Kategorie
Szukaj

Gładzie w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 847 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Gdyni

Rewelacyjne Położenie Gładzi

19 opinii
Gładzie Gdynia

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAG-TOM TOMASZ GÓRSKI z miejscowości Gdynia. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Gdyni nie mają sobie równych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

8 opinii
Żychliński Paweł - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

Firma Żychliński Paweł świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

11 opinii
EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ - Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

3 opinie
White Team - Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. White Team ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

21 opinii
Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada - Świetne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada z Gdyni będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Michał Remontuje

1 opinia
Michał Remontuje - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Gdynia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest gładzenie ścian. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus

1 opinia
Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus - Znakomite Gładzie Gipsowe Gdynia

Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gdyni i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Zakład Budowlano Stolarski Andrzej Chmielecki

1 opinia
Zakład Budowlano Stolarski Andrzej Chmielecki - Profesjonalne Gładzenie Ścian Gdynia

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian profesjonalistom z miejscowości Gdynia. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Gdyni nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

USŁUGI BUDOWLANE

20 opinii
USŁUGI BUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? USŁUGI BUDOWLANE z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

AS Firma Remontowo-Budowlana

5 opinii
AS Firma Remontowo-Budowlana - Staranne Gładzie Szpachlowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? AS Firma Remontowo-Budowlana z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Gdyni (17)

Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Gdynia

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Tynk gipsowy mp 75 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-15 do 2022-10-23

 • Gdynia

Zapytanie o położenie gładzi, 200m², Gdynia

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 200m² Informacje dodatkowe: położenie goldbandu oraz gładzi. Razem ok. 200 m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-14 do 2022-09-15

 • Gdynia

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Gdynia

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi realizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m². Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Gdynia

Doskonałe Gładzie Gdynia

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: gładź cementowo wapienna lub gipsowa, najchetniej wykonywana maszynowo. Budynek 50 letni troche do wyrównania i usuwan...

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Rumia

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapytanie o szpachlowanie, do 100m². Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2022-11-14 do 2022-11-14

 • Rumia

Rewelacyjne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-01...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Rumia

Położenie Gładzi Gdynia

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne mocne strony jako eksperta od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Położenie gładzi, 301-500m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-08-03 do 2022-08-03

 • Tuchom

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 20m², Reda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Reda

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Zrealizuj zlecenie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 90m²", jako profesjonalista z miejscowości Pomorskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Pomorskiego jesteś w ścisłej czołówce. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Reda

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-08-29 do 2022-09-06

 • Reda

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Reda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Reda

Szukam firmy na położenie gładzi, 104m², Czaple

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu profesjonalnego położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-01-31 do 2023-02-02

 • Czaple

Położenie Gładzi

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Położenie gładzi, 101-300m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2022-08-21 do 2022-08-29

 • Gdańsk

Położenie Gładzi

Wykonaj zadanie solidnego położenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m²", jako profesjonalista z miejscowości Gdańsk. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Gdańska jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Gdynia

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Gdańsk

Zapytanie o położenie gładzi, 20m², Gdańsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: Beton architektoniczny dekoracyjny Jeger Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-08-05 do 2022-08-13

 • Gdańsk

Zapytanie o położenie gładzi, 230m², Gdańsk

Jeżeli realizujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Gdańska i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 230m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty