Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bydgoszczy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bydgoszczy

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

26 opinii
Gładzie Bydgoszcz

Z czystym sumieniem powierz zadanie wysokiej klasy położenia gładzi fachowcom z firmy Molart. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bydgoszczy i pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Paweł Łuszpiński Usługi Remontowe

16 opinii
Paweł Łuszpiński Usługi Remontowe - Staranne Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Paweł Łuszpiński Usługi Remontowe są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Pierwszorzędne Gładzie Bydgoszcz

12 opinii
PHU SZAFIR - Pierwszorzędne Gładzie Bydgoszcz

Firma PHU SZAFIR to prawdziwi profesjonaliści w branży gładzi. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Bydgoszczy. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

GACEK-BUD

12 opinii
GACEK-BUD - Solidne Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Myślisz, że solidne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Gładzie

11 opinii
Gerard - Doskonałe Gładzie Bydgoszcz

Znakomici pracownicy Gerard spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Gładzie Bydgoszcz

9 opinii
Fab-Bud Fabian Joachimiak - Solidne Gładzie Bydgoszcz

Zawodowcy z Fab-Bud Fabian Joachimiak to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od gładzi. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Fantastyczne Kładzenie Gładzi w Bydgoszczy

7 opinii
Remowator - Fantastyczne Kładzenie Gładzi w Bydgoszczy

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Remowator jest gotowa Ci pomóc. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma Remontowo-Budowlana Mariusz Kotarak

4 opinie
Firma Remontowo-Budowlana Mariusz Kotarak - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Bydgoszcz

Firma Firma Remontowo-Budowlana Mariusz Kotarak świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Bydgoszczy i okolic. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Jakub sieja

1 opinia
Jakub sieja - Doskonałe Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Jakub sieja. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Mar-bud

1 opinia
Mar-bud - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Bydgoszcz

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Mar-bud. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bydgoszczy (13)

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Bydgoszcz

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenie gładzi, 10000m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Bydgoszcz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 30m², Bydgoszcz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Bydgoszcz

Porządne Gładzie Bydgoszcz

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Bydgoszcz

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Bydgoszcz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-04 do 2023-09-04

 • Bydgoszcz

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Bydgoszcz

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bydgoszcz

Perfekcyjne Gładzie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od gładzi potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o położenie gładzi, 30m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Bydgoszczy z pewnością dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Bydgoszcz

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 120m² Informacje dodatkowe: Mieszkanie 51m2, położenie gładzi na suficie i ścianach, zakupiono gotową gładź cekol F-16 Termin rozpoczęcia prac: na...

2023-08-20 do 2023-08-23

 • Bydgoszcz

Szukam firmy na położenie gładzi, 35m², Bydgoszcz

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na położenie gładzi, 35m²". Wykonaj zadanie wysokiej klasy położenia gładzi jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z Bydgoszczy i pobliskich powiatów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Bydgoszcz

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Bydgoszcz

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-06-12 do 2023-06-12

 • Bydgoszcz

Położenie gładzi, 30m², Bydgoszcz

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Położenie gładzi, 30m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Bydgoszcz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Bydgoszcz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi polimerowych maszynowo. Dom jednorodzinny w stanie surowym zamkniętym. https:/z500.pl/proj...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Bydgoszcz

Szukam firmy na położenie gładzi, 1001-2000m², Bydgoszcz

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego położenia gładzi od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy na terenie Bydgoszczy. Zaproponuj termin już teraz!

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Bydgoszcz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty