Kategorie
Szukaj

Gładzie w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Częstochowie

Pol-Market

15 opinii
Gładzie Częstochowa

Po prostu zleć zadanie położenia gładzi specjalistom firmy Pol-Market z miejscowości Częstochowa. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Częstochowy są w ścisłej czołówce. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

1 opinia
Krzysztof Błaszczyk - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Częstochowa

Z czystym sumieniem powierz zadanie najwyższej klasy gładzenia ścian specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Częstochowa i okolicznych miast. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Gips-Tech

1 opinia
Gips-Tech - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Częstochowa

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Gips-Tech z Częstochowy jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe

7 opinii
Dorbud - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Częstochowa

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Dorbud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Gładzie Gipsowe w Częstochowie

13 opinii
Mateusz Hajduś - Solidne Gładzie Gipsowe w Częstochowie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Mateusz Hajduś. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Perfekcyjne Gładzie Częstochowa

5 opinii
WELLDONE S.C - Perfekcyjne Gładzie Częstochowa

Gładzie nie ma dla firmy WELLDONE S.C żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie gładzenia ścian. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

MJP Mateusz Wolny

39 opinii
MJP Mateusz Wolny - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Częstochowa

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego gładzenia ścian, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma MJP Mateusz Wolny jest Twoim rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

MPDOM Michał Sobczyk

7 opinii
MPDOM Michał Sobczyk - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Częstochowa

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z MPDOM Michał Sobczyk są dla Ciebie stworzeni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek

4 opinie
BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Częstochowa

Zleć zadanie pierwszorzędnego kładzenia gładzi specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Częstochowy i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Doskonałe Gładzie Gipsowe Częstochowa

4 opinie
Wojciech Musiał - Doskonałe Gładzie Gipsowe Częstochowa

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Częstochowy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Częstochowie (14)

Dam zlecenie na położenie gładzi, 15m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 15m² Informacje dodatkowe: Stiuk Wenecki Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Częstochowa

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Częstochowa

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Częstochowa

Staranne Gładzie Częstochowa

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Częstochowy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Częstochowa

Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Tylko kontakt telefoniczny 607•••••• Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Częstochowa

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-28 do 2023-06-28

 • Częstochowa

Perfekcyjne Położenie Gładzi Częstochowa

Zlecenie o treści - Położenie gładzi, 301-500m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Częstochowa i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Częstochowa

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Częstochowa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Częstochowa

Położenie gładzi, 101-300m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Poszukuję do położenia gładzi i wyszlifowania Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Częstochowa

Rewelacyjne Gładzie

Ten Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Częstochowa

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Wierzchowisko

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie i zeszlifowanie gipsówki na tynki mechaniczne w stanie deweloperskim. Na sufit gipsó...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Wierzchowisko

Zlecę szlifowanie ścian, sufitów, 101-300m², Rudnik Mały

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę szlifowanie ścian, sufitów, 101-300m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Rudnik mały

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Dam zlecenie na szpachlowanie, do 100m². Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Kłobuck

Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Miedźno

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-20 do 2023-05-24

 • Miedźno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty