Kategorie
Szukaj

Gładzie w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Gdyni

Rewelacyjne Położenie Gładzi

4 opinie
Gładzie Gdynia

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy BS Professional z miejscowości Gdynia. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Gdyni nie mają sobie równych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

2 opinie
Usługi ogólnobudowlane Adam Omieczynski - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

Firma Usługi ogólnobudowlane Adam Omieczynski świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budowlane Rogocki Piotr - Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Przedsiębiorstwo Budowlane Rogocki Piotr. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

22 opinie
KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński - Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

23 opinie
Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada - Świetne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada z Gdyni będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

DBremonty

7 opinii
DBremonty - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Gdynia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest gładzenie ścian. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus

1 opinia
Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus - Znakomite Gładzie Gipsowe Gdynia

Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gdyni i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Sucha Forma

5 opinii
Sucha Forma - Profesjonalne Gładzenie Ścian Gdynia

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian profesjonalistom z miejscowości Gdynia. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Gdyni nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

USŁUGI BUDOWLANE

23 opinie
USŁUGI BUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? USŁUGI BUDOWLANE z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Zakład Budowlano Stolarski Andrzej Chmielecki

1 opinia
Zakład Budowlano Stolarski Andrzej Chmielecki - Staranne Gładzie Szpachlowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Zakład Budowlano Stolarski Andrzej Chmielecki z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Gdyni (18)

Zapotrzebowanie na szpachlowanie, do 100m², Gdynia

Klient napisał "Zapotrzebowanie na szpachlowanie, do 100m²". Przyjmij zadanie profesjonalnego gładzenia ścian jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z Gdyni i przyległych powiatów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-09-01 do 2023-09-01

 • Gdynia

Fantastyczne Położenie Gładzi Gdynia

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Gdynia

Zlecę szpachlowanie, 101-300m², Gdynia

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-01...

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Gdynia

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Gdynia

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Gdynia

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Gdynia

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Gdynia

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące perfekcyjnego położenia gładzi od sprawdzonych zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Pomorskie lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-06-09 do 2023-06-17

 • Kosakowo

Solidne Gładzenie Ścian Gdynia

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 250m² Informacje dodatkowe: Usługa cekolowania 250m2. Interesują mnie tylko oferty do 25 zl Termin rozpoczęcia prac...

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Kosakowo

Położenie gładzi, 21m², Sopot

Kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Sopot

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-18 do 2023-09-26
dodano 3 dni temu

 • Sopot

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Rumia

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w rejonie Pomorskiego lub w okolicznych miastach? Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Rumia

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Rumia

Zrealizuj usługę fantastycznego położenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m²", jako ekspert z miejscowości Pomorskie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Pomorskiego nie masz sobie równych. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Rumia

Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Bezpylowa gładz Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Rumia

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 102m², Tuchom

Szukasz Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu najwyższej klasy kładzenia gładzi z Pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Tuchom

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Kowalewo

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako specjalisty od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Kowalewo

Najlepsze Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 500m² Informacje dodatkowe: Zlecę położenie gładzi wapiennych, powierzchnia ścian ok. 500m2. Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-09...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 22:35

 • Dobrzewino

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Jeśli pracujesz od lat i wykonujesz usługi z zakresu kładzenia gładzi odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Dam zlecenie na położenie gładzi, 60m² i zostało złożone przez sprawdzonego Klienta. Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-03-12 do 2023-03-13

 • Nowy Dwór Wejherowski

Zapytanie o położenie gładzi, 200m², Nowy Dwór Wejherowski

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o położenie gładzi, 200m²". Wykonaj usługę wysokiej klasy położenia gładzi jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia prac z okolic Pomorskiego i sąsiednich miast. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Nowy Dwór Wejherowski

Staranne Gładzie Gdynia

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Praca na jeden dzień. Zatopienie siatki na murze fundamentowym masa dwuskładnikowa. Płatne za m2 lub za m bieżąc...

2023-06-09 do 2023-06-17

 • Mrzezino
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty