Kategorie
Szukaj

Gładzie w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 442 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Dąbrowie Górniczej

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

10 opinii
Gładzie Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy kładzenia gładzi, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Multitechnika Piotr Koch Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

4 opinie
SECHEN - Profesjonalne Gładzenie Ścian Dąbrowa Górnicza

Firma SECHEN świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Dąbrowa Górnicza i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe

5 opinii
Metr na Metr (MxM) - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Dąbrowa Górnicza

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Dąbrowy Górniczej są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

4 opinie
Rafał Wierzchowski "REFIT" - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Rafał Wierzchowski REFIT jest gotowa Ci pomóc. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Profesjonalne Gładzie

4 opinie
Nr 1 na Śląsku Remonty Mieszkań - Profesjonalne Gładzie Dąbrowa Górnicza

Profesjonalne gładzie to życiowa pasja ekipy z firmy Nr 1 na Śląsku Remonty Mieszkań - nie mają sobie równych w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Kładzenie Gładzi

6 opinii
Usługi remontowo-budowlane - Najlepsze Kładzenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

Założona z zamiłowania do gładzi firma oferuje najlepsze kładzenie gładzi na terenie miejscowości Dąbrowa Górnicza, jak również okolicznych miast i powiatów. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe

4 opinie
Robert Kot / JM-STALE Sp. z.o.o - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Dąbrowa Górnicza

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Robert Kot JM-STALE Sp. z.o.o z Dąbrowy Górniczej będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

MAGMA MAGDALENA JURASZCZYK

1 opinia
MAGMA MAGDALENA JURASZCZYK - Wyjątkowe Położenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego położenia gładzi z Dąbrowy Górniczej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma MAGMA MAGDALENA JURASZCZYK jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Najlepsze Gładzenie Ścian Dąbrowa Górnicza

5 opinii
Anmar - Najlepsze Gładzenie Ścian Dąbrowa Górnicza

Wiele długich lat pracownicy firmy Anmar świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidne Gładzie Szpachlowe w Dąbrowie Górniczej

2 opinie
G-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Solidne Gładzie Szpachlowe w Dąbrowie Górniczej

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? G-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Dąbrowie Górniczej (17)

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Dąbrowa Górnicza

Położenie gładzi, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Ten Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Położenie gładzi, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2022-12-24 do 2023-01-01

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Dąbrowa Górnicza

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Kładzenie Gładzi Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 6m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Dąbrowa Górnicza

Gładzie Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: Gładź bezpylowa Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-07-26 do 2022-08-03

 • Dąbrowa Górnicza

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2022-11-14 do 2022-11-15

 • Łazy

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zapytanie o treści - Położenie gładzi, 35m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Sosnowca i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2022-08-17 do 2022-08-25

 • Sosnowiec

Zlecę położenie gładzi, do 100m², Sosnowiec

Upewnij się, że Klienci zlecający gładzenie ścian są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od gładzenia ścian. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Sosnowiec

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 62m², Sosnowiec

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o doskonałe gładzenie ścian w Sosnowcu. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2022-08-13 do 2022-08-21

 • Sosnowiec

Zapytanie o położenie gładzi, 150m², Sosnowiec

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Sosnowca. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2022-08-10 do 2022-08-18

 • Sosnowiec

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 2000m², Sosnowiec

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze cechy jako eksperta od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 2000m². Nie czekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

2022-08-17 do 2022-08-25

 • Sosnowiec

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 godziny temu

 • Sosnowiec

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Będzin

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Będzina? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-11-01 do 2022-11-09

 • Będzin

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Jaworzno

Wykonaj zadanie profesjonalnego kładzenia gładzi o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m²", jako specjalista z miejscowości Jaworzno. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Jaworzna jesteś w ścisłej czołówce. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Jaworzno

Szukam firmy na położenie gładzi, 35m², Jaworzno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: Gładzie na suficie (powierzchnia sufitu do 35m2) + gładzie na 2 scianach w pokoju i 2 w kuchni ( łącznie powierzchnia śc...

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Jaworzno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty