Kategorie
Szukaj

Gładzie w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Gdańsku

Solidne Gładzie

28 opinii
Gładzie Gdańsk

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? MAG-BUD z Gdańska będzie najszybszą drogą. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Gipsowe

22 opinie
KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński - Znakomite Gładzie Gipsowe Gdańsk

Uważasz, że znakomite gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ

11 opinii
EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ - Perfekcyjne Gładzie Gdańsk

Pracownicy EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego gładzi. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Ogolnobudowlane Sebastian Peikowski

5 opinii
Usługi Ogolnobudowlane Sebastian Peikowski - Porządne Gładzie Gipsowe Gdańsk

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Usługi Ogolnobudowlane Sebastian Peikowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BS Professional

4 opinie
BS Professional - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Gdańsk

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje BS Professional. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

3 opinie
Krzysztof Kruszyński - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Gdańsk

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Krzysztof Kruszyński. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Staranne Gładzie Na Mokro w Gdańsku

2 opinie
Usługi ogólnobudowlane Adam Omieczynski - Staranne Gładzie Na Mokro w Gdańsku

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Usługi ogólnobudowlane Adam Omieczynski udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Znakomite Gładzie Na Mokro Gdańsk

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budowlane Rogocki Piotr - Znakomite Gładzie Na Mokro Gdańsk

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi na mokro to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Przedsiębiorstwo Budowlane Rogocki Piotr. Gdańsk to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

DOMAT Usługi remontowo-budowlane

1 opinia
DOMAT Usługi remontowo-budowlane - Profesjonalne Gładzie Gdańsk

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Gdańska, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Gdańsk

1 opinia
FAST WORK - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Gdańsk

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Gdańsku (23)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Położenie gładzi, 72m², Gdańsk

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kładzenia gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m², Gdańsk

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Gdańsk

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi w kuchni w bloku z wielkiej płyty Gdańsk Chełm Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Gdańsk

Położenie gładzi, 450m², Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 450m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny Gdańsk Maćkowy. Term realizacji; październik b.r. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Gdańsk

Zapytanie o położenie gładzi, 60m², Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Gdańsk

Fantastyczne Położenie Gładzi Gdańsk

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o szpachlowanie, 101-300m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Gdańsk

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Gładzie Gdańsk

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Gładź polimerowa. Interesuje nas wykonanie usługi gruntowania, położenia gładzi szlifowania + ewentualne ma...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Gdańsk

Solidne Kładzenie Gładzi Gdańsk

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu solidnego kładzenia gładzi wykonaj zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m² i zostało złożone przez rzetelnego Zleceniodawcę. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Gdańsk

Gładzenie Ścian

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający gładzenie ścian są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od gładzenia ścian. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-07-19 do 2023-07-19

 • Gdańsk

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w branży. Ustal pasujący termin już teraz!

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Gdańsk

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Gdańsk

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o położenie gładzi, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Gdańsk

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Gdańsk

Chcesz znaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu fantastycznego położenia gładzi? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Gdańsk

Najlepsze Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Gdańsk

Dam zlecenie na położenie gładzi, 64m², Gdańsk

Jeśli kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako fachowca od położenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na położenie gładzi, 64m². Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Gdańsk

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty