Kategorie
Szukaj

Gładzie w Dzierżoniowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Dzierżoniowie

Marko

11 opinii
Gładzie Dzierżoniów

Uwierz fachowcom w dziedzinie gładzi szpachlowych i zatrudnij Marko. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Jar-bud Jarosław Palej

5 opinii
Jar-bud Jarosław Palej - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Dzierżoniów

Wykonanie gładzi szpachlowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Jar-bud Jarosław Palej ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Dzierżoniów

2 opinie
MarBud - Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Dzierżoniów

Z czystym sumieniem powierz zadanie wysokiej klasy położenia gładzi fachowcom z firmy MarBud. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Dzierżoniowa i pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Krystian Hryniewicz

2 opinie
Krystian Hryniewicz - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Dzierżoniów

Poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu Krystian Hryniewicz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Staranne Gładzie Na Mokro Dzierżoniów

1 opinia
Grzegorz Przyborowski - Staranne Gładzie Na Mokro Dzierżoniów

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Wykorzystaj kompetencje Grzegorz Przyborowski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dezajnowo

1 opinia
Dezajnowo - Staranne Gładzie Gipsowe Dzierżoniów

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Dezajnowo poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Bogumił Michalski

10 opinii
Bogumił Michalski - Solidne Gładzenie Ścian Dzierżoniów

Zleć prace dotyczące gładzenia ścian ekspertom firmy Bogumił Michalski z miejscowości Dzierżoniów. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Dzierżoniowa są w ścisłej czołówce. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe w Dzierżoniowie

7 opinii
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE (DACHY DACHY Z PAPY) - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe w Dzierżoniowie

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE DACHY DACHY Z PAPY z Dzierżoniowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PRO Realizacja

2 opinie
PRO Realizacja - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Dzierżoniów

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PRO Realizacja ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Natan Łojek

2 opinie
Natan Łojek - Pierwszorzędne Gładzie Na Mokro Dzierżoniów

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Natan Łojek. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Dzierżoniowie (16)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Dzierżoniów

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Dzierżoniów

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Świdnica

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-02-16 do 2023-02-16

 • Świdnica

Staranne Gładzie Dzierżoniów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Tynki wapienne Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Włodowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Domasław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: budynek deweloperski, poszukiwana ekipa na gładzie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Domasław

Szukam firmy na położenie gładzi, 60m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wałbrzych

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Knauf super Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Wałbrzych

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Dzierżoniów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Świebodzice

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-02...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Smolec

Położenie gładzi, 25m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 48m², Wrocław

Planujesz wykonać zlecenie na położenie gładzi, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapytanie o położenie gładzi, 48m² to wspaniały pomysł. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Solidne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Połżenie gładzi na suficie i na ścianach. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Zapytanie o szpachlowanie, do 100m², Wrocław

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-03 do 2023-02-03

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 186m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 186m² Informacje dodatkowe: Położenie 2 warstw gładzi w mieszkaniu 64m2 - łącznie ścian i sufitów do położenia gładzi jest 186 m2. Termin rozpoczę...

2023-03-05 do 2023-03-07

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Poszukuje profesjonalisty do położenia i przeszlifowanie gładzi gipsowej. Około 150metrow łącznie na sufitach i ści...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Wrocław

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Wrocław

Chcesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Wrocławia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Wrocław

Rewelacyjne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Naprawa uszkodzonego stiuku. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-12 do 2023-01-16

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty