Kategorie
Szukaj

Gładzie w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 442 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Częstochowie

Gips-Tech

1 opinia
Gładzie Częstochowa

Po prostu zleć zadanie położenia gładzi specjalistom firmy Gips-Tech z miejscowości Częstochowa. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Częstochowy są w ścisłej czołówce. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

13 opinii
Mateusz Hajduś - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Częstochowa

Z czystym sumieniem powierz zadanie najwyższej klasy gładzenia ścian specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Częstochowa i okolicznych miast. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

WELLDONE S.C

5 opinii
WELLDONE S.C - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Częstochowa

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? WELLDONE S.C z Częstochowy jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe

15 opinii
Pol-Market - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Częstochowa

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Pol-Market perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Gładzie Gipsowe w Częstochowie

7 opinii
MPDOM Michał Sobczyk - Solidne Gładzie Gipsowe w Częstochowie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji MPDOM Michał Sobczyk. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Perfekcyjne Gładzie Częstochowa

4 opinie
BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek - Perfekcyjne Gładzie Częstochowa

Gładzie nie ma dla firmy BAUTECHNIK Krzysztof Wieczorek żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie gładzenia ścian. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

MJP Mateusz Wolny

29 opinii
MJP Mateusz Wolny - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Częstochowa

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego gładzenia ścian, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma MJP Mateusz Wolny jest Twoim rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Wojciech Musiał

4 opinie
Wojciech Musiał - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Częstochowa

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Wojciech Musiał są dla Ciebie stworzeni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

X-BUD Malowanie metodą natryskową

9 opinii
X-BUD Malowanie metodą natryskową - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Częstochowa

Zleć zadanie pierwszorzędnego kładzenia gładzi specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Częstochowy i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Doskonałe Gładzie Gipsowe Częstochowa

6 opinii
Fenikro Karolina Świącik - Doskonałe Gładzie Gipsowe Częstochowa

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Częstochowy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Częstochowie (14)

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Częstochowa

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego położenia gładzi o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m²", jako ekspert z miejscowości Częstochowa. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Częstochowy jesteś w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Częstochowa

Dam zlecenie na położenie gładzi, 20m², Częstochowa

Zrealizuj zlecenie rewelacyjnego położenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 20m²", jako fachowiec z miejscowości Częstochowa. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Częstochowy jesteś jednym z najlepszych. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Częstochowa

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-08-05 do 2022-08-13

 • Częstochowa

Profesjonalne Położenie Gładzi Częstochowa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-25 do 2023-01-25

 • Kłobuck

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Rywaczki

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Rywaczki

Szukam firmy na położenie gładzi, 301-500m², Malinowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: położenie gładzi gipsowych Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Malinowice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 20m², Kochanowice

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Kochanowice

Położenie gładzi, 101-300m², Popów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Popów

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 501-1000m², Dylów Rządowy

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako specjalisty od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 501-1000m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Dylów rządowy

Zlecę położenie gładzi, do 100m², Ossy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi finiszowej na tynku gipsowym. Ściany są idealnie proste. Termin rozpoczęcia pra...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Ossy

Rewelacyjne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-08-02 do 2022-08-04

 • Zawiercie

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

To zlecenie o treści - Położenie gładzi, 15m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Zawiercie oraz przyległych powiatów. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 2 dni temu

 • Zawiercie

Położenie Gładzi

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o wysokiej klasy położenie gładzi z Tarnowskich Gór. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Tarnowskie Góry

Potrzebna ekipa na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Tarnowskie Góry

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-08-25 do 2022-09-02

 • Tarnowskie Góry
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty