjonalnego kładzenia gładzi w miejscowości Śląskie lub na terenie Śląskiego? Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Wola

Znakomite Gładzie Bieruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Bobrek

Kładzenie Gładzi

Szukasz zlecenia jako specjalista od pierwszorzędnego kładzenia gładzi w miejscowości Oświęcim lub w pobliskich miastach? Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Oświęcim

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Oświęcim

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Oświęcimia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Oświęcim

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 5 dni temu

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 10m², Tychy

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista z zakresu profesjonalnego kładzenia gładzi z Tychów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Umów się na konkretny termin już teraz!

2023-11-06 do 2023-11-13

 • Tychy

Doskonałej Jakości Gładzie

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na położenie gładzi, 40m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Tychy

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Bieruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-25...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Tychy

Staranne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Tychy

Staranne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Tychy

Profesjonalne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Tychy

Doskonałe Położenie Gładzi Bieruń

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Szpachlowanie i czyszczenie gładzie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-16 do 2023-06-16

 • Libiąż

Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Mysłowice

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Mysłowice

Szukam firmy na położenie gładzi, 300m², Wyry

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, 300m², chcąc doświadczonych specjalistów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Wyry
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty